Догляд за жирною шкірою взимку

Холод і вітер значно впливають на нашу шкіру, викликаючи сухість. Чому важливий догляд за жирною шкірою взимку? Читайте далі, щоб дізнатися більше.
Догляд за жирною шкірою взимку

Останнє оновлення: 24 січня, 2021

Деякі люди вважають, що жирна шкіра не вимагає додаткового догляду в холодних умовах. Вони припускають, що ці температури впливають лише на суху шкіру. Проте вони помиляються. Догляд за жирною шкірою взимку абсолютно необхідний для збереження свіжості та чистоти.

Очевидно, що холод впливає на жирну шкіру не так само, як на суху та чутливу шкіру. Однак це не означає, що вам не потрібно нічого робити взимку, щоб підтримувати її у зволоженому стані та не дати їй стати млявою і неживою на вигляд.

Важливо знати, що без догляду з часом може наступити ефект «відскоку». Це означає, що у сухому середовищі ваша шкіра може погано реагувати, що призведе до збільшення жирності та інших проблем, які його супроводжують.

Шкіра взимку

Холодна погода впливає на всі типи шкіри, оскільки, як правило, вона викликає сухість. Отже, жирна шкіра може постраждати чи не найбільше при низьких температурах та високому рівні вологості. По-перше, вона може стати більш блідою, ніж інші типи шкіри.

Але це не найгірше. Найважливіше те, що взимку шкіра втрачає воду та поживні речовини. Холод призводить до скорочення капілярів і, як наслідок, відбувається зменшення кисню, вологи та поживних речовин. Крім того, ці умови викликають збільшення кількості мертвих клітин.

Через більшу кількість мертвих клітин пори легше забруднюються. Так відбувається «ефект відскоку», який передбачає збільшення вугрів та прищів на обличчі. Річ у тім, що важливо підтримувати жирну шкіру взимку.

Можливо, вас зацікавлять: 8 засобів, щоб зменшити розширені пори

Догляд за жирною шкірою взимку

Цей догляд охоплює різні процедури, які здебільшого спрямовані на збагачення киснем, зволоження та захист шкіри. Нижче наведено основні кроки, які варто зробити, щоб зберегти здоров’я шкіри та уникнути ефекту відскоку:

 • Правильно мийте шкіру. В ідеалі потрібно мити обличчя двічі на день, використовуючи гель для обличчя, який містить природні антибактеріальні засоби. Ще краще, якщо в ньому є екстракт м’яти або чайного дерева. Вони видаляють домішки та допомагають закупорити пори.
 • Подвійне очищення. Для досягнення найкращих результатів нанесіть лосьйон після миття обличчя. Найбільш корисними є лосьйони з гамамелісом, розмарином, плющем або алое вера.
 • Необхідне зволоження. Щойно ваше обличчя стане чистим, жирну шкіру необхідно зволожити косметичними кислотами, такими як гіалуронова кислота. Такі засоби допомагають повернути шкірі природну вологу.
 • Пийте воду і захищайтеся від сонця. Важливо пити багато води протягом дня і щодня наносити сонцезахисний крем.
 • Пілінг. Вам необхідно робити пілінг двічі на тиждень, щоб видалити мертві клітини. Найкраще використовувати неабразивні скраби.

Інші процедури для шкіри

правильний догляд за жирною шкірою взимку
Окрім уже згаданих заходів, є й інші процедури, які можна застосувати, щоб доповнити догляд за жирною шкірою взимку:
 • Використовуйте маски. Маски дійсно корисні для покращення зовнішнього вигляду шкіри, особливо якщо шкіра тьмяна. Зверніть особливу увагу на маски з зеленим чаєм, блакитною агавою та чорнобривцями. Досить використовувати їх двічі на тиждень.
 • Пілінг саліциловою кислотою. Якщо, попри лікування, ваша шкіра виглядає занадто яскравою або жирною, чудовим варіантом є пілінг саліциловою кислотою. Це допоможе усунути вугрі та прищі, а також зменшити блиск.
 • Використовуйте матуючий макіяж. Цей тип макіяжу не тільки покращує зовнішній вигляд вашої шкіри, але і довше тримається взимку, тому вам не доведеться часто його поправляти.
 • Використовуйте правильні засоби. Як правило, найкраще підходять зволожувальні гелі або гелеві креми. Ще краще, якщо вони видаляють шкірне сало, не комедогенні та не містять олії. Просто переконайтеся, що ви використовуєте засоби, рекомендовані дерматологами, а не ведетеся на рекламу.

Річ у тім, що догляд за жирною шкірою взимку так само важливий, як і за іншими типами шкіри. Вам лише потрібно докласти трохи зусиль, щоб уникнути дерматологічних проблем у цю пору року. • Baumann, L., Amini, S., & Weiss, E. (2005). Nueva clasificación de los tipos de piel y sus implicaciones en Dermatología Cosmética. Dermatología Venezolana, 43(4).
 • Top 5 fixes for itchy winter skin. A humidifier, moisturizer, and lukewarm water can help. (2014). Harvard Health Letter / from Harvard Medical School39(4), 4.
 • How to prevent and treat dry skin. Be proactive this winter by moisturizing often and avoiding hot water. (2015). Harvard Health Letter / from Harvard Medical School40(3), 7.
 • Endly DC, Miller RA. Oily Skin: A review of Treatment Options. J Clin Aesthet Dermatol. 2017;10(8):49–55.
 • Sakuma, T. H., & Maibach, H. I. (2012, August). Oily skin: An overview. Skin Pharmacology and Physiology. https://doi.org/10.1159/000338978
 • Sethi A, Kaur T, Malhotra SK, Gambhir ML. Moisturizers: The Slippery Road. Indian J Dermatol. 2016;61(3):279–287. doi:10.4103/0019-5154.182427

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.