Чому з’являється “шишка” – кісточка на нозі

· Серпень 22, 2015

Вальгусна деформація (hallux valgus) – це збільшення суглоба біля основи великого пальця, що викликане зміщенням кістки або тканини. Ця недуга являє собою викривлення плюснефалангового суглоба, при якому великий палець відхиляється у бік своїх сусідів. У народі це захворювання називають шишкою або кісточкою на нозі. Слід зазначити, що даний дефект стопи несе в собі не тільки косметичну незручність, але і приносить людині багато проблем з носінням взуття. Дізнайтеся про те, чому відбувається вальгусна деформація в цій статті.

Симптоми вальгусної деформації

Виявити вальгусну деформацію дуже просто, тому що її можна зауважити просто подивившись на свої ноги. Серед найпоширеніших симптомів патології – набряк і сильний біль, але є й інші способи виявлення неприємних змін у суглобах ніг:

 • Тверда опуклість у випадку вальгусної деформації буде формуватися в суглобі в основі великого пальця стопи із його зовнішньої сторони.
 • На плюснефалангових суглобах почне проявлятись почервоніння, набряк та/або біль.
 • Можуть з’являтись мозолі, пухирі та інші види подразнень.
 • Великий палець на нозі буде мати обмежений рух, який зазвичай супроводжуватиметься болями.

Що є причиною виникнення вальгусної деформації?

Вальгусна деформація відбувається, коли змінюється баланс навантажень, яких зазнають суглоби та сухожилля ніг. Як наслідок такого дисбалансу, відбувається деформація стоп та  відхилення у правильному функціонуванні суглобів.

Різні дослідження показали, що вальгусна деформація може з’явитися як наслідок спадкових факторів, через звичку ходити певним способом, з причини носіння підборів або інших типів незручного взуття і т.д. Крім того, були випадки виникнення вальгусної деформації, через різного роду травми стоп, нервово-м’язові розлади, або вроджені види каліцтв та деформацій.

Поради щодо запобігання вальгусній деформації

stopy4

 • Вам слід уникати носіння тісного взуття і вибирати таке взуття, яке б дозволяло вашим стопам рухатися в ньому.
 • Носіння каблуків або взуття із загостреними носами значно сприяє формуванню вальгусної деформації, тому що вони спричиняють більший тиск на стопу і великий палець.
 • Носіння розділювачів пальців на стопах під час сну допомагає скоректувати напрямок ваших пальців.
 • Відвідайте ортопеда, оскільки тільки цей фахівець може правильно рекомендувати вам протектори з гладкого і м’якого матеріалу для того, щоб зменшити біль у суглобах і запобігти тісному контакту і тертю кісток та вашого взуття.
 • Переконайтеся, що ви отримуєте достатню кількість вітамінів А і С, кальцію та вітаміну D для зміцнення кісток.
 • Ви можете купити спеціальні шини для суглобів, які допомагають виправити деформацію суглобів і запобігти її погіршенню, оскільки таке погіршення може призвести до стану, коли стає необхідне хірургічне втручання.
 • Підтримуйте належну вагу тіла та всіляко намагайтесь уникнути ожиріння, яке є однією з причин виникнення вальгусної деформації.

Як лікувати вальгусну деформацію

Є різні способи полегшення симптомів вальгусної деформації без хірургічного втручання. Для того, щоб з’ясувати, яке найкраще лікування для власне вашого випадку вальгусної деформації великого пальця стопи, вам слід визначити серйозність випадку і діяти, перш ніж деформація перетвориться на більш серйозну проблему. Нижче ми підкажемо кілька процедур, щоб зменшити тиск на суглоби та зупинити прогресуючу деформацію суглобів великих пальців стопи.

Підкладки і пов’язки

Щоб  спланувати лікування, перше, що ви повинні зробити, це покласти підкладки на суглоби. А пов’язки допоможуть вам зберегти ногу в нормальному положенні та зменшити тиск і біль.

Лікування, щоб зменшити запалення суглобів

Один з найпоширеніших симптомів вальгусної деформації – це запалення суглобів стоп і біль. Щоб полегшити такі симптоми, ви можете вдатися до простого, звиклого та ефективного лікування, яке не буде коштувати вам багато, і займе всього кілька хвилин.

Що вам слід зробити

 • Закип’ятіть три літри води та нехай вона охолоне.
 • Додайте п’ять столових ложок морської солі до води, а потім замочуйте в ній стопи протягом п’ятнадцяти хвилин.
 • Іншим варіантом є прикладання льоду на хворе місце. Просто покладіть кубики льоду у пакет або загорніть у рушник. Проте слід уникати безпосереднього контакту льоду із суглобами.

Лікування лавандою

lavanda
Це лікування допомагає полегшити прояви симптом, викликаних вальгусною деформацією. Воно ідеально підходить для зменшення запалення і запобігає майбутньому виникненню цієї проблеми.

Вам необхідно мати:

 • 200 грамів квіток лаванди
 • 3/4 літра соняшникової олії

Що вам слід зробити

 • Помістіть 100 грамів лаванди і 3/4 літра соняшникової олії в металеву посудину. Потім нагрівайте олію протягом двох годин на водяній бані.
 • Після того, як зазначений час минув, профільтруйте олію над іншою посудиною, а потім додайте ще 100 грамів квіток лаванди і поставте знову на водяну баню на дві години.
 • Для завершення, слід знову профільтрувати олію. Як охолоне, наносіть кілька крапель на уражену ділянку стопи.