Натуральні засоби від врослих нігтів

Якщо ви шукаєте ефективні натуральні засоби від врослих нігтів та хочете зменшити шанси розвитку цієї проблеми, рекомендуємо уважно прочитати цю статтю. У ній ми зібрали прості та водночас неймовірно дієві поради, завдяки яким ви зможете продезінфікувати уражене місце та успішно позбутися врослого нігтя.
Натуральні засоби від врослих нігтів

Останнє оновлення: 20 вересня, 2018

На жаль, проблема врослих нігтів є нині досить розповсюдженою, і від неї регулярно страждає величезна кількість людей в усьому світі. Відчуваючи власну безпомічність, деякі пацієнти вдаються до безкінечних візитів до лікаря-ортопеда, щоб він допоміг усунути врослий ніготь та запобігти розвитку серйозних ускладнень.

У цій статті ми зібрали найефективніші натуральні засоби, які допоможуть зменшити ознаки запального процесу та усунути неприємні больові відчуття, що часто супроводжують проблему врослих нігтів. Завдяки цим засобам ви зможете не лише витягнути частинку викривленого нігтя, але й запобігти його повторному вростанню.

Що таке вростання нігтів?

методи профілактики вростання нігтів

Коли частина нігтя на пальці ноги росте не в той бік, вона починає вростати у шкіру. Саме це й називається проблемою врослих нігтів, яка супроводжується почервонінням, набряканням, больовими відчуттями та навіть сильним інфекційним процесом. Зверніть увагу, що найчастіше вростають нігті на великих пальцях ніг.

Дуже часто нігті на пальцях ніг починають вростати тоді, коли вони від народження ростуть під неправильним кутом. Утім, іноді ця проблема є одноразовим наслідком неправильного догляду за нігтями, зокрема надання їм надто круглої форми під час обрізання. Серед інших негативних факторів, що впливають на напрямок росту нігтів, варто виділити незручне та надто тісне взуття, травми ніг та неналежний догляд за ними.

Є ціла низка медичних процедур та засобів для боротьби з проблемою вростання нігтів. Утім, дуже важливо правильно обрати саме той метод, який не матиме жодних побічних ефектів, буде цілком безпечним для нігтів та знизить ризик повторного розвитку проблеми.

На щастя, необов’язково вдаватися до хірургічних методів боротьби із врослими нігтями. Ми пропонуємо звернути увагу на натуральні засоби від врослих нігтів, які допоможуть вам швидко позбутися цього неприємного явища.

Натуральні засоби від врослих нігтів

Вірте чи ні, але завдяки шаленому прогресу сучасної науки та медицини можна забути про біль та запалення, що супроводжують вростання нігтів за допомогою виключно натуральних та безпечних засобів.

У цій статті ми зібрали лише прості та доступні засоби, які є дуже простими у нанесенні та абсолютно безпечними для здоров’я. Проте не забувайте попередньо порадитися з лікарем. Якщо спеціаліст призначить вам спеціальні медикаменти, не варто ігнорувати його поради.

Для того, щоб досягнути бажаного результату, ми радимо використовувати лише ті натуральні продукти та лікувальні рослини, які володіють потужними протизапальними та знеболювальними властивостями. Візьміть на озброєння ті натуральні засоби від врослих нігтів, які знизять ризик розвитку інфекційних процесів у майбутньому.

лікарські засоби від врослих нігтів

Які рослинні засоби від врослих нігтів є найефективнішими?

1. Мед манука

мед від врослих нігтів

Звісно, будь-який натуральний мед є неймовірно корисним для організму. Втім, для лікування врослих нігтів ми рекомендуємо обрати поживний мед чайного дерева манука, адже саме він володіє потужними лікувальними властивостями та прискорює процес загоєння шкіри.

Спосіб застосування:

  • Нанесіть невелику кількість меду манука на врослий ніготь та ділянку навколо нього. Таким чином ви зможете зменшити ознаки запального процесу, запобігти розвитку інфекції та пом’якшити шкіру для того, щоб без зайвих зусиль та болю витягнути врослий ніготь.

2. Часник

засоби від врослих нігтів на основі часнику

Коли йдеться про найефективніші натуральні засоби від врослих нігтів, неможливо не згадати про часник. Цей неймовірно корисний продукт є потужним антибіотиком, а також він відомий своїми протизапальними властивостями.

Спосіб застосування:

  • Усе, що вам знадобиться – прив’язати шматочок часнику до врослого нігтя та залишити його на ніч.

3. Лимон

лимони для лікування врослих нігтів

Усім відомо, що до складу лимонів входять незамінні речовини для дезінфекції ран. До того ж саме ці цитрусові фрукти швидко усувають набряки, що часто супроводжують вростання нігтів.

Спосіб застосування:

  • Розріжте лимон навпіл та витягніть з нього м’якуш по центру такого розміру, щоб можна було помістити туди уражений ніготь.
  • Зачекайте щонайменше півгодини, щоб активні сполуки встигли подіяти.

4. Сіль Епсона

сіль для лікування врослих нігтів

Вірте чи ні, але ця неймовірно корисна сіль, до складу якої входить сульфат магнію, має здатність дезінфікувати рани та прискорювати процес загоєння пальців після вростання нігтів.

Спосіб застосування:

  • Ви можете приготувати гарячу ванночку для ніг з додаванням солі Епсона. Ця процедура є не лише неймовірно приємною, але й ефективною для боротьби з неприємними симптомами, що часто супроводжують вростання нігтів.
  • Також мінеральні солі можна додавати у воду під час купання цього тіла. Ванна з сіллю допоможе розслабитися та зняти напругу.

5. Яблучний оцет

оцет яблучний від врослих нігтів

Яблучний оцет є майже універсальним натуральним засобом. До того ж, завдяки високому вмісту вітамінів, мінералів, ферментів та кислот, він також чудово пом’якшує та дезінфікує шкіру навколо врослого нігтя.

Спосіб застосування:

  • Додайте трохи яблучного оцту у ванночку для ніг або вмочіть у нього ватну паличку та нанесіть засіб на уражену ділянку шкіри навколо врослого нігтя.

Ретельно підбирайте взуття

підбір взуття при вростанні нігтів

Якщо вам знайома проблема вростання нігтів, і ви втомилися страждати від дискомфортних відчуттів, рекомендуємо взяти на озброєння кілька корисних рекомендацій для належного догляду за ступнями.

Одним з головних методів профілактики вростання нігтів є зручне взуття. Особливо актуальним це питання буде для жінок. Надто вузькі та тісні туфлі на високих підборах дуже часто стають причиною деформації пальців та вростання нігтів на великих пальцях ніг.

Нині у продажу є чимало елегантних та жіночних туфлів, які змодельовані спеціально для природної форми та розташування пальців. Ба більше, можна навіть підібрати той вид устілки, який пристосовуватиметься до вашого вигину ступні та забезпечуватиме правильний розподіл ваги тіла.

За допомогою правильно підібраної підошви ви зможете захистити свої ступні від травм, а також знизити ризик розвитку такої неприємної проблеми, як вростання нігтів.

Якщо у вас виникли підозри на те, що ніготь росте у неправильному напрямку та врізається у шкіру, призводячи тим самим до появи цілої низки ускладнень та дискомфортних відчуттів, рекомендуємо одразу звернутися за допомогою до лікаря-ортопеда.

Особливо актуальною ця порада буде для тих, хто вже неодноразово стикався з проблемою вростання нігтів та запальними процесами, якими супроводжується це явище.

Неодмінно спробуйте наші натуральні засоби від врослих нігтів для того, щоб позбутися проблеми природним та безпечним шляхом. І не забувайте носити лише зручне взуття, яке буде підтримувати ваші ступні у правильному положенні.  • Nazari S. A simple and practical method in treatment of ingrown nails: splinting by flexible tube. J Eur Acad Dermatol Venereol. 2006 Nov;20(10):1302-6. doi: 10.1111/j.1468-3083.2006.01793.x. PMID: 17062049.
  • Schäfer G, Kaschula CH. The immunomodulation and anti-inflammatory effects of garlic organosulfur compounds in cancer chemoprevention. Anticancer Agents Med Chem. 2014 Feb;14(2):233-40. doi: 10.2174/18715206113136660370. PMID: 24237225; PMCID: PMC3915757.
  • Pullar JM, Carr AC, Vissers MCM. The Roles of Vitamin C in Skin Health. Nutrients. 2017 Aug 12;9(8):866. doi: 10.3390/nu9080866. PMID: 28805671; PMCID: PMC5579659.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.