Дивовижні переваги сочевиці для здоров'я людини

Дивовижні переваги сочевиці для здоров'я людини
Дивовижні переваги сочевиці для здоров'я людини

Останнє оновлення: 27 травня, 2019

Чи чули ви про переваги сочевиці?

Сочевиця, або Lens culinaris з наукової точки зору, належить до родини бобових, які знайшли місце в кулінарних традиціях різних культур. Частково це пов’язано з тим, наскільки вона є поживною.

Вважають, що сочевиця походить з Південно-Східної Азії. Однак її вирощують у всьому Середземномор’ї, в Америці та в багатьох інших місцях світу.

Сочевиця має низький вміст калорій, але містить багато клітковини, амінокислот та антиоксидантів. У цілому, цк прекрасна частина будь-якої дієти, і вона може принести дуже багато користі вашому тілу.

Є різні сорти сочевиці, але всі вони містять значну кількість вітамінів, мінералів і вуглеводів. Це допомагає зберегти високий рівень енергії.

Оскільки багато людей досі не знають про переваги сочевиці, ми дамо вам 8 підстав для додавання її до вашої дієти.

Дивовижні переваги сочевиці

1. Вона запобігає закрепам

переваги сочевиці для травлення

Перш за все, додавання сочевиці до вашої звичайної дієти має чудові переваги для вашого травлення.

  • Волокно в ній підтримує гарне травлення їжі, яку ви їсте. А також вона рухає ваш кишківник, тим самим видаляючи відходи правильно.
  • Крім того, вона працює як харчовий продукт для здорових бактерій, які живуть у вашій товстій кишці. На додаток вона допомагає запобігти закрепам.

2. Вона допомагає знизити рівень глюкози в крові

На відміну від простих вуглеводів, сочевиця добре допомагає знизити рівень цукру в крові.

  • Вуглеводи повільно всмоктуються, одним з яких є крохмаль. Вони підтримують перетворення цукру в енергію, знижуючи ризик діабету.

3. Вона покращує ваше серцево-судинне здоров’я

сочевиця покращує здоров'я серця

Цей сорт бобових не містить холестерину або шкідливого жиру. Таким чином, це робить їх чудовими для вашого серця та артерій.

  • Перш за все, вони містять невелику кількість поліненасичених жирів. Це допомагає усунути шкідливі ліпіди, які утворюють бляшки у ваших артеріях.
  • Крім того, волокно зменшує поглинання жиру і холестерину в кишківнику, запобігаючи розладам, таким як високий рівень холестерину.

4. Вона допомагає вам нарощувати м’язову масу

Не дивно, що спортсмени та ті, хто займається фітнесом їдять сочевицю. Зрештою, вона корисна для створення та зміцнення м’язової маси.

Вона має високий рівень біологічного білка, який впливає на відновлення м’язів після високошвидкісної фізичної активності.

Вуглеводи, які п овільно поглинаються, збільшують енергетичні рівні та підвищують спортивну продуктивність.

5. Вона допомагає під час анемії

сочевиця допомагає під час анемії

Крім того, сочевиця забезпечує ваше тіло значною кількістю заліза, магнію та цинку. Це важливі мінерали, які допомагають людям з анемією повернути повне здоров’я.

Ці мінерали відіграють певну роль у формуванні еритроцитів, які зменшуються при анемії.

Крім того, вони підтримують функції клітин і зменшують симптоми втоми.

6. Вона допомагає схуднути

Попри те, що сочевиця не є магічним засобом для втрати ваги, вона може зробити багато чого.

Оскільки вона має низький вміст калорій та є дуже живильною, сочевиця може допомогти втратити вагу, без голодування або дефіциту будь-якої поживної речовини.

Крім того, вона майже не містить жиру, тому її можна з’їсти, не боячись набирати вагу.

Нарешті, її клітковина допомагає вам відчувати себе наповненими довше, що є ключем до управління апетитом.

7. Вона захищає вашу нервову систему

нейрони

Сочевиця у раціоні чудово запобігає розладам нервової системи.

Знайдені в ній великі кількості комплексу вітамінів В поліпшують нервові з’єднання, захищаючи їх від погіршення, викликаного вільними радикалами.

Крім того, вони допомагають заохотити секрецію гормонів “щастя”.

8. Вона підтримує хороше здоров’я шкіри та волосся

Вітаміни, мінерали та амінокислоти в сочевиці також впливають на ваше волосся та шкіру.

Поглинання цих поживних речовин покращує клітинну регенерацію. Це важливо, якщо ви хочете запобігти передчасному старінню.

  • Крім того, вона корисна для прискорення загоєння вашої шкіри, якщо у вас є порізи або рани, оскільки вона містить протеїн та вітамін Е.
  • Мінерали в ній зміцнюють ваше волосся і запобігають надмірній втраті волосся.

Як часто ви їсте сочевицю? Тепер, коли ви знаєте, наскільки хороша вона для вашого тіла, зробіть її частиною свого раціону принаймні двічі на тиждень.

Однак пам’ятайте, що не варто їсти сочевицю, якщо у вас є подагра, артрит або проблеми, пов’язані з сечовою кислотою, оскільки вона містить пурини.  • Yang J, Wang HP, Zhou L, Xu CF. Effect of dietary fiber on constipation: a meta analysis. World J Gastroenterol. 2012;18(48):7378-7383. doi:10.3748/wjg.v18.i48.7378
  • Snelson M, Jong J, Manolas D, et al. Metabolic Effects of Resistant Starch Type 2: A Systematic Literature Review and Meta-Analysis of Randomized Controlled Trials. Nutrients. 2019;11(8):1833. Published 2019 Aug 8. doi:10.3390/nu11081833
  • Nielsen OH, Soendergaard C, Vikner ME, Weiss G. Rational Management of Iron-Deficiency Anaemia in Inflammatory Bowel Disease. Nutrients. 2018;10(1):82. Published 2018 Jan 13. doi:10.3390/nu10010082.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.