Вплив стилю зачіски на стан здоров'я волосся

Здоров'я волосся це запорука гарного настрою для жінки. Адже зачіска дуже важлива для прекрасної половини людства.
Вплив стилю зачіски на стан здоров'я волосся

Останнє оновлення: 21 січня, 2019

Вас це може здивувати, проте стиль обраної вами зачіски справді може вплинути на стан здоров’я вашого волосся, і саме про це ми детальніше розповімо у цій статті.

Взаємозв’язок між стилем зачіски та станом здоров’я волосся

Усім відомо, що існує декілька типів волосся:

 • пряме,
 • хвилясте
 • та кучеряве.

Але окрім самої природи вашого волосся, на нього також впливають такі фактори:

 • фарбування,
 • випрямлення спеціальними приладами,
 • сушка феном
 • користування неякісним шампунем.

Жінки часто використовують усі можливі методи у гонитві за красивою зачіскою, забуваючи при цьому той факт, що деякі з них наносять велику шкоду волосяним волокнам. Вам може здаватися, що ви кожного дня робите усе можливе для того, щоб мати приголомшливий вигляд, проте спосіб укладання волосся, а також усі прилади та засоби, які ви використовуєте для цього, можуть зробити ваше волосся слабким, тьмяним та ламким.

зачіска

Рекомендації лікарів для здоров’я волосся

Деякі дерматологи сформували цілий ряд порад, які допоможуть вам не лише мати гарне волосся, але й не хвилюватися за його стан:

 • Попри те, що без розчісування волосся вам не обійтись, старайтесь не зловживати цією процедурою (одного-двох разів на день буде досить), тому що саме розчісування призводить до утворення посічених кінчиків. Волосся набагато менше ламається, якщо воно є достатньо сухим.
 • Після миття голови обгорніть волосся рушником, або залиште його просто сохнути для того, щоб уникнути надмірної ламкості. У мокрому стані волосся є значно слабшим, саме тому вам слід почекати, перш ніж розпочинати його укладати. Якщо ж у вас хвилясте волосся, вам потрібно діяти зовсім протилежним способом: скористайтеся тим, що ваше волосся мокре та укладіть його.

Як укладати волосся у зачіску

 • Намагайтесь якомога рідше користуватися феном, а також ніколи не досушуйте ним волосся до кінця. Нехай воно буде трохи вологим після сушки та висохне самостійно.
 • Щодо випрямлячів волосся: використовуйте їх лише при середніх або низьких температурах та в жодному випадку не застосовуйте їх щодня, а лише у разі крайньої необхідності (наприклад, для походу у гості або виїзду за місто на вихідних). Якщо ви користуєтеся приладами для завивки волосся, в жодному разі не допускайте, щоб вони затримувалися на волоссі довше, ніж на 2 секунди. Пам’ятайте, що висока температура пошкоджує волосяні волокна.
 • Також намагайтесь уникати лаків для волосся та гелів довгої фіксації, адже вони мають тривалу негативну дію на здоров’я волосся.
волосся
 • Намагайтеся не зловживати укладанням волосся у коси та “кінські хвости”, а також не носіть увесь час нарощене волосся. Такі зачіски роблять волосся тьмяним, воно стає ламким та втрачає свою еластичність. З часом зловживання такими процедурами для волосся може призвести до його посиленого випадіння.
 • З питань догляду за шкірою голови вам слід звертатися до дерматолога, а не до стиліста. Для того, щоб професійно вкласти волосся відвідуйте спеціалізовані салони краси, проте не забувайте про той факт, що там використовують штучні засоби для догляду за волоссям.

Взаємозв’язок між стилем зачіски та самою особистістю

Макіяж, одяг та зачіска можуть дуже багато розповісти про саму жінку. Ви можете кардинально міняти свій імідж декілька разів за життя залежно від зміни вашого смаку, певної ситуації та часу. Ось чому вважається, що після серйозних змін у своєму житті жінки одразу йдуть до салону, щоб змінити зачіску чи колір волосся.

Існує також багато стереотипів та припущень, пов’язаних зі стилями зачісок. Наприклад, дехто вважає, що жінки із довгим волоссям мають більш чуттєву та романтичну натуру; що ці жінки є більш витонченими, спокійними, серйозними та стриманими. Інші ж кажуть, що жінки із волоссям, довжиною до плечей або трохи нижче, є розумними та дружелюбними. І врешті-решт, вважається, що жінки із короткими стрижками в основному є більш ризиковими та спортивними, мають екстравертивну натуру та є впевненими у собі.

стильна зачіска

Злегка хвилясте волосся після сушки та вкладання виглядає більш привабливо та приємно. Коли ж волосся пряме, його власниця видається більш відстороненою та стриманою. Жінки, у яких неохайно вкладене волосся, або узагалі розчесане не щіткою, а за допомогою самих лише пальців, є більш компанійськими та цілеспрямованими, а ще вважаються менш зарозумілими за інших.

Звісно, усе це просто стереотипи, проте побутує така думка, що жінки із кучерявим волоссям є дуже амбіційними, проте непостійними. У свою чергу, власниці прямого волосся вважаються більш сором’язливими та чутливими. Об’ємне, пишне волосся свідчить про енергійність своєї власниці та про її здатність самостійно приймати важливі рішення.

Поради з догляду за волоссям

Незважаючи на те, що саме ви оберете для красивої стрижки та зачіски, перш за все вам необхідно попіклуватися про здоров’я волосся. Чудовими є такі методи догляду за вашим волоссям:

 • Регулярне миття голови, щонайменше двічі на тиждень. Якщо у вас є така можливість, придбайте шампунь для щоденного користування. Влітку після плавання у басейні чи інших водоймах обов’язково мийте голову для того, щоб змити з волосся хлор або сіль.
коса
 • Добре зволожуйте волосся перед нанесенням на нього шампуню. Спочатку ретельно промийте його теплою водою, а потім прохолодною. Це стимулює циркуляцію крові до голови, а також покращує ріст волосся та робить його міцнішим.
 • Обережно розчісуйте волосся за допомогою щітки із натуральною щетиною (щетинки на ній повинні бути на досить великій відстані одна від одної). Не розчісуйте волосся одразу після миття та намагайтеся не смикати його, адже це лише послабить ваше волосся.
 • Допоможіть крові краще циркулювати по вашому тілу, особливо до голови, роблячи прості фізичні вправи. Наприклад, робіть стійку на голові протягом трьох хвилин (або ж стільки, скільки вам це вдається). Ви також можете масажувати голову, наносячи на неї трохи оливкової олії. Робіть такий масаж обережними круговими рухами безпосередньо перед миттям голови.

Фото люб’язно надані Mari Morri, Uwe Trottman, Henry Zo Rakotondramanana, Jackie Waters, Kathryn Decker, Kris Krug.Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.