Не вішайте на себе чужі проблеми!

Перш ніж ми розпочнемо детальніше аналізувати це явище, слід провести чітку межу між вашими власними негараздами та проблемами інших людей. Потрібно навчитись відганяти від себе негативні думки та вирішувати всі проблеми так, щоб отримувати задоволення та перебувати в гармонії із самими собою.
Не вішайте на себе чужі проблеми!

Останнє оновлення: 13 травня, 2019

Деякі люди володіють поганою здатністю самостійно створювати собі проблеми, а потім плакати гіркими сльозами, коли ситуація виходить з-під контролю. Певні, ви також маєте декілька знайомих з такою вдачею.

Такі люди самі згущують фарби, потрапляють у неприємні ситуації, а потім переймаються через те, що опинились у пастці, у яку самі себе й загнали.

Найбільш небезпечним наслідком такої поведінки є те, що люди, які шукають самі собі проблеми, часто “затягують” у неприємності й людей навколо, примушуючи їх перейматися чужими моральними чи особистими дилемами та негараздами. Вони змусять вас почуватися відповідальними за їхні власні проблеми, тож якоїсь миті вам доведеться займатися вирішенням чужих неприємностей. Не дозволяйте нікому так з собою поводитися!

Найчастіше свої проблеми люблять “перекладати” на плечі інших незрілі та несамостійні люди. Зазвичай вони роблять з мухи слона, роздуваючи велику проблему з незначущої дрібниці. Звісно, рано чи пізно усі ми потрапляємо в ситуацію, коли маленькі труднощі здаються нам катастрофою, особливо якщо поруч немає нікого, хто міг би заспокоїти та стати надійною опорою.

Саме тому сьогодні ми вирішили детальніше розглянути проблему “перекладання” свого багажу на чужі плечі.

Коли ви перебільшуєте значущість проблеми

Часто ми сприймаємо маленьку неприємність як величезну проблему, хоча на це насправді немає причин. Хіба вам на думку не спадало таке: “А якщо щось піде не так? Що ж мені тоді робити?! Це ж був мій єдиний шанс!”? Або таке: “Мабуть, мені судилося стати нещасним, ніщо не виходить по-моєму”?

Ми можемо навести ще безліч схожих прикладів, ситуацій та думок, які можуть у вас виникнути під час непростого періоду у житті. Проте хочемо нагадати: не варто сприймати все занадто близько до серця, вихід є завжди!

Будь-які життєві негаразди є невіддільною частиною людського існування, адже саме завдяки їм ми й вчимося приймати правильні рішення та знаходити вихід зі складних ситуацій.

 • Звісно, у кожного може настати мить у житті, коли кожна дрібниця здається безвихідною ситуацією, проте такі думки можна дозволяти собі лише у хвилини слабкості і не більше. Ваша самооцінка повинна допомогти знову стати на ноги та взятися за виконання нових проектів.
 • Не шкодуйте за минулим і не картайте себе за такі негативні думки. Істинна відвага якраз і полягає у вмінні визнавати справжній стан речей і потребу у спокої та мирі. Просто займіться реорганізацією своїх думок.
 • Вам слід вгамувати свої емоції та зрозуміти, чого ви варті насправді. Ніхто не заслуговує йти по життю з думкою, що весь світ налаштований проти нього, а доля та успіх назавжди відвернулися.
безвихідь

Когнітивна реструктуризація

Когнітивна реструктуризація – це напрочуд ефективна психологічна стратегія для усунення “морального напруження”, яке ми всі коли-небудь переживали або з яким можемо зіткнутися у майбутньому.

Іноді мозок поєднує емоційний дискомфорт з цими спонтанними негативними думками, які одразу погіршують самопочуття. Ось чому важливо запам’ятати декілька порад:

 • Кожна емоція та думка беруть свій початок саме з нашого мозку. Тож коли ви відчуваєте, що потрапили у халепу, одразу візьміть записник та занотуйте свої думки цієї миті.
 • Для цього використовуйте короткі слова чи невеликі фрази. Опишіть, що ви відчуваєте, бачите та що відбувається навколо вас.
 • Саме такі нотатки і допоможуть вам швидше знайти вихід зі складної ситуації та перебороти негативні думки.

“Я злюсь”. “Всі навколо мене дратують”. “Чому я злюсь?”. “Чому я так погано про всіх думаю?”. “Хтось мене підвів?”. “Що мені зробити, щоб почуватися краще?”. “Поговорити з тією людиною про свої відчуття, подивитися проблемі у вічі та випустити свою злість”.

 • Щойно ви впізнаєте ту саму негативну думку чи емоцію, потрібно буде докласти усіх зусиль для негайного вирішення ситуації, що склалася. Слід навчитись культивувати позитивні думки та настрої для ефективнішого рішення проблем.

Захистіть себе від чужих проблем

Ми вже визнали, що більшість із нас любить самотужки створювати собі проблеми. Ми з’ясували, що наші проблеми повинні залишатись винятково нашими, і лише ми самі відповідальні за їх вирішення.

Проте існує ще одне не надто приємне явище – деякі люди люблять втягувати людей навколо у власні негаразди та проблеми. Ніколи не дозволяйте їм цього робити!

 • Пам’ятайте, що якщо ви лише іноді потрапляєте у кризові ситуації, існують люди, які все життя проводять у суцільній кризі.
 • Такі люди є дуже невпевненими у собі. Їм потрібно постійно отримувати чиєсь схвалення, вони хочуть завжди бути комусь потрібними, адже вони вважають себе неспроможними самостійно вирішувати власні проблеми.
 • Роздивіться навколо: можливо, хтось із ваших друзів або родичів чи навіть ваша друга половинка теж мають такий тип поведінки.
 • Якщо так, то одного дня ви можете повністю зануритися у вир негативних емоцій та почуватиметесь зобов’язаними вислуховувати і вирішувати чужі проблеми.
дівчина

Найкращий вихід із таких ситуацій – зберігати спокій та встановити при спілкуванні з людиною певні рамки. Звісно, ви можете допомогти близькій людині, якщо вона цього потребує, проте слід пояснити їй, що проблеми повинен вирішувати насамперед той, хто їх і створив.

Підтримуйте своїх близьких, не забувайте підбадьорювати їх, проте обов’язково нагадуйте, що лише вони можуть знайти єдине правильне рішення своїх проблем. Пам’ятайте, що ваш спосіб виходу із ситуації може виявитися невдалим, і ви перетворитесь із друга на ворога.

Намагайтеся залишатися емоційно врівноваженими. У вас є власні проблеми та обов’язки, тож не беріть на себе чужі негаразди, адже це лише обмежить ваш особистісний розвиток.

Не забувайте, що слід торувати власний шлях у житті!
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.