Чи можна видалити розтяжки?

Розтяжки є досить поширеною проблемою. І багато людей, особливо жінок, мріють їх позбутися
Чи можна видалити розтяжки?

Останнє оновлення: 07 листопада, 2018

Якщо шкіра надмірно розтягується, це може призвести до появи плям, ліній або смуг, як правило, рожевого або фіолетового кольору. Це – розтяжки. Коли розтяжки з’являються в перший раз, вони мають досить інтенсивн е забарвлення, але з часом стають менш помітними. 

Тим не менш, розтяжки самостійно  не зникають. Вони з’являються частіше на м’язах, сідницях, руках (як правило, під пахвами), животі, грудях. Пам’ ятайте, що розтяжки нешкідливі й не вимагають медичного втручання. Однак, якщо вони здаються вам естетично неприємними, то ви захочете дізнатися чи є спосіб, щоб їх видалити? Читайте далі цю статтю, щоб дізнатися про це.

Причини

Перш ніж спробувати видалити розтяжки, треба визначити що стало причиною їх появи:

  • Вагітність
  • Швидке збільшення або втрата ваги
  • Тривале застосування кортикостероїдів
  • Періоди швидкого росту, особливо в підлітковому віці
  • Збільшення м’язової маси, особливо на руках і ногах
  • Генетичні порушення, такі як синдром Марфана або синдром Елерса-Данлоса
  • Тривале застосування стероїдів

Лікування розтяжок

З’ясуймо, які є способи лікування розтяжок. Розтяжки, що з’явилися відносно нещодавно, можна лікувати третино їн овим крем ом, який допомагає відновити колаген і зберегти шкіру здоровою. Але цей крем можна використовувати тільки протягом перших шести тижнів після появи розтяжок. При вагітності цей варіант не підійде, оскільки наслідки місцевого застосування третиноїну на плід досі невідомі.

Розтяжки

Імпульсн а лазерна терапія стимулює збільшення вироблення колагену й еластину і може допомогти зробити розтяжки менш помітними, коли вони ще відносно нов і. Таке лікування пульсуючим світлом високої інтенсивності не впливає на більшість зовнішніх шарів шкіри, але викликає навмисне й контрольоване пошкодження хромофорів, розташованих у дермі.

Ці способи можна застосувати для видалення старих розтяжок. Мікродермабразія м’яко від новлює шкіру шліфуючи її дрібни ми кристалами, які стимулюють утворення нового колагену і еластину.

Це призводить до того, що стоншений епідерміс заживає швидше, від чого розтяжки стають все менш і менш помітними. Вона найбільше діє тільки на зовнішні шари шкіри й сприяє формуванню нової поверхні шкіри.

Ексимер – лазерна корекція, сприяє утворенню меланіну в ділянці розтяжок і допомагає вирівняти колір шкіри. Терапія, яка є ефективною і для старих, і для нових розтяжок – це хімічний пілінг з гліколевою кислотою. Спочатку лікар очищує ділянку, яка підлягає лікуванню, а потім наносить хімічний розчин для навмисного пошкодження шкіри. Ця процедура сприяє  регенерації шкіри.

Інші способи прибрати розтяжки

Є також різні допоміжні креми, такі як масло какао, масло ши, вітамін Е,  які можна використовувати в домашніх умовах. Креми сприяють збереженню зволоження шкіри, а також можуть прискорити вицвітання розтяжок. Дехто стверджує, що досяг найкращих результатів від такого лікування, у той час як інші відзначають незначний результат або взагалі його відсутність.

Інші загальновідомі поширені методи лікування – використання рицинової олії, оливкової олії, фруктових кислот, обгортання морськими водоростями та застосування інших лікарських рослин.

Можна зменшити розтяжки за допомогою кремів або інших засобів, можна навіть видалити їх за допомогою операції. На жаль, жодний спосіб не видаляє розтяжки повністю.


Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.