Контроль сечовиділення народними засобами

Грудень 9, 2018
Дізнайтесь, як перемогти неконтрольоване сечовиділення народними засобами.

Нетримання сечі – це неконтрольоване випорожнення рідини з організму. Ця хвороба частіше торкається жінок і проявляється у різному віці. Ця стаття допоможе вам дізнатися про неконтрольоване сечовиділення і методи його лікування у домашніх умовах.

Причини і види неконтрольованого сечовиділення

Під час чхання, кашлю, сміху чи при важких фізичних навантаженнях можливе виділення крапель сечі. Це гігієнічна проблема, що значно впливає на життя хворого психологічним і фізичним дискомфортом. Це не захворювання всього організму, а лише симптом недуги, що вражає процеси в сечовому міхурі.

Люди різного віку і статті страждають від неї. Та як правило, це відбувається частіше у жінок, особливо під час вагітності та менопауз. Причиною є підвищений тиск в сечовому міхурі у порівнянні з тиском у сечовидільних каналах. Існує декілька видів цієї проблеми.

Термінове нетримання

Таке трапляється, коли втрата рідини є мимовільною і пов’язана з позивами. Причиною цього є сенсорні імпульси в стінках сечового міхура, що не здатні до тримання рідини і, як результат, викликають підвищене сечовиділення.

Переповнення сечового міхура

Цей тип спричинений розтягуванням сечового міхура, коли він переповнений сечею, перешкодою в сечівнику, доброякісною гіперплазією передміхурової залози (у чоловіків) або неврологічними ушкодженням від травми спинного мозку, впливу хірургічних операцій або розсіяного склерозу.

сечовий міхур

Психологічне нетримання

Психологічне нетримання викликано зовнішніми подразниками: холодною водою, сильними емоціями (страх, тривога), фобіями чи маніями.

Вправи Кегеля: покращення статевого життя та запобігання нетриманню сечі

Неврологічне нетримання сечі

Цей тип характерний змінами функціонування сечового міхура, викликаними пошкодженням у нервовій системі. Трапляється у людей, які страждають від інсульту, хвороби Паркінсона, розсіяного склерозу, чи зазнали травм спинного мозку.

Домашні засоби лікування нетримання сечі

Рецепт № 1

Інгредієнти

 • 2 столові ложки сухого укропу
 • 1 чашка води

Спосіб приготування

Кип’ятити воду з укропом протягом 5 хвилин , потім залишити охолонути. Пити чашку на день.

Рецепт №2

Інгредієнти

 • 1 жменя листя малини
 • 1 чашка води

Спосіб приготування

Кип’ятити воду з листям протягом 5 хвилин. Рекомендовано вживати раз в день. Цей рецепт чудово підходить для тих, кому необхідно зміцнити м’язи тазового поясу.

чай з малини

5 натуральних засобів від вагінальних виділень з неприємним запахом

Рецепт №3

Інгредієнти

 • 1 зубчик часнику
 • 1 жменька білих квітів глоду.
 • 2 літри води

Спосіб приготування

Подрібніть часник і зробіть чай з квітами глоду і дайте 15 хвилин настоятись. Процідіть і додайте суміш у наповнену ванну з теплою водою. Прийміть ванну.

Рецепт №3

Інгредієнти

 • 1 столова ложка листя мучниці (Arctostaphylos uva-ursi)
 • 1 літр чаю

Спосіб приготування

Додайте листя мучниці до чаю. Пийте чашку кожні три години, але не частіше 5 разів на день. Цей засіб не рекомендовано людям із запаленням нирок.

Поради та вправи для лікування нетримання сечі

Приймайте теплі ванни сидячи

Сядьте, напружте м’язи таза і будьте в такому положенні протягом 5 секунд. Відпочиньте 10 секунд і далі виконуйте вправу в такому темпі. Повторіть вправу 10 разів.

Вправи Кегеля

Ці вправи виконують шляхом скорочення лобково-копчикових м’язів. Кожного разу, коли ви мочитесь, зупиніть потік сечі, скорочуючи м’язи, потім продовжуйте сечовиділення. Робіть цю вправу, навіть коли сечовий міхур порожній.

Пам’ятайте: цю вправу не слід робити більше ніж 2-3 рази на місяць. Проте якщо ви справді бажаєте виконувати цю вправу, то можете робити її з порожнім сечовим міхуром, імітуючи процес сечовиділення.

Вправи з диханням

Станьте, розставте ноги на ширині плечей, перенесіть таз вперед. Трішки зігніть коліна і підніміть руки. Торкніться живота три рази, роблячи короткі вдихи. Постарайтеся видихати повільно. Намагайтеся повністю наповнити легені. Повторіть цю вправу двічі.

Причини нетримання сечі

Якщо причиною є стрес, нервові зриви чи інфекція сечових шляхів, потрібно знати, як боротися.

Уникайте певних продуктів

Уникайте таких продуктів: томатний соус, шоколад, кукурудзяний сироп, цукор, мед, перець чилі, карі та інші гострі страви, адже вони подразнюють сечовий міхур. До таких продуктів також зараховують каву, газовані напої та чай.

Не зменшуйте кількість випитої води

Це типова помилка багатьох людей, які страждають від нетримання сечі. Вони вважають, що цим запобігають випадковому сечовиділенню, а насправді це призводить до зневоднення та інших серйозних наслідків для нирок.

Зайва вага

Ожиріння тісно пов’язане з іншими проблемами і є однією з причин, що призводить до нетримання сечі. Зайва вага заважає скорочуватися м’язам малого таза.

Запобігання

Перед тим як лягти спати, сходіть до туалету. Якщо раптом ви відчуваєте, що хочете кашляти, чхати або будете піднімати важкі предмети, напружте м’язи ЛК, щоб запобігти неконтрольованому сечовиділенню. Сходіть у туалет перед виходом з дому.

Носіть спідню білизну, яку можна легко перевдягнути та завжди беріть із собою додаткову, щоб в разі сечовиділення її замінити. Кожного разу, коли ви в туалеті, намагайтеся повністю спорожнити сечовий міхур.

При можливості ходіть у туалет, навіть якщо не відчуваєте потреби, щоб привчити своє тіло до контрольованого виділення. Коли ви відчуваєте, що хочете зайти в туалет, відразу йдіть.

Не змушуйте свій сечовий міхур терпіти, бо так ви підвищуєте ризик розвитку інфекції в сечовому міхурі або ризик послаблення сфінктера.

 • Михайловська Н.С. (2016). Основи внутрішньої медицини: хвороби органів сечоутворення та сечовиділення, хвороби ендокринної системи та обміну речовин, хвороби органів кровотворення, алергічні хвороби. ЗДМУ.
 • Сиволап В.Д. (2006). Класифікації терапевтичних захворювань. ЗДМУ.