Збагачені білками продукти, які мають бути у раціоні

Зазвичай коли людям радять додати у раціон збагачені білками продукти, більшості одразу спадає на думку червоне м'ясо. Насправді існує величезна кількість інших харчових продуктів, які також характеризуються високим вмістом цього незамінного елементу.
Збагачені білками продукти, які мають бути у раціоні

Останнє оновлення: 19 жовтня, 2018

Нині дедалі частіше можна почути, як люди обговорюють між собою збагачені білками продукти. Особливо актуальною ця тема є для тих, хто регулярно відвідує спортзал, адже білки є просто незамінними для стимуляції набору м’язової маси.

Зазвичай якщо людина хоче включити до свого щоденного раціону більше білків, їй рекомендують налягати на червоне м’ясо. Втім, чи справді м’ясо є єдиним джерелом протеїну? Про це ви зможете дізнатися з нашої статті.

Що таке білки?

продукти, що містять білки

Для того, щоб покращити ваше уявлення про природу білків та їхні переваги для організму, необхідно зрозуміти, що таке білки та до яких продуктів вони входять.

Білки – це групи молекул, що складаються з амінокислот, з’єднаних між собою пептидними зв’язками.

Зверніть увагу, що до складу кожного протеїну входять такі мінерали:

  • Нітроген
  • Оксиген
  • Вуглець
  • Водень
  • Фосфор (зверніть увагу, що він міститься не у всіх видах протеїнів).

Навіть сам факт присутності всіх цих речовин в організмі людини свідчить про їхню неабияку важливість. Не забувайте, що протеїн входить до складу більшості клітин внутрішніх органів.

Ба більше, білки беруть активну участь у важливих біологічних процесах.

Основні функції білків

Оскільки протеїни беруть участь майже у всіх видах активності організму, можна стверджувати, що саме вони є незамінними для росту та розвитку людини.

До того ж, білки забезпечують процес транспортування кисню за допомогою крові до клітин внутрішніх органів.

Протеїни є одними з основних компонентів незамінних ферментів, деяких гормонів та навіть антитіл, які відповідають за захист організму від негативного впливу несприятливих зовнішніх агентів.

Збагачені білками продукти, які мають бути у раціоні кожного

Беручи до уваги всі корисні властивості та переваги білків, необхідно наголосити на тому, що збагачені білками продукти неодмінно мають бути присутні у раціоні кожного, хто піклується про власне здоров’я.

Одним з найефективніших способів поповнити запаси білків в організмі є регулярне вживання харчових продуктів з високим вмістом цієї речовини. З цією метою необхідно переглянути раціон та взяти на озброєння основні принципи збалансованого та здорового харчування.

Ми рекомендуємо запам’ятати, які саме продукти містять найбільшу кількість незамінних протеїнів, щоб обов’язково включити їх у свій щоденний раціон у достатній кількості. У цій статті ми детальніше розповімо про збагачені білками продукти, тож приготуйтеся занотовувати.

1. Водяна хріниця

збагачені білками продукти у раціоні

Попри те, що цей продукт досі здається більшості з нас доволі екзотичним, водяна хріниця є одним з найпопулярніших овочів в усьому світі. Власне, хріницю або крес-салат дуже часто використовують як у країнах Азії, так і у деяких регіонах Європи.

Нині водяну хріницю вирощують та продають і на інших континентах, завдяки чому ця рослина стала більш доступним продуктом. З кожним роком дедалі більше людей обирають крес-салат частиною свого здорового та збалансованого раціону.

Зверніть увагу, що на кожні 100 г водяної хріниці припадає близько 1,6 г білків.

2. Горіхи

Погодьтеся, горіхи є досить популярним продуктом завдяки своєму приємному смаку та аромату. На щастя, ці корисні ласощі є досить універсальними, адже їхній смак є ненав’язливим і чудово поєднується з більшістю страв.

Всі сорти горіхів володіють незліченною кількістю переваг для організму людини.

Безсумнівно, своїми неймовірними властивостями горішки завдячують і високому вмісту білків.

Звісно, у кожному виді горіхів міститься різна кількість протеїнів, проте у середньому кількість цієї незамінної речовини становить приблизно 17 грамів на стограмову порцію горішків. Ось які саме горіхи спеціалісти рекомендують регулярно вживати для покращення самопочуття:

Дуже важливо пам’ятати, що для отримання найефективніших результатів краще вживати горіхи у свіжому вигляді без жодних домішок.

2. Артишоки

збагачені білками артишоки

Цей овоч є широко відомим у багатьох країнах світу не лише завдяки своїм потужним поживним властивостям, але й через високий вміст протеїнів у його складі.

Він вирізняється з-поміж інших продуктів своїм позитивним впливом на процес травлення, адже є не лише неймовірно ситним, але й незамінним для прискорення процесу схуднення. Зверніть увагу, що на кожні 100 г артишоку припадає близько 3,3 г білків.

Можна без вагань стверджувати, що цей неймовірний овоч має неодмінно бути присутнім у раціоні кожної людини, яка стежить за своєю фігурою та піклується про здоров’я.

4. Броколі

Настав час забути про всі упередження щодо смаку броколі, адже вчені вже давно довели: люди, які регулярно вживають цей неймовірний овоч, отримують від нього неймовірні переваги.

Однією з найголовніших причин включити броколі до щоденного раціону є високий вміст білків у цьому продукті. Вірте чи ні, але у 100 г свіжої броколі міститься приблизно 11,1 г протеїнів. Саме тому чимало людей порівнюють броколі за його корисними властивостями з червоним м’ясом.

5. Риба

збагачені білками продукти: м'ясо та риба

Звісно, коли йдеться про найбільш корисні та поживні збагачені білками продукти, не можна не згадати про рибу. Саме рибні страви та морепродукти є одними з найпопулярніших здорових продуктів у всьому світі.

Насправді риба неодмінно має бути у раціоні кожної людини, адже до її складу входять не лише незамінні жирні кислоти Омега-3, але й білки у великій кількості.

До того ж, на порцію риби, вагою близько 85 грамів, припадає аж 27 грамів протеїну.  • Ishihara T, Yoshida M, Arita M. Omega-3 fatty acid-derived mediators that control inflammation and tissue homeostasis. Int Immunol. 2019 Aug 23;31(9):559-567. doi: 10.1093/intimm/dxz001. PMID: 30772915.
  • Panahi Y, Kianpour P, Mohtashami R, Atkin SL, Butler AE, Jafari R, Badeli R, Sahebkar A. Efficacy of artichoke leaf extract in non-alcoholic fatty liver disease: A pilot double-blind randomized controlled trial. Phytother Res. 2018 Jul;32(7):1382-1387. doi: 10.1002/ptr.6073. Epub 2018 Mar 9. PMID: 29520889.
  • Luo J, Hendryx M, Dinh P, He K. Association of Iodine and Iron with Thyroid Function. Biol Trace Elem Res. 2017 Sep;179(1):38-44. doi: 10.1007/s12011-017-0954-x. Epub 2017 Feb 3. PMID: 28160243.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.