Натуральні засоби для боротьби з грибком нігтів

Якщо ви помітили будь-які прояви грибкової інфекції нігтів, знайте, що ви можете побороти грибок натуральними засобами без ускладнень. Період лікування може бути середньотривалий чи довготривалий.
Натуральні засоби для боротьби з грибком нігтів

Останнє оновлення: 05 лютого, 2019

Коли йдеться про лікування грибка нігтів, треба діяти якомога швидше, щойно ви помітили його прояви. У цій статті хочемо поділитися рецептом, інгредієнтами якого є спирт і натуральні продукти. Цей засіб допоможе подолати грибок нігтів.

Грибок нігтів має назву oніхомікоз, він викликаний нападом дерматофітів, дріжджів або плісняви недерматофітної форми, яка швидко поширюється в вологих та теплих середовищах.

Захворювання немає жодних проявів на ранніх стадіях. Однак поступово можна помітити, що ніготь грубішає і стає жовтим, а шкіра навколо нігтя має прояви запалення. Дуже важливо почати боротися з грибком, щоб не втратити ніготь повністю.

Засіб для боротьби з грибком нігтів

Цей засіб – це продукт для зовнішнього застосування з антисептичними та протигрибковими властивостями, що руйнує мікроорганізми, які є збудниками інфекції. Натуральний засіб діє так само, як інші протигрибкові лікувальні засоби. Однак він є дешевшим і не містить хімічних складників.

Користь спирту

спирт допомагає долати грибок

Щоб прискорити природну терапію, варто використовувати 90% етиловий спирт, який завжди є у будь-яких аптечках. Він є корисним завдяки дезінфікуючим та антибактеріальним властивостям, що запобігають розвитку інфекції  при оброблені рани.  Етиловий спирт також  дуже ефективний у боротьбі з численними бактеріями і грибками, хоча він і не руйнує бактеріальні спори.

Він використовується як додатковий лікувальний засіб проти оніхомікозу. Варто поєднати спирт з іншими інгредієнтами, щоб посилити дію засобу.

Користь перекису водню

Перекис водню є натуральним продуктом, який використовується для дезінфекції поверхневих ран. Це антибактеріальний та протимікробний засіб. Він ефективно бореться з грибком нігтів на руках та ногах, тому часто використовується як інгредієнт у багатьох лікувальних засобах.

Перекис водню допомагає прибрати жовтий колір з нігтя, ураженого грибком. До того ж, він запобігає розшаруванню нігтя.

Користь білого оцту

користь білого оцту при лікуванні грибка нігтів

Інший натуральний продукт, яким варто скористатися при лікуванні, – це білий оцет. Оцет широко використовують у кулінарії, медицині, косметології, він має дезінфікувальні властивості, ефективно бореться з оніхомікозом.

Читайте статтю: Як лікувати дріжджову інфекцію за допомогою домашніх засобів

Білий оцет – це органічна кислота. Вона змінює середовище, придатне для розмноження мікроорганізмів, зупиняючи поширення інфекції. Антисептичні та протигрибкові властивості перекису допомагають побороти грибок і запобігти пошкодженню нігтя.

Саме тому він чудово підходить для зниження свербіння, грубішання та інших симптомів, викликаних грибковою інфекцією.

Спосіб приготування лікувального засобу

приготування ліків проти грибка нігтів

Щоб подолати грибок, який пошкоджує ваші нігті, варто поєднати усі вищезгадані інгредієнти і приготувати лікувальний засіб. Він дуже простий у приготуванні, його можна застосовувати регулярно, поки проблема не вирішиться.

Інгредієнти

 • 5 столових ложок:
  • 90% етилового спирту.
  • Перекису водню.
 • 2 столові ложки білого оцту.

Посуд

 • 1 скляна пляшечка
 • Вата

Спосіб приготування

 • Спершу вилийте етиловий спирт у скляну пляшечку і перемішайте з харчовою содою і білим оцтом.
 • Потім закрийте пляшечку кришкою і добре струсіть, щоб усе перемішалося.
 • Зберігайте засіб у сухому та прохолодному місці.

Спосіб застосування

 • Спершу ретельно помийте уражені грибком нігті. Витріть рушником насухо і нанесіть засіб на нігті за допомогою ватного диску.
 • Якщо ніготь дуже товстий і жовтий, підпиліть його перед нанесенням засобу.
 • Наносьте засіб двічі на день щодня.
 • Пам’ятайте, що ефект від ліків не буде миттєвим. Користуйтесь засобом впродовж 2 місяців.
 • Якщо інфекція все ще буде присутня, можна продовжити лікування до 8 місяців і навіть року.

Якщо помітили симптоми грибкової інфекції, знайте, що грибок можна вилікувати без ускладнень, але на це потрібен час.

Також цікаво прочитати статтю: 6 переваг замочування стоп в оцті • Singal, A., & Khanna, D. (2011). Onychomycosis: Diagnosis and management. Indian Journal of Dermatology, Venereology, and Leprology. https://doi.org/10.4103/0378-6323.86475
 • Elewski, B. E., Rich, P., Tosti, A., Pariser, D. M. D., Scher, R., Daniel, R. R. C., & Gupta, A. (2013). Onchomycosis: An Overview. Journal of Drugs in Dermatology : JDD.
 • Piraccini, B., & Alessandrini, A. (2015). Onychomycosis: A Review. Journal of Fungi. https://doi.org/10.3390/jof1010030
 • Carrillo-Munoz, A. J., Peman, J., & Gobernado, M. (1999). Nuevos antifungicos. Presente y futuro. Revista Espanola de Quimioterapia.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.