6 натуральних засобів для профілактики кандидозу

21 Січня, 2019
Стрімкий ріст кандіди, до якого часто призводить неправильне харчування та інтоксикація організму, змінює бактеріальну флору кишківника та погіршує роботу імунної системи, що в свою чергу веде до появи кандидозу.

Кандіда біліюча – це один із найпоширеніших грибків в організмі людини. Попри те, що у невеликих кількостях наявність кандіди є абсолютно безпечною для ротової порожнини та стінок кишківника, її надлишок в організмі може призвести до розвитку запального процесу. У цій статті ми розкажемо про натуральні засоби для профілактики кандидозу, які допоможуть не лише вилікувати інфекцію, але й запобігти її повторній появі.

У результаті розповсюдження дріжджового грибка у внутрішніх органах може виникнути запальний процес. Якщо не надати належної уваги цій проблемі, з часом можуть з’явитися такі розлади, як синдром підвищеної проникності кишківника, вагінальні інфекції та погіршення стану шкіри.

На щастя, є чимало натуральних засобів з потужними протигрибковими властивостями, які разом зі збалансованим раціоном здатні зупинити розповсюдження кандіди та запобігти розвиткові різноманітних ускладнень у роботі внутрішніх органів.

Ефективні натуральні засоби для профілактики кандидозу

1. Кокосова олія

олія кокосу для профілактики кандидозу

Жирні кислоти, які містяться у кокосах, володіють антибактеріальними та протигрибковими властивостями. Завдяки цьому застосування кокосової олії є чудовим способом профілактики та лікування кандидозу.

До того ж, в олії кокосу містяться каприлова та лауринова кислоти, які й перетворюють цей продукт на ефективний засіб для профілактики росту дріжджів.

Як застосовувати кокосову олію?

 • Якщо у вас вже виявили кандидоз, вживайте щодня по 2-3 столові ложки кокосової олії.
 • Для профілактики кандидозу приймайте по 2 столові ложки олії кокосу на день.
 • При погіршенні стану шкіри наносьте кокосову олію безпосередньо на уражену ділянку.

2. Екстракт грейпфрутового насіння

В екстракті насіння грейпфрута містяться сполуки, що володіють потужними протигрибковими та антибактеріальними властивостями. До того ж, до його складу входять біофлавоноїди та мінерали, які сприяють зміцненню клітин і тканин внутрішніх органів.

Цей натуральний засіб не лише знешкоджує кандіду завдяки своїй здатності руйнувати клітини, з яких складається дріжджовий грибок, але й зміцнює імунну систему та прискорює відновлення уражених ділянок тіла.

Екстракт грейпфрутового насіння не дає розмножуватися не лише кандіді, але й іншим дріжджовим грибкам та патогенним мікроорганізмам, що негативно впливають на здоров’я людини.

Як застосовувати екстракт насіння грейпфрута?

 • Додайте 5-10 крапель засобу у склянку теплої води та вживайте 2-3 рази на день.
 • Тим самим способом можна готувати не лише засоби для профілактики кандидозу, але й ефективний засіб для лікування інших вагінальних та шкірних інфекцій.

3. Ефірна олія гвоздики

засоби з гвоздикою для лікування кандидозу

В ефірній олії гвоздики міститься активна сполука під назвою евгенол, яка не лише надає цій спеції пікантного смаку, а й відповідає за протигрибкові та антиоксидантні властивості гвоздики.

Цей продукт допомагає швидко позбутися кандіди та інших дріжджових грибків, які руйнують тканини внутрішніх органів людини.

Як правильно застосовувати ефірну олію гвоздики?

 • Додайте приблизно 30 крапель засобу у склянку з теплою водою та пийте двічі на день.
 • Щоб покращити смак напою, радимо додати до нього трохи меленої кориці.

4. Часник

Сірковмісні сполуки та фітохімічні речовини, що містяться у часнику, відповідають за протигрибкові та антибактеріальні властивості цього неймовірно корисного продукту. Завдяки цьому часник є ефективним натуральним засобом для лікування грибкових, бактеріальних та вірусних інфекцій.

На основі часнику можна приготувати безпечні засоби для профілактики кандидозу як для внутрішнього, так і для зовнішнього застосування.

Як правильно застосовувати часник?

 • Вживайте по 3-4 потовчені зубки часнику щодня.
 • Для зовнішнього застосування змішайте подрібнений часник з олією та нанесіть цей засіб на уражені ділянки тіла.

5. Розмаринова олія

засоби з розмарином для профілактики кандидозу

У розмариновій олії містяться сполуки карвакрол і тимол, які володіють протигрибковими властивостями та мають здатність зневоднювати і повністю знешкоджувати клітини кандіди біліючої.

Як правильно застосовувати олію розмарину?

 • Влийте 3-5 крапель олії у склянку з теплою водою та вживайте засіб двічі на день.
 • Для лікування зовнішніх інфекцій змішайте цей продукт з кокосовою або оливковою олією.

6. Яблучний оцет

Завдяки високому вмісту незамінних для організму ферментів та органічних сполук яблучний оцет є одним із найкращих натуральних продуктів для профілактики кандидозу та інших дріжджових інфекцій.

Органічні кислоти у складі оцту призводять до розпаду клітин кандіди й водночас створюють сприятливе середовище для росту здорових бактерій у кишківнику людини.

Як правильно застосовувати яблучний оцет?

 • Влийте дві столові ложки органічного яблучного оцту в склянку з теплою водою та випийте цей засіб натщесерце.
 • Якщо вам вже діагностували кандидоз, вживати оцтовий розчин потрібно частіше – принаймні тричі на день.
 • Можна використовувати розчин оцту і для зовнішнього застосування, зокрема для лікування поверхневих вагінальних та шкірних інфекцій.

Якщо ви помітили перші ознаки дріжджової інфекції в організмі, не зволікайте. Оберіть один із вищезгаданих засобів та негайно почніть його використовувати, щоб вчасно зупинити ріст та поширення дріжджових грибків.

 • Soll, D. R. (2003). Candida Albicans. In Antigenic Variation. https://doi.org/10.1016/B978-012194851-1/50034-2
 • Sudbery, P. E. (2011). Growth of Candida albicans hyphae. Nature Reviews Microbiology. https://doi.org/10.1038/nrmicro2636
 • Mayer, F. L., Wilson, D., & Hube, B. (2013). Candida albicans pathogenicity mechanisms. Virulence. https://doi.org/10.4161/viru.22913
 • Ogbolu, D. O., Oni, A. A., Daini, O. A., & Oloko, A. P. (2007). In vitro antimicrobial properties of coconut oil on Candida species in Ibadan, Nigeria. Journal of Medicinal Food. https://doi.org/10.1089/jmf.2006.1209
 • Reagor, L., Gusman, J., McCoy, L., Carino, E., & Heggers, J. P. (2002). The effectiveness of processed grapefruit-seed extract as an antibacterial agent: I. An in vitro agar assay. Journal of Alternative and Complementary Medicine. https://doi.org/10.1089/10755530260128014
 • Cleff, M. B., Meinerz, A. R., Xavier, M., Schuch, L. F., Meireles, M. C. A., Rodrigues, M. R. A., & de Mello, J. R. B. (2010). In Vitro activity of Origanum vulgare essential oil against Candida species. Brazilian Journal of Microbiology. https://doi.org/10.1590/S1517-83822010000100018
 • Yagnik, D., Serafin, V., & Shah, A. J. (2018). Antimicrobial activity of apple cider vinegar against Escherichia coli, Staphylococcus aureus and Candida albicans; downregulating cytokine and microbial protein expression. Scientific Reports. https://doi.org/10.1038/s41598-017-18618-x