Мазь з арніки та кокосової олії від болю у попереку

Хоча арніка добре відома своїми протизапальними властивостями, кокосова олія теж може допомогти усунути біль у попереку.
Мазь з арніки та кокосової олії від болю у попереку

Останнє оновлення: 18 березня, 2019

Чи хотіли б спробувати позбутися болю у попереку за допомогою натуральних засобів?

Біль у попереку, відомий також під назвою люмбаго, є надзвичайно дискомфортним. Зазвичай сильний біль супроводжується також і запаленням. Найбільш поширеною його причиною є старішання м’язів.

У цій статті розповімо про дешеву та просту у приготуванні мазь, що допоможе усунути біль у спині.

Від чого з’являється біль у попереку?

Як жінки, так і чоловіки можуть страждати на цей вид болю, який зазвичай з’являється у людей віком від 30 до 50 років. Цей біль йде ніби від нирки та є найпоширенішою причиною відвідування лікаря та відсутності на роботі.

Основними причинами болю є грижа міжхребцевого диска чи дистрофія хребта, що може проявитися з віком.

Чим старіше стає людина, тим крихкіші її кістки та слабші м’язи. Разом з тим міжхребцеві диски втрачають рідину та гнучкість, тому не є добре захищеними.

Що є причиною болю у попереку?

Люмбаго має багато різних причин, які часто пов’язані з віком.

Ослаблення м’язів є однією з найпоширеніших причин. Іноді роблячи напружені рухи чи зусилля, намагаючись підняти важкий предмет, ви можете розтягнути м’язи, що водночас спровокує проблеми, пов’язані з дискомфортом при ходьбі.

Що є причиною болю у попереку?

Інші чинники також можуть викликати біль у попереку:

 • Запалення сідничного нерву, що проявляє себе у вигляді сильного болю в нозі, а також є причиною болю у попереку.
 • Спондилолістез – це зісковзування хребця вперед у нижній частині спини. Цей стан може викликати защемлення нерва.
 • Oстеоартроз у нижній частині спини. Він викликає запалення, біль, а також дискомфорт у попереку. Цей стан може також призвести до запалення сідничного нерву.
 • Іншими поширеними причинами є переломи хребта, остеопороз, рак хребта, випадіння диска, інфекції нирок, камені в нирках, проблеми з репродуктивними жіночими органами або ті, що пов’язані з вагітністю.

На щастя, деякі натуральні мазі є надзвичайно ефективними для лікування проблем у нижній частині спини.

Мазь з арніки та кокосової олії для лікування болю у попереку

Арніка

Ця речовина є анальгетиком, що заспокоює біль, викликаний розтягненням м’язів або ж іншими проблемами із хребтом. Це також протизапальна речовина, яка завдяки такому компоненту, як геленалін, допомагає зменшити набряк, спричинений травмами.

Завдяки протимікробним властивостям, арніка має здатність усувати подразнення при нанесенні на шкіру.

Мазь з арніки та кокосової олії для лікування болю у попереку

Aрніка також має здатність покращувати кровообіг. Це допомагає лікувати синці та знижує ймовірність їх виникнення.

Кокосова олія

Насичені жири в кокосовій олії дуже легко поглинаються організмом.

Кокосова олія включає лауринову, пальмітинову, міристинову, а також олеїнову кислоти. Вона також містить залізо та вітаміни Е і К, які роблять її фантастичним інгредієнтом для підтримки здоров’я організму.

До того ж її протимікробні, протигрибкові та антибактеріальні властивості підвищують захисні сили організму. Кокосова олія також добре розслабляє м’язи.

Поєднуючи властивості арніки та кокосової олії, отримуємо натуральний засіб для лікування болю у попереку. Додавши трохи бджолиного воску, отримуємо засіб певної консистенції, що є легкою для нанесення на шкіру.

Можливо, вам сподобається стаття:

Кокосова олія: 10 переваг для вашої зовнішності

Рецепт мазі

Інгредієнти

 • 3 столові ложки бджолиного воску (45 г)
 • 1 столова ложка кокосової олії (15 мл)
 • 2 столові ложки олії з арніки (30 мл)

Спосіб приготування

 • Нагрійте бджолиний віск.
 • Коли він розплавиться, зробіть малий вогонь, додайте арніку та кокосову олію.
 • Помішуйте, вимкніть вогонь, залиште засіб для охолодження.
 • Наносьте на уражену ділянку двічі на день.

Прочитайте статтю:

Кокосова олія як натуральний косметичний засіб

Якщо тільки вам починає докучати біль у попереку, варто відразу почати боротися з ним, щоб не погіршити стан. Як ми вже згадували, причин болю є багато і для кожної з них є своє специфічне лікування.

Поки ви чекаєте на рекомендації лікаря, можете застосовувати мазь, що допоможе усунути біль. Її ефект швидкий, вона є натуральною та безпечною для організму. • M. ANTONIA DÍEZ GARCÍA, IZASKUN BEIKA MENTXACA, JUAN LUIS HERRERO ERQUÍÑIGO. Lumbalgia y ciática. Farmacia profesional. Vol. 17. Núm. 9. páginas 66-74 (Octubre 2003). 
 • Mariani, E & Oriani, G & Donarini, C & Guerrerio, T & Landoni, G & Grampella, D & Portalupi, Emanuela. (2009). Anthroposophical injectable Arnica montana extract in acute low back pain : A prospective study. European Journal of Integrative Medicine. 1. 239-240. 10.1016/j.eujim.2009.08.033.
 • del Puerto Horta, Myrna & Casas Insua, Leivis & Cañete Villafranca, Roberto. (2013). Usos más frecuentes de Arnica montana. Revista Cubana de Plantas Medicinales. 18. 315-326.
 • Waizel-Bucay J; Cruz-Juárez, M. Arnica montana L, planta medicinal europea con relevancia. [Documento en línea] Pp. 98- 109.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.