Діатоміт допомагає позбутися бліх

11 Січня, 2019
Діатоміт - це найбезпечніший спосіб позбутися бліх і кліщів.  Хоча цей засіб смертельний для паразитів, він ніяк не шкодить людям і домашнім тваринам.

Кожному, у кого були домашні тварини, рано чи пізно доводилося боротися з блохами. Утім не всі з нас знають про чудові властивості, які має діатоміт.

Але спершу розберемося в тому, що таке блохи та звідки вони беруться.

Ці ненависні комашки є зовнішніми паразитами, які живуть на теплокровних тваринах. Їх дуже часто виявляють у собак і котів. Позбутися бліх – це справжня морока.

 • Діатоміт – це альтернативний, але дуже дієвий засіб.
 • Це скеляста порода, яка складається зі стулок діатомей, кварцу, глинистого матеріалу й інших сполук.
 • Він безпечний для тварин і людей, але завдяки гострим кінцям чудово вбиває комах і паразитів. Діатоміт висушує шерсть і знищує шкідників.

Хочете дізнатися більше? 4 натуральні домашні засоби від бліх

Як поширюються блохи

що таке діатоміт

Коли блощиця пробирається у шерсть вашого улюбленця, її завдання – відкласти там яйця.

Але є певна проблема. Яйця легко випадають. Вони опиняються на вашому дивані, меблях та в інших місцях, де лежить тварина.

Яйця потрапляють усюди, де ходить ваш улюбленець, і вилуплюються там.

У результаті вам доводиться боротися з прихованими личинками. Вони знаходяться в глибині подушок, м’яких крісел і навіть у тріщинах підлоги.

Щоб позбутися їх, може знадобитися багато часу. Крім того, це потрібно робити регулярно та систематично, адже блохи можуть повторно заразити вашого улюбленця та дім.

Якщо ви ще не знаєте, як це зробити, сьогодні ми розповімо вам про діатоміт. Ви будете вражені його ефективністю.

Як використовувати діатоміт

як використовувати діатоміт

Діатоміт потрібно застосовувати там, де любить бувати ваш улюбленець. Тобто його ліжечко, подушка, ковдра, на якій він спить, чи навіть трава в саду.

Діатоміт можна пошукати в будівельних матеріалах, магазинах для садівництва або замовити в Інтернеті.

Дуже важливо не купувати діатоміт для басейнів. Він неодмінно має бути харчовий.

Ось, що потрібно робити:

 • Одягніть рукавички та захисну маску. Візьміть трохи засобу та посипте ним шерсть свого улюбленця. Увітріть порошок у шерсть.
 • Розчешіть тваринку гребінцем, щоб розподілити засіб по всій шерсті.

Примітка. Будьте уважні, щоб діатоміт не потрапив в очі вашого улюбленця.

 • Нанесіть діатоміт на подушку або ліжечко, де любить спати тварина. Важливо, щоб у цей час улюбленець був на вулиці. Зачекайте, доки пил осяде, і лише тоді можете знову впускати тварину в дім.
 • Засіб має потрапити в кожен куток і тріщину в підлозі чи стіні. Щодо подушок, бажано залишити їх на всю ніч, а потім видалити діатоміт.

Для цього можна потрусити подушки. Однак найкраще використовувати пилосос, щоб видалити всі залишки та впевнитися, що пил не шкодить тварині.

Ось ще кілька корисних порад: 13 секретів, які допоможуть навести лад у будинку

Не пропустіть жодної ділянки

діатоміт від бліх

 • Біля місць, де блохи на кліщі часто потрапляють у будинок, зробить бар’єр із діатоміту. Завдяки цьому вони не зможуть залізти всередину.
 • Нанесіть його в тріщини ззовні будинку, особливо в подвір’ї. Загалом блохи часто розмножуються в траві та рослинах, саме тому важливо також посипати діатомітом на вулиці.
 • Якщо у вашому подвір’ї є дерева, нанесіть засіб на їх кору. Також посипте ним кущі, огорожу й інші місця, де ваш улюбленець може набратися бліх.
 • Якщо домашня тварина багато часу проводить в автомобілі, його теж варто обробити. Посипте діатомітом сидіння, підлогу та подушки. Це вб’є всіх бліх і кліщів, які залишилися.

Зробіть те саме, що з подушками в будинку: залиште засіб на кілька годин, щоб він подіяв, а потім приберіть залишки пилососом.

 • Краще повторювати цю процедуру кожні два тижні. Так ви позбудетеся бліх і кліщів, які тварина могла принести в дім за цей час.
 • Luz, C., Rodrigues, J., & Rocha, L. F. N. (2012). Diatomaceous earth and oil enhance effectiveness of Metarhizium anisopliae against Triatoma infestans. Acta Tropica122(1), 29–35.
 • Korunic, Z. (1998). Review Diatomaceous earths, a group of natural insecticides. Journal of Stored Products Research34(2-3), 87-97.
 • Quarles, W. (1992). Diatomaceous earth for pest control. IPM practitioner14(5/6), 1-11.