Причини та методи лікування вагінального подразнення

Причини та методи лікування вагінального подразнення
Причини та методи лікування вагінального подразнення

Останнє оновлення: 12 грудня, 2018

Однією з найпоширеніших проблем серед жінок, стикнутися з якою можна у будь-якому віці, є вагінальне подразнення.

Це явище може приносити сильний дискомфорт та супроводжуватися такими симптомами, як неприємний запах, почервоніння та біль. Звісно, симптоми варіюються від певної стадії вагінального подразнення.

У здорової жінки від різних інфекцій вагіну захищає бактеріальна флора, яка забезпечує належне зволоження та бореться зі шкідливими бактеріями, що спричиняють появу інфекцій.

Зміна внутрішньої флори статевих органів може стати причиною появи подразнення та інших неприємних відчуттів, які зазвичай приносять жінці неймовірний дискомфорт.

Звісно, причиною таких змін в організмі жінки та появи проблем в особистому житті є низка певних факторів. На щастя, існує багато натуральних засобів, які допоможуть усунути симптоми подразнення природним шляхом, доки захворювання не перейшло у важчу стадію.

Причини вагінального подразнення

Шкіра в районі вульви та вагіни є більш чутливою та вразливою за інші частини тіла, саме тому ця ділянка характеризується високим ризиком появи різноманітних захворювань.

Вагінальне подразнення може спричинити інфекція, зміни у вагінальній флорі чи алергія на косметичні препарати, якими ви часто користуєтесь (наприклад, засоби для інтимної гігієни або латексні презервативи).

Бактеріальний вагіноз

бактеріальний вагіноз спричиняє вагінальне подразнення

Однією з найпоширеніших причин вагінального свербіння є бактеріальний вагіноз (БВ). Його розвиток, у свою чергу, спричинює швидке розмноження бактерій у вагіні. Це явище може викликати у жінки такі неприємні симптоми, як пекучі відчуття, подразнення, виділення жовтуватого кольору та сильний запах.

Кандіда біліюча

Грибкові інфекції – це одна неприємність, яка може трапитися з кожною жінкою. Причиною їх появи є грибок під назвою “кандіда біліюча“. Якщо цей штам грибка, що швидко поширюється по всій вагіні, не виявити вчасно, то він спричинює появу густих виділень білого кольору із сильним дріжджовим запахом.

У більшості випадків грибкова інфекція завершується появою подразнення як всередині, та і на зовнішній поверхні вагіни, яке супроводжується такими дискомфортними симптомами, як свербіж та пекучі відчуття.

Захворювання, що передаються статевим шляхом

Одним з найпоширеніших симптомів захворювань, що передаються статевим шляхом, є вагінальне подразнення.

Оскільки лише за цим симптомом важко встановити остаточний діагноз, вам слід проконсультуватись з лікарем.

Менопауза

Жінки у період менопаузи проходять через низку гормональних змін, які мають прямий вплив на шкіру у районі вагіни, змінюють природний рівень рН організму та викликають сухість.

У цьому випадку для відновлення гормонального балансу жінці слід розпочати використовувати певні медикаменти, які усунуть подразнення та зменшать ризик появи інфекцій.

Алергії

Однією з найпоширеніших причин появи вагінального подразнення є використання косметичних засобів, що можуть викликати алергічну реакцію. Радимо вам звернути увагу на такі продукти, які часто стають причиною алергій:

 • Ароматизований туалетний папір
 • Мило та пральний порошок
 • Дезодоранти та антиперспіранти
 • Пом’якшувальні засоби для прання
 • Ароматизовані вологі серветки
 • Тампони та прокладки

Як усунути вагінальне подразнення за допомогою натуральних засобів?

Якщо вагінальне подразнення з’явилось внаслідок інфекції чи захворювання, що передається статевим шляхом, вам слід одразу звернутися до лікаря для встановлення правильного діагнозу, перш ніж ви розпочнете лікування.

Існує ціла низка натуральних домашніх засобів, які допоможуть вам зняти симптоми вагінального подразнення та відновити природний баланс в інтимній зоні.

Арніка

арніка зменшує вагінальне подразнення

Ця рослина володіє потужними протизапальними властивостями, які стимулюють загоєння подразнення, знімають свербіж та зменшують больові відчуття.

Як використовувати арніку?

 • Приготуйте чай з листя чи екстракту арніки та прикладіть компрес із цим засобом до ураженої ділянки шкіри.

Календула

Календула є одним з найкращих натуральних засобів для полегшення проблем в ділянці жіночих статевих органів. Ця рослина діє як антибіотик, допомагаючи попереджувати появу інфекцій та боротися з уже наявними проблемами.

Як використовувати календулу?

 • Як і в попередньому випадку, вам слід просто приготувати чай з календулою та використовувати отриману суміш як ополіскувач для ураженої ділянки тіла.

Ліщина

Завдяки своїй здатності полегшувати запальні процеси в організмі, ліщина допомагає зменшувати свербіж та пекучі відчуття в районі вагіни, борючись при цьому з інфекціями.

Як використовувати ліщину?

 • Вмочіть полотняну серветку або ватну паличку у розчин ліщини та прикладіть компрес до ураженої ділянки тіла.

Йогурт з пробіотиками

домашній йогурт

Регулярне вживання натурального йогурту з пробіотиками без штучних додатків є одним з найкращих способів зменшити вагінальне подразнення. Його можна навіть наносити на шкіру в районі вагіни при перших симптомах подразнення.

Корисні бактеріальні культури, які містяться у йогурті, зменшують кількість патогенних мікроорганізмів та відновлюють природний рівень рН вагіни.

Варто запам’ятати!

Попри те, що більшість людей не люблять говорити про будь-які проблеми з інтимним здоров’ям, ми все одно наполягаємо на необхідності проконсультуватися з лікарем при перших ознаках дискомфорту на цій ділянці тіла.

Вагіна – це дуже вразлива частина жіночого тіла, тож будь-які проблеми з нею потребують негайного вирішення з метою запобігання серйозніших захворювань та проблем зі здоров’ям. • Falagas, M. E., Betsi, G. I., & Athanasiou, S. (2006). Probiotics for prevention of recurrent vulvovaginal candidiasis: A review. Journal of Antimicrobial Chemotherapy. https://doi.org/10.1093/jac/dkl246
 • Eckert, L. O. (2006). Acute Vulvovaginitis. New England Journal of Medicine. https://doi.org/10.1056/NEJMcp053720
 • Facts about vaginitis and vaginal infections. (n.d.).
  idph.state.il.us/about/womenshealth/factsheets/vag.htm
 • Fungal diseases: Vaginal candidiasis. (2018).
  cdc.gov/fungal/diseases/candidiasis/genital/

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.