Дізнайтеся яка ви людина: раціональна чи інтуїтивна

Усі люди різні, але всіх людей можна розділити на два типи особистостей - раціональних та тих, хто більше покладається на інтуіцію.
Дізнайтеся яка ви людина: раціональна чи інтуїтивна

Останнє оновлення: 10 грудня, 2018

Можливо, у вас добре розвинена інтуїція ; вона виявляється в тому, що у певний момент виникає відчуття , яке рішення потрібно прийняти . Або, можливо, вам притаманні більш раціональні здібності. І перед тим, як щось зробити, ви все ретельно зважуєте. Існують конкретні ознаки кожного типу, і ви зможете дізнатися, що характерно саме для вас та яка ви людина – раціональна чи інтуїтивна.

Що таке раціональна чи інтуїтивна особистість

Не можна сказати, що особа має винятково риси одного типу . Це означає, що кожна людина у певні моменти покладається на інтуїцію, і, так само , кожен з нас перед прийняттям рішення обмірковує свої проблеми і справи.

Але не можна заперечувати факт, що деякі люди поводяться більш імпульсивно, ніж інші. Вони більше спираються на інтуїцію та передчуття, у той час як інші більш обережні, усе обмірковують, перед тим, як зробити крок.

Так і способи поведінки та прийняття рішен ь часто пов’язані з типом особистості. Але цікаво  буде дізнатися , що покладання на інтуїці ю , наприклад, аж ніяк  не є ірраціональн ою характеристикою. Експерти запевняють, що насправді, ми приймаємо багато рішень, зважаючи саме на інтуїцію і відчуття. Але це не означає, що це відбувається спонтанно. Нижче ми пояснимо чому та виявимо яка ви людина – раціональна чи інтуїтивна.

Інтуїтивний тип особистості

раціональна чи інтуїтивна ви особистість

Здогадки, передчуття … Ми всі знаємо, як це буває. Виникає раптове відчуття, яке говорить нам який шлях краще обрати. Наприклад, щось підказує, що не варто чекати нічого хорошого від певної людини і краще уникати спілкування з нею.

Ми часто не вваж а ємо так і передчуття розумними , тому що вони по хо дять з власних емоцій і почуттів, а не є продуктом роботи мозку, що зробило б їх логічними і обґрунтованими. Але це не правда. Передчуття насправді є дуже швидкими ціннісними судженнями, які спираються на риси нашої особистості і попередній досвід.

Все, що відбувається у нашому житті, ми запам’ятовуємо і зберігаємо у пам’яті разом з почуттями, які супроводжували ці події. У результаті, коли ми зустрічаємося з певним стимулом, виникає раптове відчуття, яке говорить: “Роби це, йди  цим шляхом, вибери цю людину, варто ризикнути, або краще відмовитися від задуманого” Ці висновки ми робимо на основі подій і рішень, зроблених у минулому. Вони також пов’язані з особистістю людини.

С кладн ий механізм інтуїції відображається у раптов их почуття х , які породжує  розум , і ми самі не розуміємо чому . Є люди, які не ігнорують їх, а діють, керуючись ними. Вони дослухаються, як то кажуть, свого інстинкту.

Але при цьому слід бути обережними. Треба пам’ятати, що покладання на інтуїцію не завжди є найкращим рішенням, оскільки такі відчуття є дуже швидкими і нам важко не помилитися. Отже, інтуїція спрацьовує не завжди. Люди, які належать до і ншого типу, є більш обережними і, незважаючи на свої “передчуття”, ігнорують їх, а більше покладаються на розум. Такий тип особистості є набагато раціональнішим.

Раціональний тип особистості

Мозок людини

Раціональне мислення покладаєт ься на свідом у інформаці ю : те, що існує довкола, на речі, які можна побачити і відчути на дотик, на інформацію, яку можна прочитати чи порівняти тощо.

Люди раціонального типу приймають р ішення повільн іше та обережн іше . Це не означає, що вони мають гірші можливості, а свідчить про їхню вдумливість і, можливо, невпевненість . Але інколи це добре, тому що, перш ніж прийняти рішення, такі особистості піддають їх “контролю якості”. Люди цього типу також бояться робити помилки і завжди ретельно шукають правильну відповідь і найкраще рішення.

Отже, цей тип особистості обережніший, але іноді ми маємо не так багато часу, щоб прийняти рішення. Крім того , ін коли не має можливості отримати всю необхідну нам інформацію, перш ніж щось вирішити.

Наприклад, не можна знати всього про людину, щоб вирішити, чи варта вона того, щоб у неї закохатися. Це відбувається незалежно від розуму, тому насправді більшість людей діють інтуїтивно. Емоції завжди мають більше влади, ніж розумні міркування. Людям притаманно керуватися емоціями у значній мірі.

У цьому питанні, як і у більшості інших, найкраще – це дотримуватися рівноваги. Не поспішайте занадто, приймаючи рішення, але надмірна обережність теж не буде найкращим виходом. Невпевненість часто породжується через деякі типи екзистенціального страждання. Отже , безумовно, найкраще  підтрим увати  баланс з обох сторін.

Чи згодні ви з цим ? Що ви думаєте про свою особистість ? До якого типу ви себе зараховуєте: раціональна чи інтуїтивна ви людина ?


Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.