Наскільки часто треба мити голову?

Навіть серед фахівців з догляду за здоров’ям шкіри голови та волосся існує багато різних поглядів на те, наскільки часто потрібно мити голову. В ідеалі, ви повинні знати тип шкіри і волосся.
Наскільки часто треба мити голову?

Останнє оновлення: 16 листопада, 2018

Волосся і шкіра голови природно зволожуються шкірним салом. Без нього шкіра може стати сухою і почати лущитися, до того ж шкіра стає вразливою до несприятливих елементів навколишнього середовища. А з іншого боку, що ж тоді робити, якщо у вас жирне волосся? Щоденні гігієнічні процедури часто передбачають використання шампунів та кондиціонерів. Як правило,  ми миємо голову кожного дня. І на це може бути багато причин: прийняті західні практики і стандарти гігієни чи непривабливий вигляд волосся. Але все ж таки, ось в чому питання: “Як часто потрібно мити голову?”

Чи варто мити голову щодня?

Щоденне миття голови шампунем – відносно нова звичка. У 1950-х жінки зазвичай мили голову і розчісували волосся лише раз на тиждень, та й робили це переважно у перукарні. Як тільки шампунь став широкодоступним, голову почали мити вдома і частіше. Але чи слід мити голову кожного дня? Чи, може, все-таки ці прекрасні леді з 50-х мали рацію, коли мили голову раз в тиждень?

мити голову

Зазвичай відповідь залежить від особистих вподобань. Фахівці сперечаються стосовно того, чи корисно часто мити голову. Деякі радять обмежити використання шампуню через надмірне вироблення шкірного сала, в результаті частого миття голови. Інші ж кажуть, що регулярне усунення шкірного сала допомагає зберегти пори і волосяні фолікули чистими від бруду, який викликає найпоширеніші хвороби шкіри, такі як вугрова висипка.

Незважаючи на їхні поради, у 2007 році провели дослідження на цю тему. Причиною дослідження стала гостя австралійської радіопрограми, яка заявила, що вже протягом десяти років не мила голову. Тоді в експерименті взяли участь 500 радіослухачів, яким не можна було протягом шести тижнів мити голову. В результаті, 86% заявили, що їхнє волосся за цей період не стало ані кращим, ані гіршим, ніж було раніше.

Які є можливі варіанти

Але питання все ж залишається: “Наскільки часто потрібно мити голову?” На жаль, немає простої чи очевидної відповіді. Але найкращий з можливих варіантів –  ви самі це вирішуєте, залежно від типу та потреб вашого волосся та шкіри.

Якщо у вас тонке волосся, воно потребує щоденного або частого миття. Для кучерявого і густого волосся найкраще мити голову кожні три дні. Деякі люди виявили, що їхнє волосся стає більш слухняним та блискучим на другий день після миття голови, в той час як в перший день волосся пухнасте і тьмяне.

Розчісування волосся

Єдине, на чому зійшлися фахівці, те що голову треба мити двічі на тиждень або більше, якщо в цьому є необхідність. Якщо у вас густе, довге або кучеряве волосся і на догляд за ним йде чимало часу – миття, сушка, укладка – можливо, буде достатньо робити цю процедуру раз в тиждень. Тим не менше, все одно є ті, хто наполягає на щоденному митті голови.

Вам потрібно подивитися як волосся і шкіра голови реагують на часте миття, і відповідно до цього підлаштувати  його частоту. Якщо голова жирніє швидко, можна мити її кожен день, але для цього краще вибирати натуральні шампуні, які не пошкоджують волосся. Якщо ж у вас сухе волосся, не потрібно часто мити голову і замість шампуню можна використовувати м’який кондиціонер або будь-який інший засіб, що зволожує волосся.

Це може вас зацікавити ...
Чи погано мити волосся щодня
Моє здоров'я
Написав та перевірив Моє здоров'я
Чи погано мити волосся щодня

мити волосся дійсно дуже важливо, якщо хочете, щоб воно завжди виглядало здоровим, а чи мити волосся щодня, запитання, на яке ми спробуємо зараз ві...


Зміст цієї публікації носить виключно інформаційний характер. Ні в якому разі не можна використовувати для постановки або заміни медичного діагнозу, самого лікування або рекомендацій спеціаліста. Якщо у вас виникли запитання чи сумніви, зверніться до перевіреного спеціаліста та отримайте його схвалення перед початком будь-якої процедури.