7 корисних порад для боротьби зі стресом

7 корисних порад для боротьби зі стресом
7 корисних порад для боротьби зі стресом

Останнє оновлення: 18 листопада, 2018

Багато людей сьогодні страждають від стресу. Сучасний спосіб життя стає все більш напруженим і це часто призводить до психологічних негараздів. На щастя, від них існує багато засобів. Ось 7 практичних порад для боротьби зі стресом.

1. Глибоке дихання проти поверхневого дихання

Глибоке дихання може допомогти знизити стрес та забезпечує мозок киснем, що допомагає йому сконцентруватись. Більшість людей не вміють дихати глибоко і тому дихають поверхнево, що може призвести до гіпервентиляції.

Покладіть руку на живіт, живіт має бути у звичайному положенні. Потім глибоко вдихніть і дивіться, як піднімаються ваш живіт та груди.

Кожного разу, коли ви робите це, думайте про якийсь аспект вашого дихання: про розширення легень з повітрям, про саме повітря, що проходить через ніздрі. Затримайте повітря протягом трьох секунд, а потім видихайте через рот. Виконуйте по п’ять підходів глибокого дихання три рази на день і це значно знизити рівень стресу.

Багато людей приймають глибоке дихання як щось само собою зрозуміле. Це є невід’ємною частиною боротьби зі стресом, якою не можна нехтувати. І найголовніше – це те, що ви даєте вашому розуму щось, на чому він може сконцентруватись замість того, щоб сконцентруватися на стресі. Глибоке дихання однозначно відволікає.

2. Релаксація м’язів

Дуже важливо повільно напружувати, а потім розслабляти групу м’язів на ваш вибір. Це дозволяє домогтися двох цілей: природно, розслабляти м’язи, що напружуються від стресу, а також ви відволікаєтесь від поганих думок і допомагаєте мозку сконцентруватись на чомусь іншому.

Розтягуйте групи м’язів. Напружте їх на п’ять-десять секунд, а потім розслабте. Ви можете робити цю вправу з різними м’язами. Ви самі обираєте, на яких м’язах зосередитись. Наприклад, почніть з ніг та щиколоток, потім розтягніть та напружте зап’ястя, руки та плечі. В останню чергу зосередьтесь на шиї та обличчі.

Протягом ранку або в другій половині дня, ляжте на спину рівно, схрестіть праву ногу над тілом і повертайте стегна так, щоб коліна торкались підлоги. Повторіть те саме з ногою. Ви також можете підтягнути коліна до грудей тощо.

3. Поєднайтеся із землею

дівчина біля моря

Якщо ви будете сидіти і непокоїтися через стрес, сподіваючись, що він пройде сам собою, стане лише гірше. Хитрість полягає в землі. Уявіть, що ви робити якусь реальну діяльність, що повертає вас знову до реальності.

Це нагадає вам, що ви в порядку, дозволить розвіятись, займаючись справами по дому, наприклад, прибиранням, пранням білизни, складанням речей у шафі і т.д. Також можна почитати щось або подзвонити друзям. Або, спробуйте стиснути м’яч-антистрес або інший об’єкт у руці, щоб зосередитись. Не сидіть самі вдома і не дивіться телевізор.

4. Заміна думок

Методи заміни існують досить давно, і правда в тому, що вони працюють лише тоді, коли ви знаєте, як їх використовувати. Всякий раз, коли ви відчуваєте негативні думки, що спричиняють стрес, скажіть собі «стоп». Запишіть їх, а потім замініть альтернативною думкою.

Альтернативні думки – прості, більш раціональні думки, які приносять вам більше миру. Вони допоможуть вам побачити більш широку картину.

Наприклад, якщо ви думаєте, що вас можуть звільнити з роботи, тому що недавно ви запізнились на дуже важливу зустріч, припиніть про це думати і замініть цю думку більш раціональною: “Я – лише людина і рух машин не завжди можна передбачити. Моя самооцінка не погіршиться від того, що я неідеальний працівник”.

5. Керовані образи

Заплющте очі та спробуйте подумати про безпечне місце, що уособлює мир та спокій. Це може бути ваш дім, пляж, ліс або присутність коханої людини чи домашнього улюбленця. Що ви чуєте, бачите, які запахи відчуваєте? Занурюйтесь у деталі цієї картинки, доки не відчуєте, як стрес спадає. Практикуйте це двічі на день.

6. Прийміть тривогу

Прийняття симптомів стресу – це перший крок до звільнення від нього. Прийміть те, чого боїтеся і погляньте на негативні думки, що володіють вами. Вони небезпечні чи дискомфортні?

В більшості випадків, стрес виникає тоді, коли ви очікуєте, що в майбутньому станеться щось погане і починаєте панікувати через те, що ще не сталося, або не станеться взагалі. Не думайте, що лише через те, що у вас стрес, має бути якась прихована небезпека. Стрес спотворює ваші думки і змушує вас так думати.

7. Фізичні вправи для боротьби зі стресом

катання на велосипеді допомагає боротися зі стресом

Всі знають, що фізична активність сприяє виробленню ендорфінів, які відповідають за підвищення здатності мозку покращувати емоційний стан та почуватись краще.

Фізична активність – це не лише інтенсивні кардіо навантаження або відвідування спортзалу по три години щодня. Це лише означає, що ви маєте бути якомога більш активними, наприклад ходити по 15-30 хвилин раз або два на день.

Також, це можуть бути кардіо навантаження, такі як катання на велосипеді, коротка, але швидка ходьба, гра у теніс або гольф. Чим більш активні ви, тим краще ви почуватиметесь. Якщо ви залежні від телебачення, буде набагато важче покращити настрій та знизити стрес.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.