Які бувають види щастя?

Чи знали ви, що буває не менше ніж п'ять різних видів щастя? Попри те, що ці види щастя можуть здатися кардинально різними на перший погляд, насправді у них є одна дуже важлива спільна риса: незалежно від того, чим саме ви займаєтеся, ви так само отримуєте позитивні емоції, радість та задоволення.
Які бувають види щастя?

Останнє оновлення: 02 листопада, 2018

Мабуть, раніше ви й не замислюватися над існуванням не одного, а декількох видів щастя. Скажіть чесно, досі ви думали, що щастя не має різних забарвлень? Тоді уважно прочитайте цю статтю, адже у ній ми детальніше розповімо про п’ять різних видів щастя та про те, як відчути їх на собі.

Усім відомо, що для того, аби бути щасливою людиною, необхідно вміти насолоджуватися моментом та жити сьогоднішнім днем. Не варто надто перейматися через помилки минулого, адже ви вже не зможете їх виправити.

Також не варто хвилюватися, що на вас чекає у майбутньому. Ми рекомендуємо проводити якомога більше часу з близькими людьми, подорожувати та насолоджуватися життям на повну вже сьогодні.

Чи знаєте ви, на що треба звертати особливу увагу для того, щоб самотужки пізнати всі види щастя? Які події та ситуації у житті зможуть зробити вас по-справжньому щасливою людиною?

Різні види щастя, які під силу пізнати кожному

1. Щоденні прості радощі

різні види щастя для кожної людини

Вірте чи ні, але насправді кожен день життя наповнений приємними простими дрібничками, які можуть зарядити позитивними емоціями та забезпечити відчуття цілковитого щастя.

Чи потрібно робити щось для того, аби на собі пізнати ці позитивні відчуття? Насправді ж не потрібно зациклюватися на тому, щоб стати щасливою людиною, просто будьте нею. Запам’ятайте цей приємний стан, адже щастя дуже часто можна віднайти у найменших дрібничках.

Спробуйте приділити більше уваги щоденним радощам та навчіться цінувати такі прості речі, як спортивне тренування, аромат гарячої кави зранку, прочитання цікавої книги чи навіть роботу над новим проектом, який допоможе вам досягнути успіху.

2. Стан потоку свідомості

види щастя для відчуття спокою

Можливо, ви вже неодноразово відчували ці незвичні емоції, проте не знали, як правильно означити цей неймовірний стан.

Стан потоку свідомості – це дивовижні відчуття, які з’являються у житті людини, коли вона настільки заглиблюється у якесь цікаве заняття, що забуває про час та про все інше, що відбувається з нею цієї миті.

Можливо, вам вже доводилося переживати схожі відчуття під час малювання, письма або будь-якої іншої фізичної активності. Насправді є величезна кількість занять, які змушують нас забути про все та повністю віддатися справі.

Саме такі позитивні емоції та ейфорія роблять людину по-справжньому щасливою. Для прикладу, якщо вам подобається математика, ви можете опинитися у стан потоку свідомості під час виконання певних обчислень, розв’язання прикладів чи інших вправ, що передбачають застосування чисел та формул.

Цей вид щастя по-різному може проявлятися у кожної окремої людини, адже всі ми отримуємо задоволення у своїй особливій манері.

Просто подумайте: чи є щось таке у вашому житті, через що ви забуваєте про існування решти світу?

3. Щасливі стосунки

види щастя у стосунках

Оскільки людина є соціальною істотою, для неї дуже важливо вміти будувати міцні та здорові стосунки з оточенням.

Звісно, ніхто не сперечається, що іноді перебування на самоті дуже позитивно впливає на самопочуття та емоційний стан людини. Утім, при цьому дуже важливо мати поруч близьких людей, які вас люблять і яким ви можете цілковито довіряти. Саме з такими людьми можна весело провести час та відчути себе по-справжньому щасливою людиною.

4. Досягнення бажаної мети

Чи ставите ви перед собою цілі, яких вам дуже хотілося би досягти? Чи відповідають вони вашим основним життєвим цінностям? Якщо вам вдасться досягнути бажаної мети та визначити для себе найважливіші цінності, це допоможе пізнати ще один вид щастя.

Коли ви досягнете бажаної мрії, ваше життя неодмінно стане більш повноцінним та наповненим, а у вас з’явиться вагома мотивація працювати над своїм щасливим майбутнім. Повірте, таким чином ви зможете покращити свою самооцінку та відчути неймовірні емоції.

5. Чи є у вас сенс життя?

сенс життя допоможе стати щасливою людиною

На жаль, чимало людей почуваються загубленими у часі, збентеженими та сумними, бо вважають своє життя позбавленим справжнього сенсу. Іноді такі негативні відчуття є результатом певних емоційних прогалин та невирішених проблем, які заплутують людину настільки сильно, що вона не може знайти правильний вихід зі ситуації.

Дуже важливо вчасно зрозуміти, що ви живете заради певної мети і не просто так прийшли у цей світ, а також усвідомити, що ваше життя є значно змістовнішим за звичайне “існування”. Не забувайте, що пізнати всі види щастя можна лише за умови регулярної роботи над собою.

Так, іноді дуже важко зрозуміти, який саме шлях вам приготувала доля. Поступово ви зрозумієте своє основне призначення на землі. Щастя не буває повноцінним без достатньої мотивації для того, щоб отримувати задоволення від кожної прожитої хвилини.

Пам’ятайте, що кожна людина здатна кардинально змінити цей світ. А чи вдалося вам зробити щось для таких змін?

Зверніть увагу, що всі види щастя є однаково рівноцінними. Якщо вам вдасться пізнати хоча б один зі згаданих вище аспектів щастя, вам вдасться досягти неймовірної внутрішньої гармонії з собою.

Чи готові ви бути повністю щасливою людиною у всіх п’яти аспектах? Щастя не потрібно обмежувати винятково однією метою або успішним виконанням поставленого завдання. Насправді щастя ховається повсюди і тільки чекає того, щоб ви навчилися його знаходити. Почніть пошуки вже сьогодні!  • Csikszentmihalyi, Mihaly (2008) Fluir: una psicología de la felicidad. Madrid: Debolsillo

  • Frankl, Viktor (2005) El hombre en busca de sentido. Herder


Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.