Два основні симптоми та методи лікування катаракти

Людина, хвора на катаракту, бачить усі предмети розмитими або безбарвними. На щастя, є чимало натуральних засобів, які допоможуть усунути неприємні симптоми катаракти. У цій статті ми детально розповімо, що таке "катаракта", якими симптомами вона характеризується, та які існують ефективні методи лікування цього захворювання.
Два основні симптоми та методи лікування катаракти

Останнє оновлення: 11 лютого, 2019

Звісно, з віком якість зору погіршується. Особливо актуальною ця проблема стала впродовж кількох останніх років, відколи люди почали активно використовувати комп’ютери та мобільні телефони. Все частіше люди чують неприємний діагноз – катаракта.

У цій статті ми розповімо про основні симптоми та методи лікування катаракти.

Втрата зору не завжди виникає у результаті короткозорості чи далекозорості. Дуже часто причиною погіршення зору є катаракта.

Попри те, що основною темою цієї статті є симптоми катаракти, перш за все ми хочемо розповісти про те, як саме виглядає око людини при цьому захворюванні. Катаракта – це помутніння зору, при якому людина бачить всі предмети спотворено, наче через вигнуту лінзу. Ми детальніше розповімо про всі симптоми та методи лікування катаракти у цій статті.

Катаракта: особливості захворювання та основні симптоми

1. Погіршення зору (помутніння, зображення предметів у розмитому вигляді)

Звісно, катаракта – це досить серйозне захворювання, тому багато людей не визнають наявності у них цього захворювання. Замість того, щоб одразу зайнятися лікуванням захворювання, люди ігнорують проблему та бояться звертатися до лікаря.

Втім, існує кілька простих методів, які допоможуть вам легко виявити захворювання у домашніх умовах. Зазвичай при розладах зору людині важко сфокусувати погляд на предметах, що знаходяться поблизу або вдалині. Саме тому людині доводиться скорочувати або збільшувати дистанцію, щоб краще розгледіти предмети або об’єкти.

На жаль, катаракта – це те захворювання, при якому відстань до предмета не має значення. Саме тому, якщо ви постійно бачите все у розмитому вигляді, у вас точно катаракта.

2. При катаракті змінюється яскравість та різкість зображень

катаракта призводить до розмитості зображень

Чи полюбляєте ви читати книгу при світлі настільної лампи? Можливо, ви помітили, що світло від лампи віднедавна почало здаватися вам більш інтенсивним та яскравим? Також вас могло осліпити світло фар від машин, що проїджали поблизу, хоча раніше ви спокійно його сприймали.

Втім, дуже часто при катаракті відбувається зовсім протилежна реакція – людині важко навіть розрізняти кольори. Оскільки катаракта – це помутніння зору, хворий втрачає здатність розрізняти кольори одної колірної гами.

Зверніть увагу, що при появі будь-якого з цих тривожних симптомів варто негайно звернутися до лікаря, адже вони свідчать про присутність такого захворювання, як катаракта.

Натуральні методи лікування катаракти

1. Продукти, збагачені вітамінами

Для покращення зору незамінним є вітамін А. При потраплянні в організм він діє безпосередньо на мембрану, на якій розташовується очне яблуко. До того ж, вітамін А володіє здатністю синтезувати родопсин (зоровий пігмент) – речовину, яка допомагає контролювати кількість та ступінь розсіювання світла, що потрапляє на поверхню очей.

Ось перелік продуктів, що характеризуються високим вмістом вітаміну А:

 • Морква
 • Броколі
 • Браунколь (листова капуста)
 • Шпинат
 • Батат
 • Молочні продукти
 • Диня
 • Абрикос
 • Манго
 • М’ясні продукти
 • Курятина

Також дуже важливими є вітаміни В та С, адже вони позитивно впливають на стан та функціонування очних лінз, які відповідають за здатність людини фокусуватися на певних предметах та об’єктах. Для того, щоб поповнити запаси цих вітамінів в організмі, необхідно включити до свого раціону такі продукти:

 • Яйця
 • Молюски
 • Восьминіг
 • Краб
 • Лосось
 • Сардини
 • Цитрусові фрукти
 • Часник
 • Петрушка
 • Червоний перець
 • Ацерола (барбадоська вишня)
 • Ґуава

2. Скоротіть кількість солі у раціоні

сіль викликає катаракту

Ми вже неодноразово розповідали про здатність солі затримувати рідину в організмі. Те саме відбувається і зі слизовою оболонкою, яка захищає очі. Коли ви зловживаєте продуктами з високим вмістом солі, ваші очі стають більш вразливими до різноманітних травм та захворювань.

Якщо очі пересушені, навіть просте кліпання може становити ризик для здоров’я. Причиною цього є те, що однією з основних функцій слизової оболонки є захист ока від несприятливого впливу зовнішніх факторів за допомогою тонкої плівки.

При надмірній сухості слизової оболонки повіка перебуває у прямому контакті з очним яблуком. Це призводить до пошкодження ока та погіршення зору.

3. Контролюйте час перебування на сонці

Як ми вже казали, тривалий вплив прямих сонячних променів може призвести до розвитку катаракти. Ми вже неодноразово згадували, що не можна перебувати впродовж тривалого періоду часу на сонці, оскільки ультрафіолетові промені можуть пошкодити очі та викликати погіршення зору. Втім, не тільки сонячні промені, але й забруднене навколишнє середовище дуже негативно впливає на стан здоров’я людини. На жаль, ця проблема стала більш поширеною впродовж кількох останніх десятиліть.

Звісно, це не означає, що потрібно тікати та переховуватися від сонця. Найкраще виходити на прогулянку тоді, коли сонце не перебуває у зеніті, тобто вранці або ввечері. Таким чином ви не лише зможете запобігти шкідливому впливу сонячних променів, але й отримаєте від сонця усі необхідні поживні речовини та вітаміни.

4. Щодня споглядайте те, що вам до вподоби

на що дивитися при катаракті

Релаксація є неймовірно важливою при лікуванні катаракти. Просто заплющити очі для того, щоб вони перепочили, недостатньо. Для організму дуже важливо робити ті речі, які вам до вподоби. Ви можете піти на прогулянку та насолодитися виглядом улюбленого пейзажу довкола або ж детальніше розглянути картину або фотографію, яка вам найбільше до вподоби.

За допомогою такого простого заняття ви зможете зняти напругу та дозволити тканинам ока відпочити. Для всього організму дуже важливо звільнитися від стресу, і те саме стосується й очей.

Катаракта – це дуже неприємна хвороба, яка може завдавати сильних дискомфортних відчуттів людині. Саме тому дуже важливо не тільки сумлінно виконувати всі рекомендації лікаря, але й доповнювати їх нашими ефективними та простими порадами. • Mayo Clinic Staff. (2016). Symptoms and causes – Cataracts – Mayo Clinic. https://doi.org/10.1016/j.forsciint.2014.05.003
 • National Guideline Alliance (UK). (2017). Cataracts in adults: management. NICE Guideline, No. 77.
 • Bailey, G. (2018). Cataracts: 3 Common Types, Causes, Symptoms and Treatments. All About Vision. 
 • Alshamrani, A. Z. (2018). Cataracts Pathophysiology and Managements. The Egyptian Journal of Hospital Medicine. https://doi.org/10.12816/0042978

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.