Натуральні засоби від надлишку сечової кислоти

18 Січня, 2019
Оскільки більшість харчових продуктів, які ми регулярно вживаємо, призводить до підвищення рівня сечової кислоти в організмі, важливо регулярно вживати натуральні засоби від надлишку сечової кислоти.

Безумовно, важливо завжди тримати кількість сечової кислоти в організмі під контролем. У цій статті ми зібрали найефективніші натуральні засоби від надлишку сечової кислоти в організмі.

Сечова кислота – це хімічна сполука, яка утворюється при розпаді речовин під назвою “пурини”. Вони потрапляють до нирок через кров, проходять там процес фільтрації та виводяться з організму через сечу.

На жаль, у деяких випадках ці речовини накопичуються в організмі людини у надмірній кількості. Причиною цього є занадто велике виділення сечової кислоти або нездатність нирок виводити її з організму.

У результаті людина хворіє на серйозний запальний розлад під назвою “гіперурікемія”. Це захворювання супроводжується порушеннями у роботі нирок, а також проблемами із суглобами, адже сечова кислота має здатність утворювати осад та кристалізуватися.

Цей стан може викликати неприємні больові відчуття. Якщо вчасно не розпочати процес лікування гіперурікемії, то можна спровокувати розвиток хронічних та важковиліковних захворювань.

На щастя, ви можете прискорити процес виведення сечової кислоти з організму, перш ніж цей стан перетвориться на загрозу для здоров’я. Усе, що вам знадобиться – це зробити частиною свого щоденного раціону кілька корисних інгредієнтів.

У цій статті ви знайдете рецепти 6 ефективних засобів, за допомогою яких зможете скоригувати свій стан при появі перших неприємних симптомів надлишку сечової кислоти в організмі.

Натуральні домашні засоби від надлишку сечової кислоти

1. Яблучний оцет

яблучний оцет від надлишку сечової кислоти

Цей продукт володіє потужними очищувальними властивостями, завдяки чому його заслужено вважають неймовірно ефективним засобом для регулювання рівня сечової кислоти в організмі людини.

До складу цього оцту входить яблучна кислота, а також незамінні антиоксиданти. Ці речовини активують певні хімічні процеси в організмі людини, завдяки чому відбувається розщеплення та виведення сечової кислоти через сечу. До того ж яблучний оцет має здатність усувати неприємні ознаки запального процесу.

Інгредієнти:

 • 1 столова ложка яблучного оцту (10 мл)
 • 1 склянка води (200 мл)

Спосіб приготування та застосування:

 • Додайте столову ложку яблучного оцту у склянку з теплою водою та випийте отриманий засіб натщесерце. Не варто заїдати оцтовий розчин!
 • Для позитивного ефекту необхідно вживати засіб двічі на день впродовж щонайменше двох тижнів поспіль.

2. Лимонний сік

Лимони є корисним цитрусовим фруктом з лужними властивостями, завдяки яким вони мають здатність не тільки прискорювати виведення з організму сечової кислоти, але й стимулювати роботу органів видільної системи.

Антиоксиданти, що містяться у лимонному соку, виводять з організму токсини та нейтралізують дію сечової кислоти, запобігаючи тим самим її подальшій кристалізації.

Інгредієнти:

 • сік 1 лимона
 • 1 склянка води (200 мл)

Спосіб приготування та застосування:

 • Видавіть з лимона сік та змішайте його зі склянкою теплої води.
 • Пийте лимонний сік з водою впродовж трьох тижнів поспіль щоранку на порожній шлунок.

3. Вишня

вишні для виведення сечової кислоти

Якщо ви будете регулярно вживати свіжі вишні, то зможете забезпечити свій організм усіма необхідними антиоксидантами та протизапальними речовинами для очищення крові та виведення надлишку сечової кислоти.

Ці маленькі ягоди містять велику кількість антоціанів та флавоноїдів, завдяки чому вони мають здатність прискорювати процес розпаду сечової кислоти та подальшого виведення її з тканин внутрішніх органів та суглобів.

Спосіб застосування:

 • Вживайте по півсклянки вишень (приблизно 75 г) щодня впродовж кількох тижнів поспіль.
 • На бажанням ви також можете додавати вишні до смузі та салатів.

4. Харчова сода

Харчова сода – це лужний продукт, який допомагає контролювати кількість сечової кислоти в організмі та усувати неприємні симптоми подагри.

До того ж сода має здатність очищувати кров та нирки, а також прискорює виведення з організму токсинів та шкідливих відходів.

Інгредієнти:

 • 1/2 чайної ложки харчової соди (2 г)
 • 1 склянка води (200 мл)

Спосіб приготування та застосування:

 • Додайте півчайної ложки харчової соди у склянку з водою та випийте цей розчин натщесерце, не заїдаючи його.
 • Для бажаного результату радимо вживати засіб щодня впродовж трьох тижнів поспіль.

Зверніть увагу: не можна перевищувати рекомендовану добову норму засобу, адже таким чином ви можете зробити внутрішнє середовище в організмі надто лужним.

5. Оливкова олія

оливкова олія для лікування надлишку сечової кислоти

Регулярне вживання якісної оливкової олії першого віджиму – це чудовий спосіб вивести з організму всі накопичені у ньому зайві кислоти та важкі метали.

Цей корисний жир є чудовим засобом для профілактики окислення холестерину всередині артерій, а також водночас діє як потужний протизапальний засіб.

Зробивши частиною щоденного раціону оливкову олію, ви зможете зменшити неприємні симптоми гіперурікемії, зокрема забути про обмеження рухливості суглобів.

Інгредієнти:

 • 1 столова ложка оливкової олії (16 г)
 • кілька крапель лимонного соку

Спосіб приготування та застосування:

 • Змішайте оливкову олію з натуральним лимонним соком та випийте цей засіб на порожній шлунок, не заїдаючи іншими продуктами.
 • Для того, щоб з’явилися перші помітні результати, необхідно вживати засіб впродовж щонайменше трьох тижнів поспіль.

6. Пирій

Натуральний сік пирію є корисним засобом з лужними властивостями. Завдяки своєму складу цей продукт має здатність розщеплювати сечову кислоту та прискорювати її виведення з нирок.

Вітамін С, хлорофіл та фітохімічні речовини, що містяться у цій корисній рослині, стимулюють процес очищення крові та створюють захисний бар’єр від токсинів.

Ба більше, сік пирію є потужним природним джерелом якісного протеїну. Саме тому його заслужено вважають чудовою альтернативою інших збагачених білками продуктів, які містять велику кількість пуринів.

Інгредієнти:

 • 2 столові ложки соку пирію (20 мл)
 • кілька крапель лимонного соку

Спосіб приготування та застосування:

 • Змішайте сік пирію з кількома краплями лимонного соку. Вживати отриманий засіб необхідно натщесерце.
 • Пийте готовий розчин кожного дня впродовж двох тижнів поспіль для отримання позитивного ефекту.

Зверніть увагу, що необхідно не лише регулярно вживати всі згадані вище натуральні засоби від надлишку сечової кислоти, але й завжди дотримуватися принципів правильного харчування.

Неодмінно скоротіть кількість пуринів у раціоні. Натомість збагатіть своє меню свіжими овочами та фруктами. Не забувайте також пити достатньо чистої води.