Чудова дієта, щоб знизити рівень поганого холестерину

У цій статті описано два типи холестерину, та чому один тип є шкідливим для організму. Читайте далі про поради щодо зменшення рівня поганого холестерину.
Чудова дієта, щоб знизити рівень поганого холестерину

Останнє оновлення: 13 грудня, 2018

Гіперхолестеринемія – це медичний термін, який використовують для визначення високого рівня холестерину. Сьогодні це одна з найпоширеніших проблем. На жаль, наявність поганого холестерину може стати фатальною, оскільки він спричиняє серйозні серцеві проблеми. Ось чому важливо знизити рівень поганого холестерину.

Здебільшого схильність до високого рівня холестерину іноді залежить від генетичних чинників. Тим не менш, також впливає погана дієта та відсутність фізичних вправ, що викликає більшість випадків гіперхолестеринемії.

Беручи до уваги високий рівень холестерину у людей сьогодні, ми б хотіли дати вам поради, за допомогою яких ви зможете знизити рівень поганого холестерину через правильну дієту.

Ця дієта також допоможе вам покращити здоров’я, навіть якщо зараз ви погано харчуєтеся.

Що потрібно знати про холестерин

Загалом, холестерин – це молекулярний жир, який є необхідним для життя. Він знаходиться в крові та клітинах у тварин і людей. Наше тіло потребує його для вироблення гормонів, жовчних кислот, вітаміну D та інших речовин.

Проте збільшення рівня холестерину у крові може бути небезпечним для фізичного здоров’я. Це відбувається, тому що він накопичується в артеріях, перешкоджаючи циркуляції крові, що призводить до артеріальної гіпертензії.

рівень холестерину

Подібним чином, накопичення холестерину може повністю заблокувати артерії, що може спричинити клітинну смерть тканин, які не отримують кров. Крім того, це може викликати згустки крові.

Ці згустки можуть потрапляти в дуже вузькі артерії та забивати їх, що може призвести до інсульту або інфаркту міокарда.

У цій статті ми розглянемо, що таке холестерин і як зменшити його рівень.

Типи холестерину

Через те що холестерин – це молекулярний жир, він не може вільно пересуватися в крові, яка є рідкою. Через це елементи, які називаються ліпопротеїни, транспортують його. Залежно від типу ліпопротеїнів, холестерин буває хорошим або поганим.

 • Ліпопротеїни низької щільності відповідають за передачу холестерину з крові до тканин.
 • Ліпопротеїни високої щільності відповідають за видалення холестерину, який засмічує тканини, усуваючи його безпосередньо через печінку.

Ліпопротеїни низької щільності – це те, що ми повинні зменшувати, оскільки вони блокують артерії. Ось чому їх зазвичай називають “поганим” холестерином. З іншого боку, ліпопротеїни високої щільності вважаються “хорошим”, оскільки вони зменшують поганий рівень холестерину.

Продукти, багаті холестерином

Збалансована дієта – це спосіб запобігти або зменшити високу кількість холестерину. Для цього треба знати, які харчові продукти містять холестерин, а які – ні. Деякі продукти з найвищим рівнем:

червоне м'ясо
 • Червоне м’ясо
 • Молюски, мідії і омари
 • Яєчні жовтки
 • Незбиране молоко, йогурт, жирні сири та вершки
 • Масло і сало

Продукти без холестерину

На щастя, є продукти, які можна споживати для зниження рівня поганого холестерину:

 • Клітковина має властивості, які запобігають поглинанню холестерину кров’ю.
 • Антиоксиданти перешкоджають блокуванню артерій.
 • Ненасичені жирні кислоти підвищують виробництво хорошого холестерину або високої щільності.

Дієта, щоб знизити рівень поганого холестерину

здорова дієта

Нижче ми дамо вам кілька порад, як спланувати свою дієту, яка допоможе вам знизити рівень поганого холестерину.

 • Їжте багато фруктів і овочів. П’ять порцій фруктів і овочів на день чудово забезпечать вас клітковиною та антиоксидантами.
 • Збільште споживання риби. Риба багата омегою 3 знижує рівень холестерину. Потрібно їсти білу рибу чотири рази на тиждень і синю рибу два рази на тиждень.
 • Зменште кількість червоного м’яса, яку ви їсте. Через високий рівень холестерину його слід споживати лише раз на тиждень.
 • Додайте горіхи у свій раціон. Горіхи містять поліненасичені жирні кислоти, які зменшують рівень поганого холестерину.
 • Їжте цільні зерна та бобові. Ці продукти допомагають запобігти поглинанню холестерину завдяки вмісту клітковини. Споживайте їх щоденно.
 • Зменште споживання цукру. Цукор може підняти рівень холестерину, тому важливо обмежити його споживання.
 • Уникайте смаженої їжі. Якщо їсти її у надлишку, це може бути дуже шкідливим, якщо ви хочете контролювати рівень холестерину.
 • Використовуйте оливкову олію. Хоча вона жирна, вона також містить поліненасичені жири, що рекомендується замість тваринних жирів. Ви також можете споживати капусту та соняшникову олію.
 • Споживання яйця помірно. Їжте більше яєчних білків, оскільки вони не містять багато холестерину.

Крім того, доповніть свою дієту фізичною активністю. Також врахуйте, що якщо у вас високий рівень холестерину, вам можуть знадобитися ліки. Якщо це так, ви повинні пройти обстеження у лікаря. • Kattor AJ., Kanuri SH., Mehta JL., Role of ox LDL and LOX 1 in atherogenesis. Curr Med Chem, 2019. 26 (9): 1693-1700.
 • Yang Y., Shi R., Cao Z., Zhang G., Cheng G., VPO1 mediates oxidation of LDL and formation of foam cells. Oncotarget, 2016. 7 (24): 35500-35511.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.