5 засобів, як контролювати високий артеріальний тиск

Щоб дізнатись, чи у вас високий артеріальний тиск, доведеться звернутися до лікаря для перевірки. Після того, вдосконалення щоденного раціону допоможе контролювати його.
5 засобів, як контролювати високий артеріальний тиск

Останнє оновлення: 24 березня, 2022

Високий артеріальний тиск часто зустрічається у людей похилого віку, та його причинами є наслідки шкідливих звичок або способу життя, таких як стрес, надлишкова вага або високий вміст споживання алкоголю або солі.

Хоча ми можемо запобігти такому стану, завжди існує ризик, що він у нас з’явиться. Для лікування високого артеріального тиску природні засоби – це те, що ви завжди повинні мати.

Що таке високий артеріальний тиск?

Високий артеріальний тиск або гіпертонія – це збільшена сила кровообігу. Швидкість руху крові вища за норму, що може призвести до серйозних проблем з кровообігом.

Високий артеріальний тиск пов’язаний з поганим холестерином (ЛПНЩ) і часто стає проблемою для людей, коли вони досягають 55 років.

що таке високий артеріальний тиск

Щоб запобігти цьому стану, слід переглянути свою сімейну історію, оскільки генетика відіграє важливу роль у визначенні шансів на високий артеріальний тиск.

Які симптоми високого артеріального тиску?

Найбільш поширеними симптомами гіпертонії є:

 • Нудота і блювота
 • Запаморочення
 • Почервоніле обличчя
 • Забруднене обличчя
 • Біль у грудях
 • Головний біль

Ви повинні перевірити свій артеріальний тиск, якщо у вас є якісь підозри. Монітор артеріального тиску може точно вимірювати рівень.

Монітор показує систолічний тиск (артеріальний тиск) та діастолічний тиск (коли серце затримується між биттям).

Ви повинні переглянути свій рівень тиску з лікарем, щоб зрозуміти, який вид лікування найкраще відповідатиме вашим потребам.

Як можна запобігти гіпертонії?

як запобігти гіпертонії

Цей стан не можна вилікувати, отже, запобігання є ключовим. Щоб запобігти гіпертонії, потрібно зменшувати споживання солі та здійснювати регулярні фізичні вправи. Ці зміни способу життя – велика допомога для серцево-судинної системи.

Ви також повинні стежити за тим, щоб у вас була збалансована дієта, багата фруктами та овочами. Крім того, намагайтеся зменшити вживання тютюну та алкоголю.

Природні засоби для лікування високого артеріального тиску

Природні засоби завжди є гарним варіантом для лікування цього стану. Використання природних засобів є важливим кроком, оскільки в деяких випадках симптоми можуть з’являтися несподівано.

Людям з підвищеним артеріальним тиском завжди повинні мати щось для лікування під рукою. Деякі засоби:

1. Часник

Часник може знизити артеріальний тиск на 8%. Він володіє антиоксидантними властивостями, які покращують шкіру та нервову систему. Ви можете використовувати часник для широкого спектра природних засобів.

 • Ви повинні з’їдати один зубчик часнику щодня як ліки для гіпертонії. Отже, буде корисним тримати банку з готовими очищеними зубчиками часнику в холодильнику.
 • Замість того, щоб ковтати або жувати зубчик часнику, ви можете замочити його в склянці води протягом однієї ночі.
 • Ви можете змішати цю воду з лимонним соком і пити її натщесерце. Це допоможе стабілізувати рівень рН шлунку, крім того, це допоможе травленню.

2. Суміш петрушки та лимона

Вичавіть цілий лимон разом з петрушкою і випийте цю суміш натщесерце. Цей засіб запобігає підвищеному артеріальному тиску, оскільки обидва інгредієнти – діуретики. Вони усувають залишкові рідини, що викликають тиск.

 • Інший корисний спосіб – пити лимонний сік з теплою водою вранці, натщесерце.

3. Овес

Крім боротьби з гіпертонією с поживання вівсу може знизити рівень холестерину на 5%. Овес також сприяє регулюванню кровообігу.

овес
 • Закип’ятіть воду і додайте овес, потім залиште стояти. Ви повинні пити принаймні один літр цієї вівсяної води щодня.

4. Магній

Ви можете знайти хлорид магнію в таких продуктах, як буряк або горіхи, і використовувати його як ліки проти гіпертонії.

Ви також можете знайти його в аптеках та магазинах з натуральними продуктами.

 • Для приготування додайте 33 грами хлориду магнію (2 столові ложки) на один літр окропу.
 • Випивайте маленьку склянку на порожній шлунок щодня.
 • Це метод профілактики. Дефіцит хлориду магнію підвищує ризик виникнення високого артеріального тиску.

5. Буряк

Крім магнію, цей корінь містить калій, залізо, натрій, кальцій, фосфат і цинк. Споживання буряків часто може мати багато переваг для тіла.

буряк

Завдяки своїм особливостям та аромату, буряк легко вживати. Від салатів до коктейлів існує безліч способів включити буряк до дієти та отримати переваги від його властивостей.

 • Коли справа доходить до боротьби з високим артеріальним тиском, споживання бурякового соку натщесерце може максимізувати результати.
 • Все, що вам потрібно зробити, це зварити, перемолоти та випити цей сік.

Гіпертонія може означати багато ризиків для здоров’я. Зробіть все можливе, щоб запобігти цьому. • Organizacion Mundial de Salud. (2015). OMS | Preguntas y respuestas sobre la hipertensión. Preguntas y Respuestas Sobre La Hipertensión.
 • Piskorz, D. (2011). Hipertensión arterial. Salud(i)Ciencia. https://doi.org/10.2319/111211-702.1
 • OMS, O. M. de la S. (2013). Información general sobre la hipertension en el mundo. Oms. https://doi.org/WHO/DCO/WHD/2013.2
 • Consenso Latinoamericano sobre Hipertensión Arterial. (2000). Consenso Latinoamericano sobre Hipertensión Arterial. Journal of Hypertension. https://doi.org/10.1002/dta.1860
 • CINGOLANI, H. D., GIRONACI, M., VICARIO, A., MIATELLO, R., COSTA, M. de los A., BRANDANI, L., … PIZORNO, J. (2012). Hipertensión Arterial. Revista de Difusión de La Sociedad Argentina de Hipertensión ARterial. https://doi.org/10.1080/03067310802398872

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.