Деякі причини здуття живота

Іноді після прийому їжі варто випити чашечку чаю, який сприяє травленню та допомагає вивести зайві гази з організму. Читайте далі про причини здуття живота.
Деякі причини здуття живота

Останнє оновлення: 10 грудня, 2018

Здуття живота – це не лише проблема зовнішнього вигляду. Воно свідчить також про певні негаразди зі здоров’ям, на які нам потрібно звернути увагу, перш ніж проблема набуде хронічного характеру. У цій статті ми поговоримо про можливі причини здуття живота. А також запропонуємо вам декілька натуральних засобів, що допоможуть швидко позбутися цієї проблеми.

Причини здуття живота:

Погане пережовування їжі

Ця проблема є досить поширеною у теперішній час, тому що сучасні люди намагаються усе робити поспіхом. Багато людей швидко перекушують під час робочого дня. Під час такого перекусу вони або розмовляють з кимось під час прийому їжі, або узагалі їдять на ходу, не пережовуючи при цьому їжу належним чином.

Це ускладнює роботу наших внутрішніх органів, оскільки в цьому випадку процес травлення сповільнюється. В результаті у нас може виникнути здуття живота. Якщо ми жуємо їжу ретельно, то тим самим можемо принести своєму організму ще більше користі, бо почуватимемось ситими значно швидше і не з’їмо зайвого.

Не забувайте, що процес травлення розпочинається у нашому роті, коли на їжу потрапляє слина, у якій містяться важливі травні ензими. Що краще ми пережовуємо їжу, то краще вона перетравлюється.

Кишкові паразити

Кишкові паразити викликають серйозні проблеми зі здоров’ям, проте на жаль, їх не так просто виявити в організмі. І головною причиною є не те, що наявність паразитів не супроводжується появою жодних симптомів, а те, що важко виявити причину появи кишкових паразитів та місце зараження ними організму людини.

Наприклад, кишкові паразити можуть спричинити:

  • підвищену знервованість,
  • роздратування,
  • розлади травлення,
  • свербіння у ніздрях та прямій кишці,
  • здуття живота.

Деякі люди відчувають здуття живота, коли вони з’їли щось не те. Але за наявності паразитів незалежно від того, що ми їмо, ми усе одно відчуватимемо дискомфорт у животі.

Позбутися паразитів природнім шляхом зовсім не просто. Ви повинні суттєво зменшити кількість або узагалі відмовитися від солодких продуктів та випічки, тому що саме така їжа подобається паразитам найбільше. Окрім цього, вам слід вживати побільше часнику, додати у раціон гарбузові зерна, коріандр та гострі спеції.

Ви також можете почати вживати пробіотики, які допомагають виробляти більшу кількість корисних бактерій у організмі. Також намагайтеся уникати виникнення закрепів, бо вони сприяють поширенню зараження паразитами.

часник

Переїдання

Навіть якщо ви їсте лише здорову їжу, перевищення потрібної для організму кількості також може викликати здуття живота. Нам слід негайно закінчувати прийом їжі, якщо ми відчуваємо ситість. Але іноді ми переїдаємо, бо думаємо, що можемо з’їсти ще й десерт тоді, коли місця у нашому шлунку уже зовсім немає.

Найкращий вихід у такій ситуації – замінити десерт на чашечку чаю для покращення травлення. Це також допоможе вам уникнути здуття живота. Про інші причини здуття живота ми детальніше розповімо вам далі.

Газоутворення

Існують певні продукти, що спричинюють надмірне газоутворення. Причому, деякі люди є більш вразливими до цієї проблеми за інших. У такому випадку ми рекомендуємо вживати чаї з м’ятою, анісом та мелісою, а ще додавати у супи такі прянощі, як кріп та тмин, бо саме суп, у якому міститься багато овочів та квасолі, найчастіше викликає здуття живота.

чай з м'яти

Нетерпимість до певних продуктів

Іноді ми відчуваємо надмірне газоутворення та здуття живота через те, що маємо нетерпимість до певних продуктів. Найчастіше трапляються люди, чий організм не може перетравлювати глютен та лактозу. Тому якщо ви запідозрили нетерпимість до продуктів, що містять ці складові, вам слід одразу звернутися до лікаря для підтвердження діагнозу.

Ще одним способом виявлення цієї проблеми стане виключення вищезгаданих продуктів із вашого раціону на один місяць. Так ви зможете перевірити, чи покращиться ваше самопочуття і чи зникне у вас проблема здуття живота.

Емоційні розлади, як причини здуття живота

Окрім вищезгаданих причин, деякі люди страждають від здуття живота, якщо вони переживають якісь емоційні розлади, оскільки робота травної системи залежить також від нашого самопочуття та життєвих обставин на даний момент. 

У цьому випадку люди, що мають проблему здуття живота, обов’язково помітять, що у ті дні, коли вони переживають менший стрес, ніж зазвичай, у них немає дискомфорту у животі.

Емоційно вразливим людям ми рекомендуємо відвідати терапевта або розпочати гомеопатичне лікування Також, розглянути таку можливу релаксну терапію, як масаж, рефлексологія, йога, тай цзи та інше.

йога

Важка їжа на вечерю

Вечеря повинна бути найменшим прийомом їжі на день, оскільки увечері організму бракує енергії для перетравлення великої кількості їжі. Якщо ми прокидаємось із відчуттям здуття живота, нам потрібно переглянути свій вечірній прийом їжі.

Наприклад, салати є дуже корисною їжею, проте їх краще вживати на сніданок чи обід. А от відварені овочі із якимось соусом добре смакуватимуть на вечерю.

Це може вас зацікавити ...
Поради для того, щоб мати плоский живіт
Моє здоров'яНаписав та перевірив Моє здоров'я
Поради для того, щоб мати плоский живіт

Для того щоб досягнути своєї мрії та мати плоский живіт, потрібно потратити багато часу і сил. Для цього недостатньо тренувати прес кожного дня по ...