Язик, здоров'я та емоції

Язик має тисячі нервових закінчень, які безпосередньо пов'язані з усіма органами тіла. Розглядаючи колір і текстуру язика, ви можете багато дізнатись про своє здоров'я та емоційний стан.
Язик, здоров'я та емоції

Останнє оновлення: 24 грудня, 2018

Язик – один з найбільш інформативних м’язів, що ми маємо в організмі. Крім того, що він відіграє дуже важливу роль в процесі травлення, він може також розповісти як про стан здоров’я, так і про ваші емоції. Якщо навчитись «читати» інформацію, яку язик надає, це може допомогти виявити потенційні проблеми зі здоров’ям.

Це пов’язано з тим, що язик покритий тисячами нервових закінчень, які пов’язані з різними органами по всьому тілу. Коли якийсь орган не працює, як слід, у тілі, язик сповіщає нас про такі зміни своїм кольором або текстурою.

У цій статті ми хочемо розповісти про те, як легко зрозуміти відомості, які язик намагається надати про стан вашого здоров’я. Можете почати прямо зараз, дивлячись у дзеркало і вивчаючи свій язик у найдрібніших деталях.

Рожевий язик

Такий язик сповіщає нам, що ми досить здорові і ведемо збалансований, здоровий спосіб життя. Це ознака правильного харчування і травлення, а також такий колір язику свідчить, що ми емоційно врівноважені.

Червоний колір

червоний язик

Якщо колір вашого язику червоний, він може сигналізувати про проблему зі здоров’ям горла або внутрішніх органів, особливо якщо червоний саме кінчик язика. Якщо говорити про емоції, червоний язик, як правило, мають особи, які легко втрачають настрій, є дратівливими або не стійкі до стресових ситуацій.

Невеликі виразки на язиці

вирізка на язиці

Такі виразки часто з’являються при якійсь вірусній або грибкової інфекції. Вони також можуть з’являтися внаслідок дефіциту вітамінів А і С, а також є ознакою того, що особа вживає занадто багато фабрично оброблених харчових продуктів, жирів і цукру.

На емоційному рівні такі невеликі виразки на язиці можуть означати, що людина легко засмучується через дрібниці, постійно хвилюється та легко піддається стресам. Такий вигляд є характерним також для тих, хто відчуває гнів, який тримає в собі через певні обставини. Слід краще контролювати гігієну порожнини рота та негайно звернутися до лікаря, щоб визначити, чи не є часом виразки результатом якоїсь інфекції.

Запалення смакових рецепторів

Це явна ознака неякісного харчування. Дуже важливо дотримуватися дієтичних рекомендацій, які ми дамо нижче у пункті про білий колір язику; вони є ключовими у боротьбі із цією проблемою. Легенько очищуйте його зубною щіткою кожного разу, коли ви чистите зуби. Запалення смакових рецепторів також може бути результатом пережитого стресу або труднощів при адаптації до змін у житті.

Білий колір

Такий колір язика є чітким показником, що людина має проблеми з кишечником і травленням. Цей стан може бути результатом споживання занадто великої кількості насичених жирів або цукру і рафінованого борошна.

Білий колір язика також може бути ознакою токсикозу, який є результатом накопичення токсинів у кишечнику та крові і, звичайно, може призвести до інших проблем зі здоров’ям.

язик білого кольору

Якщо ви зауважили, що ваш язик покритий білим нальотом, дуже важливо, постаратись змінити ваші звички в їжі і спробувати сісти на очисну дієту, яка не містить насичених жирів, оброблених, молочних і всіх смажених харчові продукти.

Щодо емоційного стану, білий колір язику може означати нервовий і тривожний стан. Такі негативні емоції можуть спровокувати проблеми з травленням і призвести до неправильного функціонування різних життєво важливих органів, серйозно впливаючи на стан здоров’я.

Гладкий язик

Такий стан язика не тільки показує недоліки в харчуванні, але також може бути ознакою анемії. У цьому випадку, ми рекомендуємо вживати в їжу більше продуктів, багатих на вітамін С і залізо. Якщо ми говоримо про емоції, гладкий язик може означати, що ви схильні до депресивних настроїв та легко розчаровуєтесь у всьому.

Запалення язика

Запалення язика, як і в попередньому випадку, може бути симптомом низького рівня гемоглобіну (стану більш відомого, як анемія). Відповідно й рекомендації щодо запобігання та лікування однакові.

Язик, що виглядає як географічна карта

Отже, язик з географічною картою на поверхні – дивно, чи не так? Такі «візерунки» можуть бути червоного, рожевого або білого кольору. Вони також можуть бути спадковими, але якщо вони виникають час від часу, це може сигналізувати про алергію на певні харчові продукти або непереносимість до них.

Емоційно люди з такими ознаками на язику часто є дуже чутливими і вкрай дратівливими та швидко починають нудитись.

Ви вже розглянули свій язик у дзеркалі? У вас немає ознак проблем зі здоров’ям? Прекрасно! Проте пам’ятайте, як тільки він повідомляє про недуги, негайно зверніться за консультацією до лікаря!  • Cofer CN. Motivacion y emocion. Desclee BrouwerBiblioteca Psicol. 1976.
  • Ibáñez C, Echeburúa E. Clínica y Salud. Clínica y Salud. 2015.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.