Причини носової кровотечі

Якщо у вас крововилив позаду носової перегородки, кровотеча, як правило, не є надто серйозною. Коли ви відчуваєте, як починається носова кровотеча, ви повинні затиснути ніс пальцями і нахилитися головою вперед. 
Причини носової кровотечі

Останнє оновлення: 13 грудня, 2018

Раптова носова кровотеча крізь ніздрі може мати багато різних причин. Це може бути пов’язано з ринітом або носовою сухістю, але це також може вказувати на інші проблеми зі здоров’ям, такі як артеріальна гіпертензія. Якщо ви регулярно страждаєте на носові кровотечі, слід проконсультуватися з лікарем.

У цій статті ми розповімо про деякі з найбільш поширених причин носової кровотечі, а також про кілька аспектів, які ви повинні мати на увазі, щоб запобігти серйознішим розладам.

Чому виникає носова кровотеча?

Деякі люди регулярно страждають на кровотечі з носа, а загальне пояснення цього явища полягає в тому, що кровотеча відбувається з кровоносних судин, які дратують внутрішню частину носа – слизову оболонку. Як правило, кровоточить тільки одна з двох ніздрів, але подекуди обидві можуть кровоточити одночасно.

Якщо у вас крововилив позаду носової перегородки, кровотеча, як правило, не є надто серйозною. Вона може бути результатом надмірного торкання цієї ділянки, сухості в повітрі або алергічного риніту.

У деяких випадках вона може також бути індикатором неконтрольованої артеріальної гіпертензії. Наші тіла – розумні організми, і вони показують проблеми, на які ми, можливо, страждаємо, за допомогою сигналів, таких як кровотеча, щоб знизити високий артеріальний тиск природним чином.

Ми розкажемо вам про деякі можливі причини носових кровотеч, а також способи догляду за здоров’ям залежно від проявів цього явища.

кров з носа у хлопчика


Серйозніші патології

Терапевт або лор має поставити діагноз на основі аналізів, але ви повинні знати, симптомом яких хвороб може бути носова кровотеча, щоб вирішити, наскільки серйозною проблемою вона є.

Кровотеча з носа є також симптомом таких серйозних патологій:

 • Захворювання печінки.
 • Доброякісна або злоякісна пухлина.
 • Лейкоз.

Що слід робити у випадку носової кровотечі?

Коли ви відчуваєте, як починається носова кровотеча, ви повинні затиснути ніс пальцями і нахилитися головою вперед. Не нахиляйте голову назад, як зазвичай радять, і не лягайте, бо обидві пози змусять вас проковтнути кров, і ви не помітите, як припиниться кровотеча.

Зачекайте кілька хвилин і, якщо кровотеча триватиме, зверніться до лікарні.

Якщо кровотеча припинилася, уникайте фізичної активності протягом наступних кількох годин, і не приймайте жодні препарати для розрідження крові та антитромбоцитарні препарати, як-от аспірин. Також не слід сякатися занадто сильно.

При прийнятті рішення, чи слід звернутися до лікаря, ви повинні також мати такі симптоми на увазі.

Нестача вітаміну С

Однією з найбільш поширених причин частих носових кровотеч, не пов’язаних з хворобами, є нестача вітаміну С в організмі. Цей вітамін сприяє зміцненню капілярів носа.

Ви можете отримати вітамін С з цих продуктів:

 • Цитрусові фрукти, такі як лимони зі шкіркою.
 • Шипшина.
 • Ягоди.
 • Перець.
 • Петрушка.
 • Ківі.
 • Полуниця.

Ви також можете приймати таблетки вітаміну С як доповнення. Завелику кількість вітаміну С організм просто усуває через сечу, тож передозування цим вітаміном неможливе.

велика кількість лимонів

Солі доктора Шюсслера

Солі доктора Шюсслера є природним засобом, який надасть вам гомеопатичну дозу мінералів, а це означає, що він не має жодних побічних ефектів.

Це дванадцять видів солей з різними мінералами, які присутні в нашому організмі і які ми споживаємо щодня разом з їжею. Вони не лише забезпечують організм необхідними мінералами, але й розподіляють ці мінерали правильно, щоб вони перебували в потрібному місці в потрібний час. При окремому прийомі кожна сіль має особливу функцію, а при носовій кровотечі особливо рекомендують такі:

 • Фосфат кальцію (Phosphoricum Phosphoricum).
 • Сульфат калію (Калій Sulphuricum).
 • Фосфат заліза (Феррум Phosphoricum).

Треба класти дві таблетки під язик тричі на день в період, коли ви не їсте, не п’єте і не споживаєте продукти з сильним ароматом (жувальні гумки, зубна паста). Варто приймати перші ліки вранці, другі – опівдні, а треті – на ніч. Продовжуйте це лікування принаймні місяць.

Ми рекомендуємо проконсультуватися з гомеопатом, який може підібрати персональне лікування і визначити його тривалість. • Ayerbe A, García E. El escaramujo: propiedades y uso terapeutico. Medicina naturista. 2010; 4(1), 44-52.
 • Cruz O, Montoya N, Vega X, Montoya S. Epistaxis. Estado actual. Revista Cubana de Otorrinolaringología y Cirugía de Cabeza y Cuello. 2013; 1(2): 59-77.
 • Martín-Bailón M, López-Mesa P, Dios-Loureiro C. Manejo de epistaxis en pacientes con terapia antitrombótica. Revista ORL. 2020;12(2):11-18.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.