Вальгусна деформація великого пальця стопи: 5 трав’яних ліків

Якщо у вас вальгусна деформація великого пальця стопи, спробуйте деякі лікарські рослини мають протизапальні властивості, що допомагають подолати дискомфорт, а також запобігти погіршенню стану.
Вальгусна деформація великого пальця стопи: 5 трав’яних ліків

Останнє оновлення: 13 травня, 2019

Вальгусна деформація великого пальця стопи може бути дуже неприємною. Спробуйте використовувати засоби, що мають протизапальні властивості, а також є анальгетиками. Деякі лікарські рослини, приміром, куркума, календула та лаванда дуже ефективні. Ці рослини допомагають знизити біль та набряк.

Прочитайте статтю, щоб дізнатися про найкращі 5 трав’яних засобів проти вальгусної деформації великого пальця стопи. Попрощатися з дискомфортом, спричиненим запаленням кісточки, допоможуть лікарські рослини.

Що таке вальгусна деформація великого пальця стопи?

Що таке вальгусна деформація великого пальця стопи?

Вальгусна деформація великого пальця стопи – це деформація кістковим наростом, що виникає на суглобах біля великого пальця стопи. Таке може трапитися через тиск на великий палець під час опирання на внутрішню поверхню стопи. Серед факторів, що впливають на появу цієї проблеми, може бути носіння незручного взуття.

Є стільки, шини та коректори, які допомагають поступово змінювати положення пальців. Можна також робити вправи, але процес реабілітації не є швидким. Зазначимо, що у деяких серйозних випадках, пацієнтам може бути проведена хірургічна операція.

Також читайте статтю: 7 способів зменшити біль кісточки на великому пальці ноги

Трав’яні лікарські засоби проти вальгусної деформації

1. Календула

На початковому етапі подолати вальгусну деформацію допоможе звичайна календула. Цю гарну оранжеву квітку використовують у багатьох гелях для заживлення ран, вона також бореться із запаленням, укусами тощо. Якщо нанести засіб з календулою на уражену зону, можна усунути запалення, покращити кровообіг та запобігти утворенню мозолю.

 • Можна користуватися лосьйоном з календули (з активними та гомеопатичними інгредієнтами).
 • В іншому випадку, можна отримати сік з квітів, якщо він потрібен у невеликій кількості.

Зрештою, можна користуватися ефірною олією.

Трав’яні лікарські засоби проти вальгусної деформації

2. Ромашка

Ромашка – це лікарська рослина, відома своїми протизапальними та заспокійливими властивостями. Якщо прикласти ромашку до запаленої кісточки, знизиться почервоніння, захворювання перестане прогресувати. Ще одна чудова перевага полягає в тому, що більшість людей вже користується цими натуральними ліками у домашніх умовах, оскільки це дуже поширений засіб для покращення травлення.

 • Рекомендовано приготувати ванночку для ніг з концентрованим ромашковим чаєм та попарити ноги впродовж 20 чи 30 хвилин. Можна робити цю процедуру щовечора перед сном.
 • До того ж ви можете підвищити ефективність процедури, масажуючи уражену зону ефірною олією з ромашки після ванночки.

3. Куркума

Куркума – це супер’їжа, відома багатьма лікувальними властивостями. Якщо ви не знали, це чудовий засіб проти болю, оскільки має протизапальні властивості та є анальгетиком. Куркума містить антиоксиданти, а це робить її прекрасним лікувальним засобом від багатьох розладів.

Можна застосовувати її місцево або ж споживати внутрішньо:

 • Місцеве застосування: нанесіть порошок куркуми безпосередньо на кісточки (змішавши з водою, олією чи алое вера) як лікувальний лосьйон.
 • Споживання: рекомендовано споживати куркуму з оливковою олією та чорним перцем. Поєднання куркуми з корисними жирами оливкової олії, а також перцем, збільшує її лікувальні властивості у декілька разів.

Також зверніть увагу на статтю:Кокосова олія підсолодить ваше життя

4. Лаванда

Лаванда – це одна з найпоширеніших лікувальних трав, що допомагають усунути багато проблем зі здоров’ям. Протизапальні та заспокійливі властивості допоможуть, якщо у вас вальгусна деформація, оскільки зупиняють прогресування захворювання.

 • Рекомендовано наносити лавандову ефірну олію безпосередньо на запалені кісточки.
 • Можна також змішати її з оливковою олією, мигдалем, кокосовою олією, щоб розбавити лаванду та зробити приємний масаж ніг.

До того ж масаж подарує ефект розслаблення для всього тіла, а приємний аромат трав заспокоїть. Ця трава також допомагає боротися з безсонням.

лавандова олія лікує запалену кісточку на нозі

5. Рута

Рута є лікарською рослиною, що стимулює кровообіг, послаблює біль та знижує запалення. Завдяки кумарину, флавоноїдам та вітаміну С, ця рослина є чудовим засобом для запобігання утворення вальгусної деформації, а також для боротьби з нею природним способом. Вона також допомагає боротися з ревматичними захворюваннями та остеоартритом.

Приготуйте відвар з рути, потримайте у ньому ноги 15 хвилин. Варто повторювати процедуру щодня, поки не помітите покращення. Потім можна робити процедуру тричі на тиждень.

Це дуже ефективна рослина, але варто мати терпіння, оскільки результат не є миттєвим. • Akbik, D., Ghadiri, M., Chrzanowski, W., & Rohanizadeh, R. (2014). Curcumin as a wound healing agent. Life Sciences, 116(1), 1–7. Available at: https://doi.org/10.1016/j.lfs.2014.08.016. Accessed 28/04/2020.
 • Chainani-Wu, N. (2003). Safety and anti-inflammatory activity of curcumin: a component of tumeric (Curcuma longa). The Journal of Alternative & Complementary Medicine9(1), 161-168. Available at: https://doi.org/10.1089/107555303321223035. Accessed 28/04/2020.
 • Ferrari, J. (2009). Bunions. BMJ clinical evidence2009. Available at: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2907787/. Accessed 28/04/2020.
 • Gupta. (2010). Chamomile: An anti-inflammatory agent inhibits inducible nitric oxide synthase expression by blocking RelA/p65 activity. International Journal of Molecular Medicine, 26(6). Available at: https://doi.org/10.3892/ijmm_00000545. Accessed 28/04/2020.
 • Koulivand, P. H., Khaleghi Ghadiri, M., & Gorji, A. (2013). Lavender and the Nervous System. Evidence-Based Complementary and Alternative Medicine, 2013, 1–10. Available at: https://doi.org/10.1155/2013/681304. Accessed 28/04/2020.
 • Preethi, K. C., Kuttan, G., & Kuttan, R. (2009). Anti-inflammatory activity of flower extract of Calendula officinalis Linn. and its possible mechanism of action. Indian Journal of Experimental Biology, 47(2):113-20. Available at: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19374166. Accessed 28/04/2020.
 • Raghav, S. K., Gupta, B., Agrawal, C., Goswami, K., & Das, H. R. (2006). Anti-inflammatory effect of Ruta graveolens L. in murine macrophage cells. Journal of Ethnopharmacology, 104(1–2), 234–239. Available at: https://doi.org/10.1016/j.jep.2005.09.008. Accessed 28/04/2020.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.