Чому у вас болить спина

Кожному із нас хоча б раз у житті доводилося стикатися із болем у спині. Причини цих болей можуть бути різні, головне правильно розібратися що їх викликало.
Чому у вас болить спина

Останнє оновлення: 13 грудня, 2018

На жаль, спина болить досить часто, іноді у попереку, часом унизу, особливо в ділянці між лопатками та хребтом чи навіть там, де шия або трапецієподібний м’яз. Ці неприємні відчуття можуть минати або ставати сильнішими, залежного від вашого способу життя, занять, і досить часто їх важко позбутися.

У цій статті ми відповімо на деякі поширені запитання щодо причини болю у спині, а також порадимо, як можна його вилікувати за допомогою натуральних способів і значно покращити якість свого життя.

Перевіртеся на травми

Коли ви відчуваєте біль протягом кількох днів або тижнів, перш за все, варто звернутися до спеціаліста, аби він визначив, чи у вас немає якихось травм, особливо, якщо до цього траплялися забої. Це одна з головних причин, про які не варто забувати.

Якщо очевидних травм немає або якщо проблема хронічна і триває вже протягом тривалого періоду часу, тоді варто розглянути інші можливі причини болю. Про них ми розповімо далі, щоб ви могли з’ясувати, що саме призводить до неприємних відчуттів у спині у вашому випадку.

Спина й емоції

Хоча часто люди й не вірять у це, але однією з причин, які пов’язані з проблемами зі спиною, є тривалий вплив негативних емоцій. Він спричиняє постійне напруження в спині, яке в результаті може стати хронічним.

У цьому випадку чим більше стресу чи емоційного напруження ви переживаєте, тим більше болить. Таке трапляється не лише з нервовими людьми, адже також іноді ми не показуємо свої внутрішні переживання, хоча вони нас дуже турбують. Тому ця причина може стосуватися кожного.

Ось емоції, які пов’язані з певними частинами спини:

 • Ромбоподібні м’язи: злість
 • Трапецієподібні м’язи: неспроможність і розчарування
 • Шия: надмірна відповідальність
 • Дорсальні м’язи: страх
 • Поперек: розчарування

Якщо ви хочете вилікувати проблеми зі спиною і пов’язані з ними негативні емоції, доведеться змінювати щось. Завжди можна звернутися до терапевта або почати приймати спеціальні натуральні добавки.

Спина та органи

Ще одне пояснення проблем зі спиною – вони відображають запалення в органі, який знаходиться близько до цього м’яза, через що на нього здійснюється додатковий тиск.

Ось взаємозв’язок між областями та органами:

 • Правий трапецієподібний і правий дорсальний м’язи: печінка і жовчний міхур
 • Лівий трапецієподібний і лівий дорсальний м’язи: легені та шлунок
 • Шия: Серце
 • Поперек: нирки (верхня частина), кишківник (середня частина), а також дихальні шляхи (крижова ділянка)
масаж спини

Натуральні засоби

Варто не лише знайти причину болю у спині, а й безпосередньо почати лікування за допомогою цих натуральних засобів:

 • Знеболювальні та протизапальні настої з куркуми, верби або гарпагофітума.
 • Місцева теплова дія за допомогою мішечка з гарячою водою або електричного килимка.
 • Припарки з глини або імбиру.
 • Протизапальні креми на основі миш’яку
 • Спеціально підібрані добавки з гомеопатичними квітами.
квіти від болю в спині

Корисні терапії

І нарешті суттєвою частиною лікування повинна бути зовнішня та мануальна терапія проблемної області. Зверніться до професіонала і ходіть на регулярні сеанси, поки не відчуєте покращення або кожного разу, коли вас болітиме.

Ми особливо рекомендуємо спробувати розслабляючі масажі, щоб зняти напругу з області. Особливо, якщо її виконує хороший остеопат або фізіотерапевт, який допоможе зрозуміти фізичні дисбаланси вашого організму, адже іноді зміна певних незначних звичок здатна суттєво покращити стан здоров’я.  

Також ми рекомендуємо спробувати спеціальну терапію з присосками або купірування, адже ці методи лікують запалення органів, які знаходяться біля хребта, як ми вже говорили раніше.

масаж банками для спини

Насамкінець, зазначимо, що протягом останніх років набула популярності нервово-м’язова терапія з використанням перев’язок. У ній застосовують різнокольорові еластичні бинти, які чудово допомагають зняти біль у спині. Цю техніку застосовують для лікування багато спортсменів, адже вона дуже ефективна для будь-якого типу болю та травм.

Зображення люб’язно надані marketing deluxe, giorgio and winnie3.


Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.