Найкращий дім - той, де кожен відчуває любов і повагу до себе

Бажано, щоб усі члени сім'ї відчували себе впевнено та вільно. Це дозволяє їм висловлювати свої думки та емоції. І навіть краще, коли вони не бояться осуду.
Найкращий дім - той, де кожен відчуває любов і повагу до себе

Останнє оновлення: 20 січня, 2019

Дім – це місце, де змішуються водночас багато різних енергетик. Серед цих потоків енергії найкориснішими є повага, взаємність та емоційний інтелект.

Правильне застосування  цієї енергії допомагає будувати щасливі та значущі зв’язки.

Цікаво, що завжди існує щось, що відбувається в кожній сім’ї. Як помітила Вірджинія Вульф в одному зі своїх особистих щоденників: «Дім, як фортеця. Після того, як ви зачинили двері та вікна, ніхто не знає, що відбувається всередині”.

Таке порівняння є водночас мирним і тривожним.

Нам усім знайоме це відчуття, коли енергія будинку не дуже хороша. Іноді вона може принести нещастя в сім’ю. Ось чому необхідно сприяти здоровому, інтуїтивному виду “енергії” вдома.

Це дозволить любові бути важливою частиною дому.

У цьому домі ми поважаємо всіх та піклуємося про кожного

Дім можна сформувати багатьма різними зв’язками. Це може бути пара, діти, брати та сестри, а також й старше покоління, бабуся та дідусь.

Зібрати всіх разом буває нелегко. Є різні енергії, інтереси та особисті потреби. Водночас, існує також різниця в силі. Ця сила виходить з необхідності захисту, дисципліни та зміцнення сімейних зв’язків.

Те, як саме ми виконуємо свої ролі, якраз і визначає атмосферу. Ми можемо створити дім, де пануватиме відчуття добробуту та щастя. Або, так само, наші будинки можуть бути місцем, де люди не зможуть зростати, як потрібно.

родина котів

У цьому домі ми приймаємо всі думки

Для кожної сім’ї існує також щось, що завжди важко дається. Це стосується того, коли всі поважають думки, погляди та рішення одне одного.

  • Проблеми виникають тоді, коли хтось хоче нав’язати свої цінності всім іншим. Це особливо стосується ситуацій, коли людина починає накладати вето на будь-що відмінне від її стандарту.
  • Шанобливий дім той, де прислухаються до всіх думок і де існує свобода слова. Це будинок, де всі можуть давати та брати. І всі можуть вільно говорити.

Це зовсім не означає, що кожен повинен погоджуватися з усіма. Достатньо для всіх буде слухати, поважати та довіряти одне одному.

У цьому будинку ми покладаємося на всіх і піклуємося про кожного

У сім’ї не повинно бути відмінностей. Кожного треба розглядати однаково. Кожна людина така, якою вона є, і вона думає так, як думає.

Не повинно бути відмінності в тому, як ми виховуємо своїх дітей. Ми також повинні уникати використання стереотипів щодо дітей.

  • Треба уникати поширеної помилки, якої припускаються багатодітні сім’ї. Не варто розрізняти дітей залежно від їхнього віку. Це вимагає відповідальності від старших дітей. І водночас, допускає вседозволеність для дітей молодшого віку, тільки тому, що вони народилися пізніше. Це неправильно.
  • Ми повинні виховувати з рівністю. Але, водночас, задовольняти індивідуальні потреби.
Повітряні кулі

Дім це місце де ми говоримо те, що ми відчуваємо

У щасливому будинку існує свобода слова та самовираження, а також повага до всіх членів сім’ї. Це сприяє адекватній емоційній свободі та здоровій впевненості в собі. Таким чином, коли щось турбує нас, ми можемо сказати про це.

  • Є будинки, у яких ніколи немає часу поговорити.
  • Іноді причиною, через яку ми не розмовляємо одне з одним, є брак часу. Але найчастіше це відбувається, тому що ми боїмося, що наші слова засудять.
  • Ці види невидимих “вето” закликають всіх триматися подалі. Наприклад, з часом, наші діти будуть вважати за краще залишатися в своїх будинках.

Мало-помалу, майже непомітно для нас, їхній метод спілкування зміниться. Їхній комп’ютер або мобільний телефон стане основним способом зв’язком з людьми за межами сім’ї. Це швидко може перетворитися на проблему.

  • У шанобливому будинку кожен повинен відчувати себе комфортно, говорячи про свої емоції

Це правда, що ми недостатньо говоримо про публічні прояви почуттів, як-от обійми. І всі ми знаємо, що ці прояви прихильності переважно не зручні для дітей.

  • Тож не хвилюйтеся, якщо вони раптом перестануть любити так, як раніше. Найголовніше те, що вони показують вам емоційну близькість. Це може виражатися у висловленні вам їхніх думок і турбот.
Дім на дереві

Найкращий дім – не той, де є всі види розкоші. І це навіть не великі будинки з красивими садами.

Найкращий будинок – це той, де любов і повага дані всім. Неважливо, чи це будинок на дереві, будинок на колесах або навіть крихітна квартира.


Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.