Чи погано спати поряд з мобільним телефоном?

Чи погано спати поряд з мобільним телефоном?
Чи погано спати поряд з мобільним телефоном?

Останнє оновлення: 09 листопада, 2018

У світі, в якому ми живемо сьогодні, використання мобільного телефону набуває все більш важливого значення. Такого важливого, що ми не залишаємося без нього 24 години на добу. Ми не вимикаємо його протягом всього дня, а коли лягаємо спати, кладемо поруч. Але така звичка може завдати шкоди здоров’ю.

Хочете  ді знати ся про те , чи шкідливо спати поряд з мобільн им телефон ом ? Відповідь на це запитання можна знайти в цій статті.

Якщо ви, як і мільярди інших людей, спите, поклавши свій мобільний телефон поруч із ліжком, це може бути причиною багатьох проблем (зараз непомітних) для вашого здоров’я. Випромінювання, яке продукують смартфони, є дійсно небезпечним, і його рекомендують уникати з багатьох причин.

Це правило стосується будь-якого часу вдень, а в ті години, коли ми спимо, розташування стільников ого телефон а поруч з нами може призвести до нічних жахів, безсоння , пробудження серед ночі тощо. Чому це відбувається? Електромагнітне випромінювання спричиняє зміни в системі певних процесів саморегуляції, як-от біоритми або серцеві ритми.

Всесвітня організація охорони здоров’я стверджує, що електронні пристрої загалом (а не тільки мобільні телефони) шкідливі для організму і можуть збільшити ризик розвитку раку.

Результати дослідження в Австралії показал и , що існує важлив ий взаємозв’язок між використанням смартфонів і безпліддя м , а також зниження м якості сперми у чоловіків. У представників і чоловічої, і жіночої статей було виявлено підвищення рівня стресу.

Хоча мобільний телефон має будильник, яким ми зазвичай користуємося, його все ж таки слід вимикати на ніч.  Він завжди здійснює зв’язок із основними станціями через радіохвилі, навіть тоді, коли ми його не використовуємо.

Отже, телефони постійно випромінюють електромагнітні хвилі в навколишнє середовище. І класти цей пристрій поруч з головою під час сну означає наражати свій організм на небезпеку впливу цих шкідливих хвиль.

 

сон поряд з мобільним телефоном призводить до безсоння

Як і де ви повинні залишити свій стільниковий телефон, та чому шкідливо спати поряд з мобільним телефоном?

Є два способи: перший –  вимкніть його і залишіть на звичному місці, натомість використовуйте інший будильник. Другий спосіб – не вимикати, але помістити його у віддаленій кімнаті, наприклад, на кухні або у вітальні. Така альтернатива є менш бажаною.

Якщо ви відчуваєте потребу бути на зв’язку через те, що  вам, можливо, необхідно буде поспілкуватися з кимось, принаймні вимикайте Інтернет або Wi-Fi з’єднання, яке є ще небезпечнішим, ніж радіохвилі.

Експерти рекомендують, що б стільниковий телефон знаходився не менше, ніж за метр  від тіла під час сну. Можна залишити його, наприклад, на дивані або на стільці.

Крім цього, обов’язково слід пам’ятати про те, що не можна класти під подушку свій мобільний телефон, коли він заряджається. Є багато випадків опіків обличчя та рук  через перевантаження і , як наслідок, займання  всередині пристроїв.

Більшість подушок виготовлені з матеріалу, який займається дуже швидко, і це становить для людини велику небезпеку, коли вона спить.

Також небезпечно, коли ми залишаємо стільниковий телефон на тумбі. Це підвищує рівень тривожності, ми постійно перебуваємо у стані очікування, а отже прокидаємося серед ночі, щоб перевірити електронну пошту або зайти в соціальні мережі.

Такі зміни в поведінці та звичках спричиняють стрес, безсоння, погану концентрацію, проблеми розумової діяльності, зниження продуктивності, нічні жахи, головний біль тощо.

Інші “здорові” звички під час використання стільникового телефону

  • Не розмовляйте довго по телефону, а якщо час спілкування збільшується, кожні декілька хвилин переміщайте телефон від одного вуха до іншого.
  • Якщо є така можливість, розмовляйте в системівільні руки, щоб пристрій не знаходився поруч з головою.
  • Не дозволяйте дітям використовувати стільниковий телефон навіть як іграшку.
  • Не розмовляйте по телефону там, де сигнал слабкий, тому що прилад буде продукувати потужніші радіохвилі.
  • Не носіть мобільний телефон на тілі (чоловікам не рекомендовано класти його в кишеню штанів) і уникайте контакту зі шкірою.
  • Тримайте його подалі (принаймні на півметра), навіть якщо він знаходиться на вашому столі.

Отже, необхідно давати відпочинок своєму стільниковому телефону, і самим також відпочивати від нього. Вночі слід забезпечити собі гарний сон і відпочинок, зарядити батареї, якими користувалися весь день. Краще, щоб стільниковий телефон залишався подалі від нас, поки не встанемо з ліжка (якщо зможемо втриматися від спокуси) або поки не вийдемо з дому на роботу.

жінки на зупинці користуються мобільними телефонами

Дотримуючись вищезгаданих рекомендацій, ви зможете уникнути стресу та дисбалансу рівня нейронів і зберігати високу якість сну.

І не забувайте, що інші пристрої, які є вдома, також шкідливі для здоров’я. Намагайтеся не розташовувати телевізори або комп’ютери у своїй спальні. Якщо ж вони вже там знаходяться, їх потрібно вимикати з розетки перед сном. Вим и к айте маршрутизатор, коли лягаєте спати і намагайтеся  не використовувати стільниковий телефон перед сном .


Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.