Можливі симптоми виразки шлунку

Симптоми виразки шлунку бувають різними і необхідно вміти їх розпізнавати, щоб вчасно прочати боротьбу з цією проблемою. Дізнайтесь більше.
Можливі симптоми виразки шлунку

Останнє оновлення: 17 грудня, 2018

Без сумніву, ви чули про цю дратівливу проблему, через яку розвивається виразка на слизовій шлунку або кишечника. Виразки можуть викликати сильний біль і часто з’являються під час стресових ситуацій, але стрес не завжди є їх причиною. Ось чому важливо дізнатися детальнішу інформацію про симптоми виразки шлунку.

У сьогоднішній статті ми поговоримо про симптоми виразки шлунку – також відомі як виразкова хвороба шлунку – і зосередимося головним чином на симптомах, щоб ви могли в разі потреби їх розпізнати. Чи готові ви дізнатися про них?

Що таке виразка шлунку?

Симптоми виразки шлунку виникають досить часто. Вони можуть з’явитися через нездоровий спосіб життя. Проблеми виникають, коли виразка формується на слизовій шлунку або верхній частині тонкої кишки (дванадцятипалої).

Виразка виникає, коли травний процес раптово змінюється. Наприклад, секреція занадто великої кількості шлункової кислоти може викликати ці ушкодження. Вас це може здивувати, але згідно зі статистикою, майже 20% населення світу страждають на цю проблему. Ви маєте бути обережні, тому що якщо не лікувати виразку шлунку, це може призвести до серйозніших ускладнень.

Що викликає виразку шлунку?

виразка шлунку
 • Найбільш поширеною причиною виразки шлунку є інфекція, викликана бактерією Helicobacter Pylori. Це правда, що коли ви зазвичай думаєте про виразку, ви відразу ж пов’язуєте її появу зі стресом і метаболічними змінами, які змінюють рівень кортизолу в організмі, що може призвести до проблем з травленням. Але пам’ятайте, що це не завжди так: бактерії набагато частіше  (у більшості випадків) є причиною виразкової хвороби.
 • Ви регулярно приймаєте ібупрофен від болю? Якщо ви це зробите, будьте обережні, тому що довгострокове споживання великих кількостей ібупрофену може змінити секрецію шлункових кислот і призвести до виразки.
 • Споживання тютюнових виробів є ще одним основним винуватцем проблеми. Якщо ви все ще курите жахливі сигарети, саме час приділити увагу здоров’ю. Воно того варте!
 • Регулярне споживання алкоголю і кислих або дуже пряних продуктів може зрештою призвести до виразки шлунку.
 • Стрес є ще одним фактором, який слід розглянути, але як ми вже відзначали, він ніколи не є 100% причиною. Люди, у яких в житті майже відсутні стресові ситуації або занепокоєння, також можуть страждати на виразки шлунку.

Симптоми виразки шлунку

давчина примається за живіт
Крім болю і загального дискомфорту, найбільш поширеним симптомом виразкової хвороби є печія, яку люди схильні плутати зі звичайним розладом шлунку. Ви повинні знати, що якщо ви не лікуватимете виразку, вона зрештою зруйнує стінку шлунку або тонкої кишки, викликаючи внутрішню кровотечу і навіть вражаючи інші прилеглі органи, зокрема підшлункову залозу.

Виразка – серйозна проблема, тож візьміть ці симптоми до уваги і не соромтеся повідомити лікаря про будь-який дискомфорт чи біль, які вас турбують. Тут ми розкажемо про низку найпоширеніших симптомів:

 • Відчуття “переповненості”. Можливо, ви щойно поїли, і тепер ваш шлунок повний і важкий, ніби ви з’їли занадто багато і вам складно дихати. Якщо це трапляється часто, а не час від часу, запишіться до лікаря.
 • Гикавка, відрижка і гази: після їжі ви проходите крізь тривалий процес, який починається з гикавки, з подальшою неконтрольованою відрижкою, і, нарешті, через кілька годин з’являються гази? Це може бути виразка.
 • Біль у животі: біль або печія, які здебільшого зосереджені навколо пупка і живота та не піддаються жодному лікуванню, можуть бути проблемою. Якщо біль триває понад тиждень, варто проконсультуватися з лікарем.
 • Гостре почуття голоду протягом коротких періодів часу: дивним побічним ефектом виразки шлунку є те, що після їжі ви можете відчувати “переповненість” протягом декількох годин, але потім раптово і без попередження ви голодні знову. Насправді це помилкове відчуття голоду викликане надлишком шлункової кислоти, яка подразнює виразку.

Інші симптоми виразки шлунку

 • Нудота і втрата ваги: ​​є суттєвіші ознаки, які, безумовно, повинні поставити вас в стан бойової готовності. Ніхто не втрачає вагу без причини. Це явна ознака того, що ви не отримуєте харчування, якого потребує організм, або того, що травна система не працює належним чином. Якщо це супроводжується нудотою або блювотою, це ще більш очевидні ознаки можливої виразки. Не відкладайте – йдіть до лікаря!
 • Блювота кров’ю: це точно ознака того, що виразка вже пошкодила слизову оболонку шлунку або стінку дванадцятипалої кишки. Якщо це відбудеться, негайно зверніться до лікаря.
 • Зберігайте спокій – знайте, що виразку шлунку можна вилікувати. При правильному лікуванні і деяких змінах в раціоні та способі життя ви можете одужати дуже швидко. Важливо визнати серйозність симптомів, щоб одразу на них відреагувати.Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.