Дізнайтеся про типи та причини вагінальних інфекцій

Вагінальні інфекції викликані різними причинами, і кожна з них може бути визначена за своїми специфічними симптомами. Тому важливо визначити причини вагінальних інфекцій, щоб отримати своєчасну діагностику та лікування.
Дізнайтеся про типи та причини вагінальних інфекцій

Останнє оновлення: 11 лютого, 2019

Вагіна – це неглибокий статевий орган, тому вона піддається впливу різних видів інфекцій. Різні причини вагінальних інфекцій викликають різні незручні симптоми залежно від типу.

Тому виділення можуть бути різними за запахом, кольором та консистенцією, а також деякі інфекції можуть викликати свербіння та біль.

Основні типи та причини вагінальних інфекцій

Конкретні незручності чи симптоми допомагають діагностувати тип вагінальної інфекції, а також її причину. Найбільш поширені вагінальні інфекції та їхні причини:

1. Вагінальний кандидоз

поширені причини вагінальних інфекцій
Цей тип інфекції дуже поширений і характеризується такими симптомами:

Причина

Ця інфекція викликана грибком Candida Albicans, який є частиною природної флори піхви, травного тракту та порожнини рота. Коли кількість цього грибка зростає в тканині піхви, це викликає характерні виділення.

Він зазвичай виникає як наслідок депресії імунної системи через такі хвороби, як цукровий діабет, лейкемія тощо. Це також може виникнути внаслідок статевого контакту.

2. Бактеріальний вагіноз

Ця інфекція, як правило, є однією з найбільш поширених. Характеристика виділень, які вона генерує, є вирішальною в її діагностиці. Виділення внаслідок бактеріального вагінозу характеризуються такими ознаками:

 • рибний запах через наявність амінів
 • інтенсивний піхвовий свербіж
 • жовтувато-білий колір
 • біль під час сексу або вагінізм

Причина

Це викликає комбінація бактерій, які виходять з-під контролю у вагінальній флорі, повністю порушуючи вагінальний баланс. Бактеріальний вагіноз не передається через сексуальний контакт. Проте рецидивні інфекції зазвичай трапляються серед сексуально активних жінок.

3. Трихомоніаз

типи та причини вагінальних інфекцій
На жаль, ці інфекції викликають великий дискомфорт для жінок, які страждають на них. Це помірковано інтенсивна інфекція, тому треба своєчасно її вилікувати. Інакше це може призвести до запального захворювання таза, що може викликати сепсис або загальну інфекцію.

Виділення, викликані такою вагінальною інфекцією, характеризуються такими ознаками:

 • зелений колір
 • інтенсивний нудотний запах
 • повністю рідка текстура
 • вагінальний свербіж
 • біль під час сечовипускання

Причина

Це викликає паразит під назвою Trichomonas Vaginalis, який передається статевим шляхом. Цей паразит може жити як у чоловічих, так і жіночих статевих органах. Його секреція має дуже специфічні характеристики, що допомагає правильно його діагностувати й тим самим забезпечує своєчасне лікування.

4. Хламідійний вагініт

Хламідійний вагініт
Це ще одна з найбільш поширених вагінальних інфекцій. Вона дуже часто трапляється у жінок у віці від 18 до 35 років.

Почнімо з того, що це може бути асимптоматичним захворюванням, але згодом воно спричиняє такі симптоми:

 • вагінальний біль
 • легка кровотеча під час статевого акту
 • біль у нижній частині живота
 • свербіння у вульві

Причина

Мікроорганізм, відповідальний за цю вагінальну інфекцію, називається Chlamydia Trachomatis, і передається статевим шляхом. Це вагінальна інфекція високого ризику, оскільки вона спричиняє мікроскопічні пошкодження матки, що може вплинути на репродуктивну здатність.

Тому важливе значення має своєчасне лікування.

Отже, усі вагінальні інфекції вимагають негайного лікування через ускладнення, які вони можуть викликати в довгостроковій перспективі. Якщо у вас виникли будь-які з вищевказаних симптомів, найкраще, що ви можете зробити, – звернутися до спеціаліста, щоб він міг прописати лікування якомога швидше, зважаючи на причини вагінальних інфекцій.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.