Емоційне виснаження: як відновити свою енергію

23 Січня, 2019
Емоційне виснаження: як відновити свою енергію

Емоційне виснаження та протистояння йому є дуже поширеним явищем, і не має значення, хто ви і що ви робите. Ця втома пов’язана з тим, що ми здатні мислити й налагоджувати наш власний досвід у житті.

Кожний досвід змушує нас відчувати щось, коли ми звертаємо на це увагу й усвідомлюємо це. Якщо все приносить вам негативну енергію, велика ймовірність того, що у вас будуть проблеми зі збереженням щастя і здоров’я.

Якщо ви досягли цього етапу, читайте далі, щоб з’ясувати, як контролювати емоційне виснаження, щоб відновити свою енергію.

1. Зверніть увагу на свої емоції

контроль емоцій
Ми всі емоційні істоти, і протягом дня ми відчуваємо безліч негативних та позитивних емоцій. Вони можуть дати нам розвиватися або можуть стримувати нас залежно від того, як ми з ними впораємося.

Ідеально було б навчитися, як їх відпускати, щоб зберегти власну гармонію.

Щоб узяти під свій контроль емоції, спочатку потрібно їх усвідомити. Навчіться глибоко дихати й розуміти свої почуття, перш ніж висловити думку чи судження.

Ця невелика вправа дає кисню потрапити в організм і боротися з виснаженням. Якщо ви регулярно практикуватимете її, ви принесете гармонію вашому розуму, тілу та душі.

Найкраща частина полягає в тому, що ваші міжособистісні стосунки також покращаться.

Відвідайте цю статтю: Форми емоційного насильства, які ми не завжди розпізнаємо одразу

2. Любіть себе, щоб контролювати емоційне виснаження

любіть себе, щоб контролювати емоційне виснаження
Інший спосіб боротьби з цією емоційною втомою – навчитися любити себе. Ця емоція повинна бути чесною, але також беззастережною. Іншими словами, ви повинні любити людину, якою ви є прямо зараз, навіть якщо є те, що вам не подобається або що ви хочете змінити.

Часто можна побачити людей, які негативно ставляться до всього, критично ставляться до себе через те, як вони виглядають або через те, чого їм нібито бракує. Як правило, вони зрештою повністю виснажуються, не знаючи, як бути щасливими.

Ваш розум завжди зайнятий, шукає причину всього. Однак необхідно, насамперед беззастережно любити себе.

Якщо вам так складно приймати себе через насильство чи негативні відгуки, які ви отримали раніше, можливо, вам варто спробувати терапію. Є багато різних варіантів, і результати можуть бути дуже несподіваними.

3. Встановіть зв’язок із собою

встановіть зв'язок із собою
Інший спосіб подолати емоційне виснаження – це поміркувати над вашими діями та розвинути навички та таланти, які дадуть вам змогу встановити зв’язок із собою.

Спостерігайте за собою та слідкуйте за своїми думками й тим, як ці думки змушують вас почуватися, або діями, які викликають ці емоції. Коли ви звертаєте увагу на себе, ви усвідомлюєте свої риси характеру та сильні сторони.

  • Відкрийте або пригадайте те, що вас цікавить і змушує прокидатися вранці.
  • Це дасть вам зрозуміти, що вам ще потрібно, щоб розвиватися, рухатися вперед і досягти ваших цілей, полишаючи занепокоєння, страх та невпевненість у собі.

Якщо досі ви робите все просто тому, що інші очікують цього від вас, можливо, варто уважно переглянути ваші дружні стосунки та усунути ті, які вам не приносять користі. Пам’ятайте, що ви є центром свого життя, і єдиною людиною, яка вам потрібна для задоволення.

4. Будьте вдячні, щоб подолати емоційне виснаження

Однією з головних причин емоційного виснаження є постійні скарги на те, чого у вас немає, що ви хотіли б мати або що ви маєте, але не любите.

Якщо ви хочете повернути свою енергію, змініть скарги на вдячність. Хоча це може звучати як дешева філософія, реальність полягає в тому, що зміна перспективи впливає на ваші емоції.

Навіть якщо ваше життя здається поганим, завжди можна знайти щось хороше.

Коли минулого разу ви сказали своєму партнерові, що ви цінуєте його і вдячні за те, що він поруч? Чи ваші батьки останнім часом чули “дякую” від вас? Ці дії можуть здаватися незначними, але вони дуже важливі.

Також перевірте: Емоційний добробут: 5 способів його порушення

5. Знайдіть ціль

знайдіть ціль
Одна з найпоширеніших причин розумової втоми – це відмова йти за своєю пристрастю. Якщо ви досягли цієї точки, пам’ятайте, що ви можете зробити все, що ви хочете зробити.

Думки про минуле або про минулі невдачі виснажують і позбавляють щастя. Натомість шукайте цілі й зосередьте свою енергію на них. Просто переконайтеся, що ця мета є чимось позитивним.

Потрібно наполегливо працювати, щоб виявити свої таланти та розвивати ті, які ведуть вас до бажаної мети. Можливо, ви відчуваєте страх, невпевненість і збентеження, і якщо ви зможете їх перемогти, ви досягнете щастя.

6. Забудьте про спробу контролювати все

перестаньте контролювати все

Одна з найбільших проблем полягає в тому, що емоційне виснаження може повернутися в будь-який час, навіть якщо ви відкинете критичне ставлення або знайдете мету. Це часто відбувається з людьми, які відчувають потребу завжди мати контроль, кожну хвилину кожного дня.

На жаль, життя ви ніколи не зможете контролювати. Коли ви це зрозумієте й навчитеся відпускати ситуацію, ви будете почуватися набагато щасливішими.

Альтернативою для боротьби з розумовою втомою зі збереженням потреби в контролі є надання допомоги. Якщо є ситуація, яка спричиняє великі проблеми, створіть план дій для протидії.

Які ще поради ви порекомендуєте для відновлення енергії?

  • Barnes, C. M., & Van Dyne, L. (2009). I’m tired’: Differential effects of physical and emotional fatigue on workload management strategies. Human Relations, 62(1), 59-92.
  • Ramírez, M. T. G., & Hernández, R. L. (2007). Escala de cansancio emocional (ECE) para estudiantes universitarios: propiedades psicométricas en una muestra de México. Anales de psicología, 23(2), 253-257.
  • Teresa González Ramárez, M., Landero Hernández, R., & Tapia Vargas, A. (2007). Percepción de salud, cansancio emocional y síntomas psicosomáticos en estudiantes universitarios. Ansiedad y estrés, 13(1).