Електромагнітні поля: значення та вплив на організм

У цій статті розглянемо, як електромагнітні поля навколо нас, впливають на наше здоров'я.
Електромагнітні поля: значення та вплив на організм

Останнє оновлення: 24 березня, 2022

Комп’ютери, мобільні телефони, штекери, мікрохвильові печі, WI-FI…  Усі ці різноманітні пристрої, що стали незамінними у повсякденному житті, генерують електромагнітні поля навколо нас. Це негативно впливає на здоров’я та може стати причиною порушення сну, агресії, алергії, сухої шкіри і не тільки.

Далі ми розповімо вам, що це за поля, як вони шкодять вашому організму, і як уникнути їхнього пагубного впливу і при цьому надалі користуватися звичними для нас пристроями.

Електромагнітні поля навколо нас. Що таке електромагнітне поле?

На сьогоднішній день електромагнітні поля є всюди. Навіть якщо у вас немає електроніки, хвилі від сусідів будуть поступати до вас. Тільки ті, хто живе у відокремлених місцях, без будь-якого зв’язку або електричного приводу, будуть в безпеці.  Електромагнітні поля невидимі для людського ока, саме тому ми не надаємо цьому великого значення.

техніка в офісі

Поля виникають внаслідок накопичення електричних зарядів, які виробляють усі пристрої навколо вас, починаючи від антени телевізора, радіо чи телефонних станцій і закінчуючи розеткою чи рентгенівською установкою чи будь-яким електричним пристроєм. Куди не глянь, всюди можна побачити різноманітні електронні пристрої.  При підключенні пристрою до розетки, навколо електронних пристроїв утворюються електричні поля. І чим більша напруга, тим інтенсивніші будуть поля.  І при підключенні комп’ютера до Інтернету, ви виявите чималу кількість ліній Wi-Fi. І всі ці лінії  входять в контакт з вашим тілом.

Важливі зазначити, що існують також природні електромагнітні поля, які викликані наземними джерелами енергії. Вони також можуть завдати шкоди вашому здоров’ю. Як цього уникнути? Про це розповімо далі у статті.

Негативний вплив електромагнітних полів

Дотепер немає істотних доказів того, що електромагнітні поля мають негативний вплив на здоров’я, оскільки їх видів за останні кілька років значно побільшало. У будь-якому разі особа, яка проводить весь час в оточенні електромагнітних приладів, рано чи пізно відчує їхню негативну дію на організм. Чимало людей, які працюють цілими днями в офісі, мало не щодня відчувають певні проблеми зі здоров’ям.

Ось кілька симптомів:

 • Розлади нервової системи: депресія, тривога, дратівливість тощо;
 • Безсоння;
 • Алергія;
 • Гіпертонія;
 • Проблеми з зором;
 • Суха шкіра;
 • Проблеми з концентрацією, запаморочення, дезорієнтація;
 • Мігрень;
 • Стрес;
 • Безпліддя і проблеми з вагітністю;
 • Автоімунні захворювання;
 • Аритмія.

Різні дослідження також застерігають, що в довгостроковій перспективі електромагнітні поля підвищують ймовірність виникнення онкологічних захворювань.

Як уникнути негативного впливу електромагнітних полів?

Звісно, в ідеалі було б жити в центрі природи в органічному будинку без будь-яких електричних приладів. Однак цей варіант для більшості людей не доступний.

будинок

Для того, щоб не ставити себе перед вибором: піддаватися негативному впливу електричних пристроїв і далі користуватися ними, як вдома, так і в місцях, де ви проводите багато часу, чи відмовитися від них взагалі, – зверніть увагу на деякі способи позбутися цього електромагнітного забруднення:

 • Прогулянка босоніж по піску або траві (мінімум годину); 
 • Обійміть дерево (мінімум 15 хвилин);
 • Користуйтесь натуральною ковдрою з овечої вовни, оскільки вона діє як ізолятор;
 • Купуйте товари, які ізолюють електромагнітні хвилі (є декілька для стільникових телефонів, для прикладу);
 • Використовуйте мідь як природній ізолятор (одяг з мідних матеріалів, мідні браслети тощо), адже мідь має захисні властивості від цих хвиль.

Для тих, хто любить експерименти

А скептикам рекомендуємо експериментувати.  Підігрівайте воду кожного дня у мікрохвильовій печі (впродовж місяця) і коли вона стане теплою, полийте нею дві однакові рослини, одну – водою підігрітою у мікрохвильовій печі, іншу –  звичайною водою з крану.

З часом ви помітите різницю у їх розвитку. Цілком ймовірно, що одна з них не виживе або буде рости не так добре, як інша.

 
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.