Чому ваша сеча пахне після спаржі

Ви коли-небудь помічали, що ваша сеча пахне після спаржі? У цій статті ви дізнаєтеся, чому так відбувається!
Чому ваша сеча пахне після спаржі

Останнє оновлення: 20 квітня, 2020

Деякі продукти змінюють запах сечі. Спаржа – один із них, тож це означає, що сеча пахне після спаржі. Причина цього явища – це речовина, яку називають спаржевою кислотою. Її засвоєння призводить до отримання відходу, який називається метанетіол, який і відповідає за запах сечі.

Також під час метаболізації спаржевої кислоти утворюються інші речовини, такі як диметилсульфід та сполуки сірки, які викликають характерний запах. Однак цей процес відбувається не у всіх. Це визначається наявністю певного гена в ДНК.

Сеча пахне після спаржі, але не всі відчувають запах

Так само, як ген визначає вироблення цих сполук після спаржі, не кожен може виявити сильніший запах у сечі. Насправді до неї чутливі лише 40% населення.

Виявлення запаху також пов’язане з генетикою та типом ДНК кожної людини. Є спосіб замаскувати той факт, що сеча пахне після спаржі – це пити більше води та їсти сечогінні продукти. Так сеча буде менш концентрованою і, отже, менш смердючою.

Також варто зазначити, що високий відсоток людей, які не в змозі визначити цей запах, – це жінки. Зазвичай жінки краще виявляють запахи. Однак це виняток. Це може бути також тому, що положення жінки, що мочиться, ускладнює сприйняття запаху. Однак для подальшого вивчення цього явища та важливості геному необхідно дійти кращих висновків.

чому сеча пахне після спаржі

Натуральні сечогінні засоби для зменшення запаху сечі після спаржі

Деякі продукти збільшують вироблення сечі та стимулюють сечовипускання. Хорошими прикладами цього є ананас і чай. Ці продукти допомагають боротися із затримкою рідини та здатні зменшувати запах сечі, знижуючи її концентрацію. Крім того, вони допомагають детоксикувати організм, оскільки вони збільшують вироблення сечі й тим самим очищають організм від відходів.

Однак також необхідно забезпечити належне споживання води, щоб запобігти зневодненню. Як правило, двох літрів води (приблизно 8 склянок) зазвичай більш ніж достатньо для забезпечення належного зволоження. Однак у теплішому та більш вологому кліматі може знадобитися більше води. Те саме стосується спортсменів, які втрачають багато рідини через піт. Правильний прийом води разом з натуральними сечогінними продуктами допомагає зберегти здоров’я нирок.

Інші властивості спаржі

Спаржа багата на калій. Окрім того, вона багата на вітаміни C і B. Вона також є джерелом клітковини, тобто є ситною та низькокалорійною їжею.

Варто також зазначити, що цей овоч дуже універсальний, тобто ви можете використовувати його для створення багатьох різних страв. Її можна варити та смажити. Так само можна зробити крем з суп зі спаржі. Ще одна чудова ідея – приготувати кіш з цим овочем. Крім того, він має тривалий термін зберігання.

як використовувати спаржу

Висновок

Спаржа містить речовину, яка метаболізується в організмі, що призводить до появи сірчаних відходів. Ось чому сеча пахне після спаржі.

Однак не всі можуть сприймати цей запах.

Попри це, спаржа – дуже цікавий овоч, який потрібно додати до раціону. Вона багата на клітковину і має мало калорій, тому вона ідеально підходить для будь-якого дієтичного плану. Також цей овоч дуже універсальний, це означає, що ви можете приготувати з неї чимало страв.  • Ramamoorthy A., Sadler BM., Van Hasselt JGC., Elassaiss-Schaap J., Kasichayanula S., Edwards AY., Van der Graaf PH., Zhang L., Wagner JA., Crowdsourced asparagus urinary odor population kinetics. CPT Pharmacometrics Syst Pharmacol, 2018. 7 (1): 34-41.
  • Mitchell SC., Waring RH., Land D., Thorpe WV., Odorous urine following asparagus ingestión in man. Experientia, 1987. 43 (4): 382-3.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.