Чи можна вилікувати псоріаз?

Чи можна вилікувати псоріаз? Це захворювання, що викликає лущення і запалення шкіри, яка виглядає почервонілою і лускатою на певних ділянках тіла. Дізнайтеся, як харчування і домашні засоби можуть вплинути на лікування цього розладу.

Останнє оновлення: 09 лютого, 2019

Це захворювання шкіри вражає набагато більше людей, ніж ми думаємо, серед яких як чоловіки, так і жінки. Хоча лікарі говорять, що вилікувати псоріаз неможливо, є багато факторів, які можуть допомогти нам контролювати його природним чином.

Дізнайтеся, як харчування і домашні засоби можуть вплинути на лікування цього розладу.

Що таке псоріаз?

Чи можна вилікувати псоріаз? Це – захворювання, що викликає лущення і запалення шкіри, яка виглядає почервонілою і лускатою на певних ділянках тіла.

У людей, які страждають на псоріаз, спостерігається передчасне оновлення клітин шкіри, в основному на ліктях, колінах, волосистій частині голови, обличчі або підошвах ніг, хоча це також може статися на будь-якій іншій частині тіла.

Псоріаз є дуже поширеним явищем як серед чоловіків, так і серед жінок. Зазвичай він з’являється у віці 15-35 років. Ця хвороба викликає порушення в імунній системі, але є багато факторів, які можуть вплинути на стан цього захворювання, як-от стрес, клімат і раціон.

У цій статті ми розглянемо всі фактори, які можна змінити, щоб поліпшити або навіть вилікувати псоріаз природним чином.

Персональна дієта може допомогти вилікувати псоріаз

Кожен організм працює по-своєму, і не всі дієти однаково впливають на різних людей. Якщо у вас псоріаз, цілком можливо, що він спричинений харчовою непереносимістю, про яку ви навіть не знаєте.

Найпоширенішими випадками є непереносимість глютену і лактози, але ми рекомендуємо вам звернути увагу на будь-які зміни у харчуванні, на споживання різних продуктів або утримання від них.

Очистіть шкіру зсередини

Оскільки цей розлад безпосередньо вражає клітини шкіри, природне лікування слід починати з очищення всіх внутрішніх органів, що може сприяти детоксикації організму. Якщо печінка, нирки і кишечник активуються, шкіра буде менш перевантажена і може почати працювати належним чином. Для досягнення цієї мети ми пропонуємо вам додати у свій раціон соки і коктейлі для виведення токсинів.

Грязьові ванни

Один з найдавніших і найефективніших засобів для шкіри – бруд або глина, які зберігають її здоров’я та красу.

Ви можете робити глиняні компреси локально, тобто на тих ділянках, які найбільше вражені, навіть у період погіршення. Щоб уникнути висихання шкіри, замість змішування глини з водою ви можете змішати її з йогуртом, у такий спосіб ви поліпшите зволоження ділянки.

Щоб зробити компрес, не слід використовувати посуд, зроблений з пластику або металу, натомість підійдуть ємності, виготовлені з дерева або скла. Нанесіть компрес на 20 або 30 хвилин, а потім змийте водою.

Ви можете використовувати такі компреси раз на тиждень або навіть раз на два дні.

Ванни та настої з солодкою

Солодка також відома як природний кортизон. Це пов’язано з тим, що певні компоненти солодки блокують розпад кортизону і продовжують його дію. Окрім подовження впливу кортизону на наш організм, солодка містить протизапальні сполуки, завдяки яким вона є прекрасним засобом від різновидів запалень, зокрема псоріазу.

Щоб скористатися цією властивістю, ми можемо підготувати ванну або настій з солодкою або просто їсти її регулярно. Слід мати на увазі, що солодка трохи підвищує артеріальний тиск, тож люди, які страждають на гіпертонію, не повинні вживати її без попередньої консультації з лікарем.

Маска з морквою

Інший засіб, щоб заспокоїти спалахи псоріазу, – маска з морквою, яку можна нанести безпосередньо на шкіру на 20 хвилин.

Морква багата на бета-каротин, а отже, вона є незамінною для шкіри.

Ви можете чергувати цей засіб з глиняними або грязьовими ваннами.

Сонце і море

Багато людей, які страждають на псоріаз, відзначають, що влітку здоров’я їхньої шкіри суттєво поліпшується, особливо на пляжі. З цієї причини важливо спробувати дотримуватися цих звичок протягом року, піддаючи шкіру впливу сонця щодня на короткі проміжки часу.

Що стосується пляжу, то якщо у вас немає можливості часто туди їздити, ви можете купити морську воду або набрати пляшку на морі, а потім розпилювати її безпосередньо на шкіру.

Це може вас зацікавити ...
Моє здоров'яRead it in Моє здоров'я
Як лікувати псоріаз

У цій статті ви дізнаєтеся більше про те, як лікувати псоріаз. Загалом, лікування псоріазу спрямоване на зменшення симптомів різними методами  • Pasqualini, Rodolfo Q., and Hans Selye. Stress: enfermedades de adaptación. ACTH y cortisona. El Ateneo, 1952.
  • Pibernat, Miquel Ribera, et al. “Impacto de la psoriasis en la calidad de vida del paciente español.” Piel 19.5 (2004): 242-249.
  • Puig-Sanz, L. “La psoriasis,¿ una enfermedad sistémica?.” Actas dermo-sifiliograficas 98.6 (2007): 396-402.