Наскільки часто треба мити голову?

Навіть серед фахівців з догляду за здоров’ям шкіри голови та волосся існує багато різних поглядів на те, наскільки часто потрібно мити голову. В ідеалі, ви повинні знати тип шкіри і волосся.
Наскільки часто треба мити голову?

Останнє оновлення: 16 листопада, 2018

Волосся і шкіра голови природно зволожуються шкірним салом. Без нього шкіра може стати сухою і почати лущитися, до того ж шкіра стає вразливою до несприятливих елементів навколишнього середовища. А з іншого боку, що ж тоді робити, якщо у вас жирне волосся? Щоденні гігієнічні процедури часто передбачають використання шампунів та кондиціонерів. Як правило,  ми миємо голову кожного дня. І на це може бути багато причин: прийняті західні практики і стандарти гігієни чи непривабливий вигляд волосся. Але все ж таки, ось в чому питання: “Як часто потрібно мити голову?”

Чи варто мити голову щодня?

Щоденне миття голови шампунем – відносно нова звичка. У 1950-х жінки зазвичай мили голову і розчісували волосся лише раз на тиждень, та й робили це переважно у перукарні. Як тільки шампунь став широкодоступним, голову почали мити вдома і частіше. Але чи слід мити голову кожного дня? Чи, може, все-таки ці прекрасні леді з 50-х мали рацію, коли мили голову раз в тиждень?

мити голову

Зазвичай відповідь залежить від особистих вподобань. Фахівці сперечаються стосовно того, чи корисно часто мити голову. Деякі радять обмежити використання шампуню через надмірне вироблення шкірного сала, в результаті частого миття голови. Інші ж кажуть, що регулярне усунення шкірного сала допомагає зберегти пори і волосяні фолікули чистими від бруду, який викликає найпоширеніші хвороби шкіри, такі як вугрова висипка.

Незважаючи на їхні поради, у 2007 році провели дослідження на цю тему. Причиною дослідження стала гостя австралійської радіопрограми, яка заявила, що вже протягом десяти років не мила голову. Тоді в експерименті взяли участь 500 радіослухачів, яким не можна було протягом шести тижнів мити голову. В результаті, 86% заявили, що їхнє волосся за цей період не стало ані кращим, ані гіршим, ніж було раніше.

Які є можливі варіанти

Але питання все ж залишається: “Наскільки часто потрібно мити голову?” На жаль, немає простої чи очевидної відповіді. Але найкращий з можливих варіантів –  ви самі це вирішуєте, залежно від типу та потреб вашого волосся та шкіри.

Якщо у вас тонке волосся, воно потребує щоденного або частого миття. Для кучерявого і густого волосся найкраще мити голову кожні три дні. Деякі люди виявили, що їхнє волосся стає більш слухняним та блискучим на другий день після миття голови, в той час як в перший день волосся пухнасте і тьмяне.

Розчісування волосся

Єдине, на чому зійшлися фахівці, те що голову треба мити двічі на тиждень або більше, якщо в цьому є необхідність. Якщо у вас густе, довге або кучеряве волосся і на догляд за ним йде чимало часу – миття, сушка, укладка – можливо, буде достатньо робити цю процедуру раз в тиждень. Тим не менше, все одно є ті, хто наполягає на щоденному митті голови.

Вам потрібно подивитися як волосся і шкіра голови реагують на часте миття, і відповідно до цього підлаштувати  його частоту. Якщо голова жирніє швидко, можна мити її кожен день, але для цього краще вибирати натуральні шампуні, які не пошкоджують волосся. Якщо ж у вас сухе волосся, не потрібно часто мити голову і замість шампуню можна використовувати м’який кондиціонер або будь-який інший засіб, що зволожує волосся.


Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.