Вмивання обличчя яблучним оцтом. У чому переваги?

Якщо хочете покращити стан шкіри, спробуйте вмивання обличчя яблучним оцтом. Це надзвичайно корисна та проста процедура. Докладніше в нашій статті.
Вмивання обличчя яблучним оцтом. У чому переваги?

Останнє оновлення: 02 січня, 2019

А ви коли небудь чули про вмивання обличчя яблучним оцтом? Яблучний оцет – це органічний продукт, який має безліч корисних для шкіри властивостей. Завдяки вмісту кислот та антиоксидантних сполук він чудово видаляє плями, чорні цятки й акне.

Яблучний оцет – це один із органічних продуктів, який має чимало застосувань удома. Він також дуже відомий завдяки своїм кулінарним властивостям, адже його часто додають у різні страви. Тим не менш, у нашій статті ми хочемо поговорити про нього як про косметичний засіб. Він надзвичайно корисний для шкіри й ефективно покращує її стан.

Читайте далі, щоб дізнатися, чому варто використовувати яблучний оцет для догляду за собою. Хоча є багато традиційних косметичних продуктів, цей натуральний інгредієнт має дуже цікаві переваги.

Насправді протягом останніх років він набув неймовірної популярності. Сьогодні багато зірок зізнаються, що саме у ньому секрет їхнього дивовижного вигляду. Крім того, яблучний оцет доступний усім людям, оскільки він дуже дешевий і продається майже в кожному супермаркеті.

Але чи знали ви, чому вмивання обличчя яблучним оцтом настільки корисне? Якщо ви ще не використовуєте його для догляду за собою, обов’язково почніть. У нашій статті ми розповімо про кілька причин зробити це.

Які переваги вмивання обличчя яблучним оцтом

у чому користь вмивання обличчя яблучним оцтом

Завдяки вмісту органічних сполук та антиоксидантів яблучний оцет є чудовим засобом для красивої та здорової шкіри. При зовнішньому нанесенні він діє як альтернатива деяких магазинних очисних продуктів. Секрет ефективності яблучного оцту в таких властивостях:

Бореться з надлишком жиру

Органічні кислоти, які містяться в яблучному оцті, допомагають регулювати рівень pH шкіри, зменшуючи надмірне вироблення жиру. Ці сполуки мають потужний в’яжучий ефект, який знімає блиск і захищає шкіру від бруду.

Зменшує акне

Вмивання обличчя яблучним оцтом допоможе видалити відходи, що накопичуються в порах.

Якщо виконувати цю процедуру регулярно, вона стане чудовим альтернативним рішенням проти чорних цяток і прищів.

Очищає шкіру від вікових плям

чому корисне вмивання обличчя яблучним оцтом

У яблучному оцті містяться альфа-гідроксикислоти або, іншими словами, AHA-кислоти. Вони видаляють відмерлі клітини, через які утворюються плями. Тому щойно шкіра обличчя засвоює оцет, активізується кровообіг і регенерація клітин.

Полегшує опіки

Вмивання обличчя яблучним оцтом також зменшує шкоду, якої зазнає шкіра через засмагу або ненавмисний сонячний опік.

Завдяки вмісту антиоксидантів і протизапальним властивостям яблучний оцет знімає опіки та пришвидшує одужання.

Діє як тонізуючий засіб

Ось ще одна перевага використання оцту. Якщо вмивати ним обличчя, він діє схоже до тоніка.

Річ у тім, що після засвоєння шкірою оцтова кислота й AHA-кислоти звужують розширені пори. Крім того, вони тонізують тканини, запобігаючи млявості та передчасній появі зморшок.

Запобігає інфекціям

У цьому різновиді оцту дуже багато антимікробних сполук, які захищають шкіру від мікроорганізмів, що спричиняють інфекції.

Крім того, яблучний оцет підходить для чутливої шкіри й має заспокійливий ефект, який знімає алергії.

Як вмивати обличчя яблучним оцтом

у чому переваги вмивання обличчя яблучним оцтом

Не хвилюйтеся. Усе дуже просто!

Вам потрібно лише купити 100% яблучний оцет, оскільки рафіновані варіанти мають значно меншу поживну цінність.

 • Непастеризований оцет містить натуральні ферменти, пектини й олігоелементи, які надзвичайно важливі для здоров’я та лікування шкіри.
 • Його використовують не лише в кулінарії. Яблучний оцет можна наносити місцево й іншими способами застосовувати для лікування.
 • Зазвичай на дні пляшки він виглядає більш каламутним й аромат також сильніший.

Інгредієнти

 • 5 столових ложок органічного яблучного оцту (75 мл)
 • 1 склянка холодної води (250 мл)

Приготування

 • Розчиніть 5 столових ложок яблучного оцту в склянці води.

Примітка. Яблучний оцет завжди потрібно розбавляти водою, оскільки його кислоти дуже сильні й за безпосереднього нанесення можуть подразнювати шкіру.

Як використовувати яблучний оцет

 • Увечері, одразу після того, як ви зняли макіяж, нанесіть розбавлений оцет на шкіру обличчя.
 • Бажано зробити невеликий тест на одній ділянці, щоб упевнитися, що оцет не спричиняє небажані реакції (пам’ятайте, що всі типи шкіри різні).
 • Якщо все гаразд, увітріть оцет ніжними масажними рухами в шкіру, доки він повністю не поглинеться.
 • Залиште оцет на 30 хвилин, а потім змийте холодною водою.
 • Повторюйте процедуру 5 днів, зробіть перерву на 2 дні й знову продовжте.

Хвилюєтеся через запах? Це не проблема. Коли ви розчините оцет у воді, різкий запах суттєво зменшиться. Тож не бійтеся випробувати цей натуральний засіб. Його надзвичайні властивості неодмінно вас здивують. • Yagnik, D., Serafin, V., & J Shah, A. (2018). Antimicrobial activity of apple cider vinegar against Escherichia coli, Staphylococcus aureus and Candida albicans; downregulating cytokine and microbial protein expression. Scientific reports, 8(1), 1732. doi:10.1038/s41598-017-18618-x
  https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5788933/
 • Johnston C, et al. (2006). Vinegar: Medicinal uses and antiglycemic effect.
  ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC1785201
 • Gopal J, et al. (2017). Authenticating apple cider vinegar’s home remedy claims: Antibacterial, antifungal, antiviral properties and cytotoxicity aspect. DOI:
  10.1080/14786419.2017.1413567

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.