Ризик неправильного лікування антибіотиками

Яка різниця між вірусом та бактерією? Як це може позначитися на організмі, якщо неправильно призначити лікування антибіотиками? Дізнайтеся про це та більше у сьогоднішній статті!
Ризик неправильного лікування антибіотиками

Останнє оновлення: 27 грудня, 2018

Упродовж року ми страждаємо на різні захворювання , застуду , біль у горлі та вірусні інфекції, які намагаємося лікувати антибіотиками. Та чи є ризик неправильного лікування антибіотиками?

У більшості випадків ми йдемо до лікаря, щоб він прописав нам ці ліки. Але не завжди антибіотики є найкращим лікарським засобом.

Можливі побічні ефекти лікування антибіотиками

побічні ефекти неправильного лікування антибіотиками

Цей препарат вперше був використаний в 1940 році, тоді його вважали одним із найбільших досягнень у галузі медецини. Однак зловживання лікування антибіотиками може спричинити появу стійких бактерій в організмі.

Важливо також пам’ятати, що вживання антибіотиків може викликати побічні ефекти. Приміром, якщо діти приймають антибіотики, у них може виникати біль у животі або діарея, а також алергія на певний препарат.

Віруси проти бактерій

Є два типи мікроорганізмів, які можуть вплинути на наше здоров’я: бактерії та віруси. Ці мікроорганізми викликають появу подібних симптомів, а також розмножуються і розвиваються у подібний спосіб.

Бактерії

Бактерії – це живі мікроорганізми, які самостійно живуть як клітини.

Вони є всюди, але не завжди шкідливі для нашого організму. Один тип корисних бактерій називається лактобацили, які є у кишківнику та допомагають перетравлювати їжу.

Однак у деяких випадках, бактерії є дуже шкідливими, оскільки викликають захворювання, атакуючи людський організм і заважуючи нормальному функціонуванню усіх процесів.

Антибіотики у такому разі є дуже ефективними, оскільки не дають шкідливим мікроорганізмам рости та розвиватися.

Віруси

Віруси, з іншого боку, не можуть існувати самостійно, оскільки вони неживі. Фактично, це частинки з генетичним матеріалом, що знаходяться у тонкому білковому шарі.

Вони ростуть та розмножуються тільки після потрапляння у живі клітини.

Наша імунна система може почати боротися з вірусами до того, як вони потраплять в організм. Однак у цьому випадку антибіотики не є ефективним засобом для подолання вірусів.

Ризики неправильного лікування антибіотиками

ризики неправильного лікування антибіотиками

Вживання антибіотиків, коли ви страждаєте на застуду або інші вірусні інфекції, є марною справою. Вони не лікують організм, а навіть можуть зашкодити здоров’ю у майбутньому.

Приміром, вони сприяють розвитку стійких бактерій.

Часте та неправильне вживання цих препаратів може призвести до мутації та адаптації бактерій чи інших мікробів. Надалі антибіотики не зможуть боротися з цими бактеріями.

Це називається «бактеріальна резистентність» або «стійкість антибіотиків». Коли таке відбувається, використовуються для лікування більші дози сильніших препаратів чи антибіотиків, аби подолати резистентні бактерії.

Крім того, стійкість до антибіотиків, а також зловживання цими ліками може призвести і до інших серйозних проблем.

Антибіотики знищують багато різних бактерій, як поганих, так і хороших. Це означає, що антибіотики можуть вбити навіть ті бактерії, що є корисними для організму.

Окрім того, вживання таких ліків може спричинити діарею через відсутність корисних бактерій у кишківнику, що сприяють нормальному процесу перетравлення їжі.

Тому найкраще придивитися до замінників.

Що більше ми вживаємо антибіотиків для лікування застуди, грипу або інших вірусних захворювань, тим менше ефективні вони будуть у боротьбі з бактеріями .

Наслідком неправильного вживання препаратів можуть стати часті візити до лікаря, щоб знайти дієвий препарат.

Коли приймати антибіотики

неправильне лікування антибіотиками

Антибіотики треба приймати тільки для лікування бактеріальної інфекції .

Якщо у вас легка інфекційна хвороба, спричинена вірусом, ви повинні відшукати правильне лікування для подолання цієї недуги. Саме так можна запобігти розвитку мікроорганізмів, стійких до антибіотиків. Тільки лікар може призначати лікування, відповідно до важкості захворювання.

Проконсультуйтесь зі спеціалістом, аби визначити, яка у вас хвороба – бактеріальна чи вірусна.

Ніколи не змушуйте лікаря виписувати вам антибіотики. Він знає краще за вас, який метод лікування обрати.

До того ж, є дуже багато цікавих альтернативних препаратів, що заміняють антибіотики. Пошукайте їх!

Читайте статтю : 4 фрази, які не можна казати лікарю

Залишкові антибіотики

Не варто допивати антибіотики, які є вдома, або ж вживати препарати, які прописані іншому хворому, навіть якщо це дитина чи старша людина.

Антибіотики, що залишилися з попереднього курсу, необхідно викидати, особливо якщо стан здоров’я покращився і можна припинити лікування.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.