Чотири корисні напої, які варто пити після тренування

Після тренування необхідно обирати тільки ті продукти та корисні напої, які допоможуть відновити енергію та прискорити процес набору м'язової маси, не перевищуючи при цьому рекомендовану добову норму калорій. Візьміть на озброєння наші рецепти кількох корисних напоїв, які необхідно пити одразу після фізичного навантаження!
Чотири корисні напої, які варто пити після тренування

Останнє оновлення: 16 листопада, 2018

Регулярні заняття спортом необхідні всім без винятку людям для підтримання гарного самопочуття та відмінного здоров’я.

Фізичне навантаження не тільки допомагає підтягнути фігуру та зміцнити всі м’язи і тканини внутрішніх органів, але й покращує загальний фізичний та емоційний стан людини.

Для того, щоб отримати всі неймовірні переваги від занять спортом, необхідно тренуватися щонайменше тричі на тиждень та завжди дотримуватися принципів правильного і збалансованого харчування.

Втім, не варто виснажувати свій організм та брати на себе більше навантаження, ніж дозволяє ваша фізична підготовка. Не забувайте також, що тренування вимагають сильної віддачі та багато енерговитрат. Саме тому дуже важливо ретельно підбирати продукти до свого раціону.

Правильне харчування та спортивне навантаження

ефективні вправи та корисні напої після тренування

Насправді основи правильного харчування є зовсім нескладними. Зрештою, все, що ми вживаємо, відіграє основну роль у процесі забезпечення організму енергією та поповнення запасів всіх необхідних поживних речовин.

Не забувайте, що організму людини щодня необхідно споживати достатню кількість вуглеводів, білків та жирів. При потраплянні в організм ці речовини засвоюються та перетворюються в енергію. Зверніть увагу, що процес спалення калорій безпосередньо залежить від швидкості метаболізму.

Ці поживні речовини використовуються організмом в особливому порядку, залежно від його потреб та вимог.

Вуглеводи синтезуються у першу чергу, після них – протеїни (які є найбільш важливими для фізичної активності), а наостанок організм засвоює жири.

Рекомендовані корисні напої, які необхідно вживати після тренування

Якщо взяти до уваги всі особливості роботи організму людини, можна дійти висновку, що існують певні корисні напої, які не тільки допомагають відновити сили після тренування, але й запобігають спазмуванню м’язів.

Підбирати ці напої слід відповідно до виду навантаження, яким ви займаєтеся, а також з урахуванням кількості поживних речовин, які потрапляють до вашого організму разом з їжею. Якщо ви регулярно займаєтеся спортом, ми рекомендуємо вживати корисні напої з високим вмістом вуглеводів та протеїнів.

Ми пропонуємо вашій увазі кілька рецептів корисних напоїв, які необхідно вживати після тренування.

1. Банановий смузі

Інгредієнти:

 • 4 яєчні білки
 • 1 банан
 • 1 невелике пакування йогурту (бажано знежиреного)
 • лід (за смаком)

Спосіб приготування:

 • Перш за все необхідно відокремити білки від жовтків. Для цього ми рекомендуємо зробити невеликий отвір в яєчній шкаралупі та дозволити білку просто витекти звідти. Відкладіть яйця вбік.
 • Наріжте банан невеликими шматочками та змішайте його у посудині разом з натуральним йогуртом.
 • Підігрійте яєчні білки у мікрохвильовій печі впродовж однієї хвилини.
 • Після цього додайте розігріті білки до посудини з йогуртом та бананом.
 • Перемістіть всі компоненти смузі у чашу стаціонарного блендера та збивайте до отримання однорідної консистенції.
 • Перелийте готовий смузі у склянку та насолоджуйтеся цим смачним та поживним напоєм.

2. Смузі на основі молока та вівсянки

корисні напої на основі вівсянки та молока

Інгредієнти:

 • 2 склянки (500 мл) цільного молока (бажано коров’ячого)
 • 4 столові ложки (100 г) домашнього сиру
 • 2 банани
 • 5 столових ложок вівсяної крупи (50 г)
 • 6 яєчних білків

Спосіб приготування:

 • Для початку відокремте яєчні білки від жовтків та розігрійте їх у мікрохвильовій печі, як і у попередньому рецепті.
 • Візьміть велику глибоку посудину та вилийте до неї дві склянки цільного (незбираного) молока.
 • Додайте домашній сир, нарізані невеликими шматочками банани, вівсянку та підігріті яєчні білки. Ретельно перемішайте всі інгредієнти.
 • Опісля перемістіть компоненти смузі у чашу стаціонарного блендера та збийте до отримання однорідної кремової консистенції. Смачного!

3. Вишневий сік

корисні напої після тренування на основі вишні

Не забувайте, що одним з побічних ефектів надмірного фізичного навантаження є запальний процес. Пояснити це можна зусиллями, які доводиться докладати суглобам під час виконання вправ. Не забувайте, що суглоб – це місце з’єднання кісток, і ця ділянка є дуже вразливою.

М’язи та шкіра також можуть страждати від запального процесу через затримку рідини в організмі, інтенсивний приплив крові до цих частин тіла та мікророзрив капілярів.

Вірте чи ні, але усунути ознаки запального процесу та зменшити набряки можна за допомогою натурального вишневого соку.

Завдяки своїм потужним протизапальним властивостям вишні та корисні напої на їхній основі є чудовим способом відновити сили після виснажливого тренування.

4. Шоколадне молоко

Всім відомо, що напої на основі молока з додаванням шоколаду є неймовірно калорійними.

Втім, вам буде цікаво дізнатися, що до складу більшості з них входить велика кількість корисних вуглеводів та протеїнів.

Ці поживні речовини прискорюють процес відновлення м’язів після тренування.

Ба більше, деякі спортсмени стверджують, що за допомогою напоїв на основі молока можна відновити водний баланс в організмі значно швидше, ніж за допомогою чистої води.

Всі згадані вище напої є неймовірно корисними для організму та поживними, проте перш ніж включити їх до свого раціону на постійній основі, ми рекомендуємо звернутися за порадою до дієтолога. • Afriani, Y., Putri, K. R., Penggalih, M. H. S. T., Kandarina, I., & Sofro, Z. M. (2015). Effect of banana isotonic drink to maintain hydration through urine and blood electrolytes. Pakistan Journal of Nutrition. https://doi.org/10.3923/pjn.2015.453.456
 • Fulgoni, V. L., Chu, Y. F., O’Shea, M., Slavin, J. L., & DiRienzo, M. A. (2015). Oatmeal consumption is associated with better diet quality and lower body mass index in adults: The National Health and Nutrition Examination Survey (NHANES), 2001-2010. Nutrition Research. https://doi.org/10.1016/j.nutres.2015.09.015
 • Jakobek, L., Seruga, M., Medvidovic-Kosanovic, M., & Novak, I. (2007). Anthocyanin content and antioxidant activity of various red fruit juices. Deutsche Lebensmittel-Rundschau.
 • Possemiers, S., Marzorati, M., Verstraete, W., & Van de Wiele, T. (2010). Bacteria and chocolate: A successful combination for probiotic delivery. International Journal of Food Microbiology. https://doi.org/10.1016/j.ijfoodmicro.2010.03.008

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.