Як вивести токсини з печінки природними засобами

Як вивести токсини з печінки природними засобами
Як вивести токсини з печінки природними засобами

Останнє оновлення: 18 травня, 2019

Печінка є одним з найважливіших органів в організмі, оскільки вона виконує дуже важливу роль. Серед функцій печінки можна виділити такі: фільтрація крові, усунення всіх видів токсинів, які можуть якось потрапити в організм, а також нагромадження вітамінів, білків і енергії у вигляді цукру.

Хоча печінка має здатність очищатися самостійно та ефективно виводити шкідливі речовини з організму, проте іноді вона сама страждає від перевантаження. Причинами можуть бути погане харчування, забруднення навколишнього середовища, шкідливі звички, малорухливий спосіб життя або тривалий контакт з токсичними речовинами.

Як наслідок, велика кількість токсинів і відходів накопичується в організмі, а вони, в свою чергу, можуть значно вплинути на здоров’я печінки й тіла загалом. Саме із цієї причини дуже важливо звертати особливу увагу на цей орган. Потрібно регулярно допомагати йому добре очиститись, щоб вивести з організму всі непотрібні та небезпечні речовини, які можуть загрожувати здоров’ю.

А ви знаєте, як очистити печінку для поліпшення здоров’я? Навіть якщо знаєте, почитайте нашу статтю, щоб дізнатись більше.

Поради щодо очищення печінки природними засобами

 

схематичне зображення печінки в організмі
  • Очищення печінки можна проводити в будь-який час, коли ви відчуваєте необхідність у цьому, хоча фахівці рекомендують робити це принаймні один раз на шість місяців.
  • Для початку дуже важливо визначити, які саме продукти можуть бути шкідливими. Серед них оброблені харчові продукти, тваринні жири, ковбасні вироби, рафіновані продукти, молочні продукти, смажені страви або солодощі. Якщо всі перелічені продукти є повсякденними для вас, то наскільки це можливо, вам слід зменшити їх споживання загалом. Під час процедури детоксикації печінки дуже важливо взагалі усунути їх зі свого раціону.
  • Також треба їсти невеликими порціями, розділяючи денне харчування на 5 або 6 прийомів їжі на день, оскільки надмірна кількість їжі в одному прийомі може призвести до перевантаження печінки і негативно вплинути на неї.
  • Протягом процедури детоксикації дуже важливо пити достатню кількість води, щоб прискорити засвоєння жирів і забезпечити належну гідратацію організму.
  • Надмірне споживання алкоголю, а ще й одночасно з курінням, може серйозно вплинути на здоров’я печінки, а, зрештою, і на здоров’я всього організму також.
  • Якщо говорити загалом, то надзвичайно важливо позбутись усіх шкідливих звичок та запровадити для себе здоровий спосіб життя, дотримуватись збалансованої дієти та внести фізичну активність у щоденний розклад.

Природні засоби для очищення печінки

Маючи на увазі вищевказані поради і використовуючи деякі з природних засобів, про які ми з вами зараз поговоримо, ви можете почати очищення печінки та вивести токсини і шлаки, яких організм не потребує, і так покращити ваше здоров’я. Почніть не зволікаючи вже сьогодні.

Тепла вода з лимоном

 

тепла вода з лимоном для детоксикації печінки

Тепла вода з лимоном, якщо її пити натщесерце, є одним з найвідоміших і ефективніших способів детоксикації печінки, яку ми можемо без проблем здійснити. Пам’ятайте, це не лимонад, а, отже, не слід додавати цукор чи інші підсолоджувачі до цього засобу.

Усе, що необхідно зробити, це випити склянку теплої води з лимоном відразу після пробудження вранці, і це неабияк сприятиме очищенню печінки.

Часник

Споживання сирого часнику забезпечує численні переваги для здоров’я, і ​​серед них є захист для печінки. Часник містить сполуки сірки, які можуть допомогти активізувати ферменти печінки, а також аліцин і селен, які є ще двома компонентами, що активно захищають здоров’я.

Крес водяний

 

крес водяний

Це прекрасний природний діуретик, який сприяє кращому метаболізму жирів і детоксикації організму. Він має високий вміст води, клітковини, мінералів і вітамінів A, B і C. Для того, щоб скористатися лікувальними властивостями цієї рослини, додавайте її сирою в салати або можете приготувати потужний очисний засіб, розім’явши крес салат у літрі води.

Нехай рослина настоюється у воді протягом 24 годин у холодильнику. Після цього ви можете випити засіб у кільки прийомів протягом дня.

Кульбаба

Ця поширена в Україні рослина додає чимало клопоту фермерам та людям, які обробляють присадибні та дачні ділянки. Проте її сечогінні властивості та здатність очищувати організм є беззаперечними, тому радимо вам скористатись цим даром природи, який допоможе вам забезпечити природне очищення печінки і посилить секрецію жовчі у 2-4 рази.

Споживання двох чашок настою кульбаби кожного дня ідеально підходить для того, щоб очистити печінку природним способом та вивести токсини і відходи з організму, які можуть вплинути на ваше здоров’я.

Артишоки

 

артишоки

Це надзвичайно корисний овоч, який сприяє виробленню жовчі і багатосторонньо покращує стан печінки. Артишок містить силімарин – елемент, який допомагає вивести накопичені токсини і сприяє очищенню.

Артишоки можна їсти сирими, додавати в салати, тушкувати, варити і смажити. Однак після теплової обробки овочі втрачають свої властивості. Не поспішайте викидати листочки цієї рослини. З них можна готувати настій для очищення печінки та організму в цілому від токсинів.

Зелений чай

Це напій ідеально підходить людям, які страждають на стеатоз печінки, оскільки він допомагає перетравлювати та виводити накопичені жири. Печінка добре сприймає зелений чай, тому під час процедури очищення ним необхідно замінити всі напої, окрім води.

У зеленому чаї багато антиоксидантів, що захищають клітини печінки від токсинів і вільних радикалів. За день необхідно випивати близько 4-5 чашок чаю з лимоном або травами.

Речовини, які містяться в лимонах, часнику, артишоках та інших запропонованих продуктах також стимулюють регенерацію клітин при поганому харчуванні, зловживанні алкоголем, червоним м’ясом і жирною їжею. Однак щоб запобігти проблемам потрібні будуть значніші зміни, ніж просто додавання в раціон одного із цих продуктів чи навіть кількох із них, нехай навіть вони такі корисні.

А ці зміни полягають у відмові від шкідливих звичок, дотриманні збалансованої дієти. Та й щоденні помірні фізичні навантаження ефективно сприятимуть покращенню здоров’я вашої печінки та здоров’я загалом. Візьміть це до уваги.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.