Найкращі фізичні вправи для здоров'я мозку

Усім відомо, що фізичні вправи дуже корисні для тіла, але чи відомо вам, що вони ще й позитивно впливають на діяльність мозку? Це покращує когнітивні процеси і запобігає нейродегенеративним захворюванням.
Найкращі фізичні вправи для здоров'я мозку

Останнє оновлення: 13 грудня, 2018

Як же підтримувати мозок тонусі? У наших статтях часто йдеться про необхідність збільшення когнітивного резерву.

Що це таке? Це наша цікавість, жага до щоденного вивчення і пізнання чогось нового, прагнення до зміцнення соціальних відносин.

Ніби м’язи, мозок також потребує постійної стимуляції, оскільки це допомагає йому створювати нові нейронні зв’язки.

Цей процес ускладнюється такими чинниками, як стрес, рутина та негативні емоції. Насправді ці фактори можуть бути настільки шкідливими, що здатні навіть спричинити зниження рівня кмітливості і завдати шкоди безлічі мозковим структурам.

Тож як ми уже згадували вище, щоб запобігти цьому і підтримувати здоров’я мозку, кожного дня слід пізнавати щось нове і задовольняти свої емоційні потреби, а це в свою чергу вимагає постійного запасу кисню та поживних речовин, які допомагають оптимізувати виконання необхідних завдань.

Таку потребу мозку можна забезпечити завдяки фізичному навантаженню, але для цього не годяться будь-які вправи чи спорт.

У цій статі ми розкажемо саме про ті заняття, які приносять максимальну користь. Окрім необхідного тренування для мозку, вони допомагають справитися з нашими емоціями, дають відчуття свободи та щастя.

Тож розгляньмо, що це за вправи і як вони на нас впливають.

Вправи “для розслаблення” забезпечують здоров’я мозку

В Інституті передової науки і техніки ім. А. Бекмана при Іллінойському університеті в Урбана-Шампейн, США, науковці провели дослідження про вправи.

Вони з’ясували, що у тих, хто має регулярне помірне фізичне навантаження, об’єм мозку більший, ніж у тих, хто не займається спортом.

Відповідно у другої категорії людей більший ризик розвитку дегенеративних недуг, зокрема деменції чи хвороби Альцгеймера.

Безумовно, ця інформація цікава й корисна всім, тому ми розкажемо, що потрібно робити задля досягнення бажаного ефекту.

Прогулянки з гантелями позитивно впливають на мозок

як біг впливає на мозок

Про користь ходьби ми розказували у наших статтях уже неодноразово, для цього слід виділяти хоча б півгодинки щоденно.

Прогулянки – чудовий спосіб підтримки хорошої роботи серця, а також вони сприяють збільшенню кількості ендорфінів та постачають наш мозок киснем.

Крім того, завдяки ходьбі ми знімаємо напруження в тілі і спокійніше сприймаємо щоденні турботи та проблеми.

Після того, як ви введете це корисне заняття у свій розпорядок дня, рекомендуємо ще час від часу брати з собою надвір пару гантелей, так ви зможете підкачати руки.

Відповідно до дослідження, опублікованого у журналі “Newscientist”, аеробні вправи не лише покращують загальний стан організму, а й сприяють когнітивним процесам.

Зокрема це позитивно впливає на пам’ять, виконавчі функції, логічне мислення та вирішення необхідних завдань.

Це відбувається завдяки тому, що під час поєднання прогулянки, координації і піднімання гантелей мозок насичується киснем і покращується кровообіг.

Крім того, дослідження показали, що швидка ходьба з докладанням певних зусиль та з помірним опором допомагають печінці виробляти певний тип гормону, який сприяє кращому зв’язку між клітинами мозку.

Звісно, довідавшись цю корисну інформацію, ви можете впровадити таку практику у своє життя. Проте з цим важливо не перестаратися.

Найефективнішими є помірні, але регулярні вправи. Так щоденна півгодинна прогулянка буде цілком достатньою.

Чудові властивості танців

зумба

Ви уже ходите на зумбу? Молодці! Тоді ходіть далі і не думайте кидати.

Але якщо з якихось причин ви не можете відвідувати такі заняття чи просто соромитеся групи, тоді вихід простий: спробуйте тренуватися вдома і відривайтеся сповна.

Зараз можна знайти безліч відео, де харизматичні інструктори навчать танцювати і що ще важливіше, покажуть, як покращити координацію.

  • Експерти стверджують, що танці допомагають розвинути пропріоцепцію, тобто відчуття та розуміння, як розміщені частини власного тіла.
  • Завдяки координації певних кроків й рухів ми можемо активізувати певні рецептори у м’язах, які називають нервово-м’язовими веретенами. А ці м’язи “спілкуються” з мозком.
  • Усе це приводить в гармонію розум та тіло, відповідно створює нові нервові зв’язки. Танці також допомагають нам регулювати свій емоційний стан і отримувати необхідну дозу енергії та щастя.

Водні вправи

плавання

У цій ситуації ми маємо на увазі не лише плавання.

  • Виконання певних рухів у воді може бути своєрідною грою і розвагою. Крім того, що такі вправи спалюють калорії, вони ще й покращують координацію та стійкість організму, що в свою чергу допомагає підтримувати здоров’я мозку.
  • Фізіотерапевти твердять, що водні процедури найбільш ефективні, якщо робити серію певних повторювальних рухів впродовж декількох хвилин.

Наприклад, можна піднімати ноги, виконувати якісь повороти чи імітувати їзду на велосипеді.

Або ж для вправ можна використовувати додаткові предмети, наприклад, м’яч чи дошку.

І врешті-решт, якщо водні вправи виконувати під хорошу музику у гарній компанії, то все це матиме надзвичайно позитивний вплив на фізичне й ментальне здоров’я, а також на стан мозку.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.