Як негативні емоції шкодять організму

Чи знаєтет ви, що емоції впливають на наше здоров'я. Давайте розглянемо, як негативні емоції шкодять організму.
Як негативні емоції шкодять організму

Останнє оновлення: 16 листопада, 2018

Чи замислювалися ви над тим, як спосіб вашого мислення та емоції можуть впливати на здоров’я та організм? Ми часто навіть не уявляємо собі на скільки такий вплив може бути серйозним. Ми іноді дозволяємо стресовим ситуаціям, напрузі, тривозі, депресії, метушні та іншим негативним почуттям заволодіти нами. В цей момент ми не враховуємо, що це може вплинути на наше фізичне та психічне здоров’я, знижуючи якість життя.

Поєднання душі та тіла – це набагато сильніший зв’язок, ніж ми думаємо. Наші думки та емоції стимулюють виділення певних хімічних речовин, які впливають на наше фізичне та емоційне здоров’я.

Наприклад, серотонін і дофамін – дві хімічні речовини, які виробляються нашим мозком, коли ми відчуваємо щастя або ейфорію. Аналогічний процес відбувається з негативними емоціями. Замість того, щоб впливати на організм добре, вони викликають біль та певні хвороби, які заважають нам відчувати радість життя.

Мозок має здатність зберігати важливу та вирішальну інформацію, що стосується нашої поведінки та ставлення до певних ситуацій. Багато експертів сходяться на думці, що ми всі здатні та маємо можливість бачити дві сторони в кожній ситуації: хорошу та погану. Саме через це ми несемо відповідальність за те, якого значення – позитивного чи негативного – ми надаємо таким моментам, і за те, як ми сприймаємо такі ситуації.

Як емоції впливають на організм

біль у шиї

Наші емоційні стани можуть призвести до фізичних недуг. А фізичний стан, в свою чергу,  може нам підказати, що ми переживаємо важкий час, в якому негативні думки та емоції взяли контроль.

Наприклад:

  • Хронічний біль шиї може вказувати, що, можливо, нам слід звернути увагу на наші емоції або навіть спробувати переоцінити певні обставини, які ми досі сприймали лише з негативної сторони.
  • Незрозумілий біль у стегнах може бути знаком того, що нами заволодів певний страх, а ми не в змозі приймати важливі рішення.
  • Біль у верхній частині спини може бути пов’язаний з якимось горем.
  • Біль у середній частині спини пов’язаний з неможливістю відпустити, забути минуле.
  • Біль в попереку пов’язаний з переживаннями щодо фінансових негараздів.
  • Больові відчуття у колінах можуть вказувати на страх, гордовитість та відсутність контролю над егоїзмом.

Коли ми переживаємо ситуацію, яка змушує нас сердитися, в організмі відбувається біохімічна реакція. Вона підвищує рівень адреналіну, що, в свою чергу, змушує нас переживати стресову ситуацію, яка це спричинила, знову і знову.

Почуття засмучення можуть значно впливати на нашу енергійність та мотивацію. Печаль викликає виснаження, значну втому та низький рівень сили волі.

Як боротися з виникненням негативних думок і почуттів?

дівчинка з кульбабами

Зрозуміло, що у кожного в житті є велика кількість моментів повних щастя, проте саме важкі часи перевіряють нашу здатність контролювати свої емоції. Щоб впоратися з негативними думками і почуттями, важливо навчитися мислити позитивно, незалежно від того, наскільки важкими чи непереборними події можуть здаватися.

Кожного дня, коли ми прокидаємося, важливо підготувати тіло та розум до нового дня та викликів, які він нам приносить. Це потрібно для того щоб ми могли залишитися здоровими та щасливо жити.

Додайте трохи позитиву

Наш розум на диво потужний та може легко впоратися з безліччю завдань одночасно. Отже, дуже важливо забезпечити його хорошою дозою позитиву та спробувати побачити світлу сторону речей. Навіть якщо ви знаєте, що перед вами стоїть завдання подолати відносно важку ситуацію.

Коли негативні думки та емоції переважають у нашому житті, це безумовно вплине на здоров’я. Отже дуже важливо знайти кілька хвилин, щоб задуматися, обміркувати чи справа насправді варта потраченого часу і енергії, а тим більше негативних емоцій.

Швидше за все, що після таких роздумів, замість скаржитися на долю та дозволити своїм емоціям керувати вами, ви захочете внести зміни у вашу поведінку. Почнете шукати таке вирішення проблеми, щоб її негатив не знизив якості вашого життя.

Науково доведено, що позитив і хороші емоції, такі як радість і щастя, вивільняють гормони, відповідальні за посилення імунної системи. Крім того, було встановлено, що негативні емоції мають протилежний ефект і послаблюють імунну систему. Вони роблять наш організм більш схильним до різних хвороб.

Отож, маймо на увазі, хороші думки та емоції, позитивне мислення та сприйняття проблем з оптимізмом є питанням вибору кожної людини. Хороша доза позитиву вартує зусиль, оскільки саме позитив покращує наше фізичне та емоційне здоров’я у багатьох аспектах.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.