Гель, який зупиняє кровотечу всього за 10 секунд

Джо Ландоліна, молодий 17-річний підприємець, який нещодавно вступив до Університету Нью-Йорка, зробив відкриття, що може врятувати тисячі життів по всьому світу.
Гель, який зупиняє кровотечу всього за 10 секунд

Останнє оновлення: 09 лютого, 2019

Ландоліна, який заявив, що дуже зацікавлений у тканинній інженерії (також відомій як відновлювальна медицина), створив гель, який здатний миттєво зупиняти внутрішню і зовнішню кровотечу менш ніж за 10 секунд без застосування тиску.

Засіб під назвою VetiGel був винайдений, коли Джо був ще на першому семестрі в університеті. Ця ідея стала переможцем конкурсу, що проводився Нью-Йоркським університетом, і завдяки цьому Ландоліна та Ісаак Міллер (його партнер) отримали достатньо грошей, щоб фінансувати свій бізнес – корпорацію Suneris.

Сьогодні Джо Ландоліна готовий керувати власним бізнесом.

Він здобув ступінь магістра в галузі біомедичної інженерії, і в його компанії вже працюють 10 людей.

Усе це спрямовано на те, щоб зрушити цей проект з мертвої точки, тому що VetiGel може стати ключовим засобом для порятунку життів службами невідкладної допомоги по всьому світу.

Гель вже випробували у ветеринарних клініках, і наразі близько 1600 ветеринарів сподіваються отримати можливість використати зразки продукції, щоб провести критичний аналіз.

З чого зроблений Vetigel?

Гель, який винайшов Джо Ландоліна, складається з елементів рослинного  походження, відомих як позаклітинна матриця (ЕСМ). Це чисті білки і цукри, які знаходяться навколо клітин і можуть бути різними в різних органах.

Гель розділяється на дрібні частинки, ніби деталі лего-конструктора, а коли його наносять на рану, він може відновити модель ЕСМ. Також може бути корисним нанести його на шкіру і різні частини тіла.

Vetigel “зробить точну копію того, поряд з чим він знаходиться”. Інакше кажучи, він негайно пристосується до властивостей частини тіла, на яку його нанесли. Крім того, за словами Ландоліни: “Залежно від того, як його нанести, організм розпочне процес загоєння”.

vetigel
Зразки Vetigel вперше пройдуть перевірку у ветеринарних клініках, де буде з’ясована його ефективність для зупинки кровотечі за лічені секунди. Після перевірки цей засіб отримають військові США, які дадуть остаточний дозвіл на його запуск на ринок для використання в хірургії пацієнтів.

Ландоліна заявляє, що він оптиміст, і вірить, що Vetigel може бути схвалений для продажу на ринку вже в кінці наступного року. Цей засіб буде рятувати життя у реанімаційних палатах і операційних по всьому світу.

Vetigel міг би зупинити кровотечі під час судинної хірургії печінкової травми 4 класу. За допомогою цього потужного гелю хірурги могли б припинити такі типи крововиливів менш ніж за хвилину, що є ключем до успішної операції.

Завдяки тому, що Vetigel має таку важливу перевагу, як здатність зупиняти кровотечу протягом декількох секунд.

Цю технологію також можна використовувати для лікування опіків, загоєння ран й інших процедур.

Аналіз переваг наразі проводиться, і компанія Suneris надалі виконує різні дослідження, пов’язані з виявленням користі Vetigel для здоров’я.

Хоча продукт ще не був схвалений для продажу, отримані результати видаються дуже обнадійливими, зокрема їх здатність зупиняти кровотечі. Vetigel будуть використовувати в багатьох лікувальних компаніях, а також є сподівання, що він буде дуже корисним для ветеринарів.

Його творці не кажуть, якими будуть його ціна й умови продажу, але, в будь-якому випадку, це дуже важливе відкриття для медицини, яке може зберегти життя багатьох людей в майбутньому.

Дізнатись більше: Причини носової кровотечі

Використання кайєнського перцю, щоб зупинити кровотечу

кайєнський перець
Окрім згаданого гелю, існують природні альтернативи, які дозволяють зупиняти кровотечу вдома. Однією з найбільш ефективних з них є червоний або кайєнський перець. Ця пряність має величезні переваги для здоров’я, а корінні американці з давніх-давен використовують його як лікувальний засіб.

Використовувати кайєнський перець дуже просто, тому що треба тільки посипати його безпосередньо на рану, що кровоточить. Після цього просто почекайте 15-20 секунд, і кровотеча зупиниться. Важливо мати на увазі, що сам перець слід насипати тільки на невеликі порізи або подряпини.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.