Чи впливає генітальний кандидоз на статеве життя?

Попри те, що генітальний кандидоз (або дріжджова інфекція) зазвичай виникає сам по собі, він може передатися статевим шляхом вашому партнеру. Крім того, оскільки він може викликати біль і подразнення на ділянці статевих органів, це може зробити сексуальний контакт досить неприємним.
Чи впливає генітальний кандидоз на статеве життя?

Останнє оновлення: 23 жовтня, 2019

Генітальний кандидоз (дріжджова інфекція) – дуже поширений вид інфекції. Насправді, статистика показує, що у більшості жінок розвивається дріжджова інфекція в якийсь момент їхнього життя. Однак вам може бути цікаво, чи впливає генітальний кандидоз на сексуальне життя?

Необхідно перевірити факти.

Генітальний кандидоз

Кандидоз – це інфекція, спричинена грибком Candida albicans. Він може вражати не лише статеві органи, але й інші частини тіла, викликаючи кандидоз ротової порожнини або кандидоз шкіри.

У разі впливу на ділянку статевих органів кандидоз є одним з найпоширеніших гінекологічних розладів, особливо серед жінок. Однак це стосується не лише жіночої статі, оскільки він може впливати і на чоловіків.

Взагалі Candida – це грибок, який живе серед інших мікроорганізмів всередині піхви. Там ці організми співіснують збалансовано і складають частину піхвової мікробіоти.

Однак у певних випадках грибок Candida може занадто сильно розмножуватися, що призводить до порушення рівноваги флори піхви. Цей дисбаланс викликає генітальний кандидоз.

генітальний кандидоз у жінок
Хоча він не становить небезпеки для здоров’я, у багатьох випадках це може стати повторюваною інфекцією. Тому важливо проконсультуватися зі своїм гінекологом, якщо ви підозрюєте, що у вас генітальний кандидоз.

Вірите чи ні, кандидоз може вразити і чоловіків. Хоча це правда, що здебільшого жінки можуть страждати від цього типу інфекції, але чоловіки не застраховані від генітального кандидозу.

Коли грибок Candida вражає статевий член, він викликає баланіт – запалення крайньої плоті. Також можуть з’явитися почервоніння, печіння, свербіж і навіть білястий наліт.

Як результат, генітальний кандидоз може викликати дискомфорт і біль під час статевого акту у чоловіків, як і у жінок.

Причини генітального кандидозу

Деякі з можливих причин розвитку генітального кандидозу:

 • зміни флори піхви (тривале споживання антибіотиків)
 • діабет, ожиріння
 • зловживання алкоголем
 • ослаблена імунна система (ВІЛ, трансплантації, хіміотерапія тощо)
 • використання синтетичної білизни
 • гормональні зміни (під час вагітності)
 • надмірне промивання ділянки лобка милом або / та агресивними речовинами
 • прийом антибіотиків

Споживання антибіотиків також руйнує корисні бактерії мікробіоти, що сприяє зростанню кандиди.

Найбільш характерними симптомами генітального кандидозу є такі:

 • свербіння, печіння
 • подразнення
 • почервоніння і набряк
 • хворобливе сечовипускання
 • густі білі виділення з піхви
 • у чоловіків – баланіт або запалення крайньої плоті

Лікування

Оскільки кандидоз викликаний грибком, гінеколог зазвичай призначає протигрибкове лікування. Насправді, якщо застосовувати мазь або крем, як рекомендується і в правильних дозах, інфекція має зникнути за декілька днів.

Однак все ж варто відвідати гінеколога, оскільки потрібно врахувати, що тільки фахівець може визначити, що інфекція є генітальним кандидозом. Отже, ваш лікар може призначити вам відповідне лікування, виключаючи інші типи розладів.

Хоча протигрибкові креми можна придбати без рецепта, важливо не займатися самолікуванням і виконувати вказівки лікаря.

Якщо ви не звернетесь до лікаря, ви ризикуєте переплутати генітальний кандидоз з іншим станом або навіть ЗПСШ.

Чи впливає генітальний кандидоз на сексуальне життя?

генітальний кандидоз впливає на статеве життя
Відповідь – так.

Кандидоз може вплинути на ваше сексуальне життя. Тому вам потрібно бути обережними, якщо ви збираєтесь займатися сексом.

Чому?

 • Кандидоз може викликати біль, печіння та подразнення. Тому секс може стати неприємним. Рекомендують не займатися сексом, поки інфекція повністю не зникне.
 • Також хоча він часто розвивається з інших причин, є ймовірність передачі цієї інфекції іншій людині. Насправді це може викликати баланіт статевого члена, печіння та почервоніння в області статевих органів після статевого контакту.
 • У цьому сенсі, якщо ви хочете продовжувати сексуальний контакт, важливо використовувати презервативи.
 • З іншого боку, оскільки статевий акт може викликати посилення подразнення, це може перешкоджати одужанню. Таким чином, хоча ви не ризикуєте зірвати лікування, все ж бажано утриматися від сексу, поки інфекція не зникне.

Висновок

Генітальний кандидоз є інфекцією, яка не становить особливої небезпеки. Якщо правильно лікувати його, він може зникнути за лічені дні.

Однак секс під час кандидозу можуть призвести до певних проблем, таких як зараження партнера. Одужання також може зайняти більше часу.

Ба більше, оскільки кандидоз передбачає такі симптоми, як подразнення, секс може не приносити задоволення.

З усіх цих причин фахівці радять утримуватися від статевого акту до повного зникнення інфекції.

Однак якщо ви все-таки хочете зайнятися сексом, використовуйте презерватив, щоб не заразити інших.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.