Вчені знайшли спосіб самознищення лейкозних клітин 

Слід відзначити, що ці клітини атакують і знищують лише інші клітини лейкемії, але вони не є ефективними проти тих, які створюють інші типи раку.
Вчені знайшли спосіб самознищення лейкозних клітин 

Останнє оновлення: 03 лютого, 2019

Лейкемія є одним з різновидів раку крові, який починається в кістковому мозку – тканині, розташованій у середині деяких кісток. Там створюється більшість клітин крові.

Лейкемія починається, коли незрілі клітини крові стають злоякісними, запобігаючи формуванню достатньої кількості червоних кров’яних тілець, тромбоцитів і здорових білих кров’яних клітин. Це викликає низку смертельних симптомів, які збільшуються, тоді як кількість доброякісних клітин зменшується.

Лейкемія поширюється через потік крові та лімфатичні вузли. У міру просування він може навіть досягти головного мозку, спинного мозку та інших частин тіла.

Хоча науковці розробили різні методи лікування для боротьби з цією хворобою, вона, на жаль, залишається однією з найбільш невиліковних. Під час лікування пацієнти зазвичай відчувають постійні рецидиви, оскільки часто клітини стають резистентними до лікарських препаратів.

Проте нове дослідження, опубліковане в Національній академії наук, дало нову надію, показавши, що є велика ймовірність того, що злоякісні клітини можуть знищити себе.

Дослідження лейкозних клітин

аналіз крові та лейкемія
Вчені Інституту Скріппса в Ла-Хойя (Каліфорнія) розробили новий метод, який може призвести до того, що лейкозні клітини перетворяться в імунні, щоб знищити рак, який поширюється безконтрольно, тим самим ускладнюючи хворобу.

Це стало можливим завдяки досить рідкісному типу людського антитіла. Вони активують рецептори в клітинах кісткового мозку, щоб індукувати дозрівання, а потім перетворюють їх в корисні клітини.

Ці антитіла – це тип білка, який утворює імунна система людського організму природним шляхом. Вони працюють в поєднанні з білими кров’яними клітинами для боротьби з можливим зовнішнім ворогом, щоб нейтралізувати або знищити його.

Маючи це на увазі, дослідники намагаються розробити лікування, що залучає антитіла, які перетворюють лейкозні клітини в кістковому мозку в неракові клітини.

Вони сподівалися, що антитіла будуть здатні активувати незрілі клітини, щоб зробити їх здоровими й корисними в лікуванні клітин, які вже були пошкоджені.

ракові клітини

Однак після декількох років досліджень вони не очікували, що група цих введених антитіл допоможе клітинам дозрівати в різні типи. Наприклад, в дендритні клітини, які є ключем до збільшення імунітету організму.

Для того, щоб зрозуміти такий важливий висновок, дослідники помістили кілька антитіл у зразок крові людини, який був багатий на небезпечні клітини лейкемії. І вони виявили, що вони можуть перетворити небезпечні клітини в інші різновиди клітин, які насправді підтримують імунну систему.

Після того як клітинам дали більше часу, вони почали дозрівати й повільно нагадувати клітини, які відповідальні за вистежування і знищення загроз для організму, включаючи віруси, бактерії та клітини лейкемії.

Було доведено, що “природні кілери” здатні впливати навіть на ракові клітини. Вони спромоглися знищити до 15% лейкозних клітин у зразку лише за 1 день.

Хоча це звучить неймовірно, ці групи клітин вбивали тільки лейкозні клітини, а не ті, які створюють інші типи ракових утворень в організмі.

Лейкемія та хороші очікування…

квіти
Завдяки неймовірним результатам дослідження науковці сподіваються, що ця терапія може бути використана для перетворення широкого спектра ракових клітин, щоб повністю вилікувати пацієнтів.

Керівник дослідження Річард А. Лернер сказав: “Це абсолютно новий погляд на рак, і ми працюємо, щоб спробувати його на хворих людях якомога швидше”.

Потім він додав: “Ми обговорюємо з фармацевтичними компаніями можливість використання після відповідних досліджень доклінічної токсичності”.

Тож це дуже вигідна терапія. Ці антитіла можуть бути корисні практично без подальших модифікацій.

Вважають, що вона значно знижує ймовірність побічних ефектів, пов’язаних з поточними програмами лікування, адже вона більш терпима, ніж хіміотерапія.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.