Дізнайтеся яка ви людина: раціональна чи інтуїтивна

Усі люди різні, але всіх людей можна розділити на два типи особистостей - раціональних та тих, хто більше покладається на інтуіцію.
Дізнайтеся яка ви людина: раціональна чи інтуїтивна

Останнє оновлення: 10 грудня, 2018

Можливо, у вас добре розвинена інтуїція; вона виявляється в тому, що у певний момент виникає відчуття, яке рішення потрібно прийняти. Або, можливо, вам притаманні більш раціональні здібності. І перед тим, як щось зробити, ви все ретельно зважуєте. Існують конкретні ознаки кожного типу, і ви зможете дізнатися, що характерно саме для вас та яка ви людина – раціональна чи інтуїтивна.

Що таке раціональна чи інтуїтивна особистість

Не можна сказати, що особа має винятково риси одного типу. Це означає, що кожна людина у певні моменти покладається на інтуїцію, і, так само, кожен з нас перед прийняттям рішення обмірковує свої проблеми і справи.

Але не можна заперечувати факт, що деякі люди поводяться більш імпульсивно, ніж інші. Вони більше спираються на інтуїцію та передчуття, у той час як інші більш обережні, усе обмірковують, перед тим, як зробити крок.

Такі способи поведінки та прийняття рішень часто пов’язані з типом особистості. Але цікаво буде дізнатися, що покладання на інтуїцію, наприклад, аж ніяк не є ірраціональною характеристикою. Експерти запевняють, що насправді, ми приймаємо багато рішень, зважаючи саме на інтуїцію і відчуття. Але це не означає, що це відбувається спонтанно. Нижче ми пояснимо чому та виявимо яка ви людина – раціональна чи інтуїтивна.

Інтуїтивний тип особистості

раціональна чи інтуїтивна ви особистість

Здогадки, передчуття … Ми всі знаємо, як це буває. Виникає раптове відчуття, яке говорить нам який шлях краще обрати. Наприклад, щось підказує, що не варто чекати нічого хорошого від певної людини і краще уникати спілкування з нею.

Ми часто не вважаємо такі передчуття розумними, тому що вони походять з власних емоцій і почуттів, а не є продуктом роботи мозку, що зробило б їх логічними і обґрунтованими. Але це не правда. Передчуття насправді є дуже швидкими ціннісними судженнями, які спираються на риси нашої особистості і попередній досвід.

Все, що відбувається у нашому житті, ми запам’ятовуємо і зберігаємо у пам’яті разом з почуттями, які супроводжували ці події. У результаті, коли ми зустрічаємося з певним стимулом, виникає раптове відчуття, яке говорить: “Роби це, йди  цим шляхом, вибери цю людину, варто ризикнути, або краще відмовитися від задуманого” Ці висновки ми робимо на основі подій і рішень, зроблених у минулому. Вони також пов’язані з особистістю людини.

Складний механізм інтуїції відображається у раптових почуттях, які породжує розум, і ми самі не розуміємо чому. Є люди, які не ігнорують їх, а діють, керуючись ними. Вони дослухаються, як то кажуть, свого інстинкту.

Але при цьому слід бути обережними. Треба пам’ятати, що покладання на інтуїцію не завжди є найкращим рішенням, оскільки такі відчуття є дуже швидкими і нам важко не помилитися. Отже, інтуїція спрацьовує не завжди. Люди, які належать до іншого типу, є більш обережними і, незважаючи на свої “передчуття”, ігнорують їх, а більше покладаються на розум. Такий тип особистості є набагато раціональнішим.

Раціональний тип особистості

Мозок людини

Раціональне мислення покладається на свідому інформацію: те, що існує довкола, на речі, які можна побачити і відчути на дотик, на інформацію, яку можна прочитати чи порівняти тощо.

Люди раціонального типу приймають рішення повільніше та обережніше. Це не означає, що вони мають гірші можливості, а свідчить про їхню вдумливість і, можливо, невпевненість. Але інколи це добре, тому що, перш ніж прийняти рішення, такі особистості піддають їх “контролю якості”. Люди цього типу також бояться робити помилки і завжди ретельно шукають правильну відповідь і найкраще рішення.

Отже, цей тип особистості обережніший, але іноді ми маємо не так багато часу, щоб прийняти рішення. Крім того, інколи немає можливості отримати всю необхідну нам інформацію, перш ніж щось вирішити.

Наприклад, не можна знати всього про людину, щоб вирішити, чи варта вона того, щоб у неї закохатися. Це відбувається незалежно від розуму, тому насправді більшість людей діють інтуїтивно. Емоції завжди мають більше влади, ніж розумні міркування. Людям притаманно керуватися емоціями у значній мірі.

У цьому питанні, як і у більшості інших, найкраще – це дотримуватися рівноваги. Не поспішайте занадто, приймаючи рішення, але надмірна обережність теж не буде найкращим виходом. Невпевненість часто породжується через деякі типи екзистенціального страждання. Отже, безумовно, найкраще підтримувати  баланс з обох сторін.

Чи згодні ви з цим? Що ви думаєте про свою особистість? До якого типу ви себе зараховуєте: раціональна чи інтуїтивна ви людина?

Це може вас зацікавити ...
Висока самооцінка як ключ до щастя
Моє здоров'яНаписав та перевірив Моє здоров'я
Висока самооцінка як ключ до щастя

Висока самооцінка є запорукою щастя, втім для її досягнення необхідно навчитися розставляти пріоритети, любити та цінувати себе.