Вмивання обличчя яблучним оцтом. У чому переваги?

Якщо хочете покращити стан шкіри, спробуйте вмивання обличчя яблучним оцтом. Це надзвичайно корисна та проста процедура. Докладніше в нашій статті.
Вмивання обличчя яблучним оцтом. У чому переваги?

Останнє оновлення: 02 січня, 2019

А ви коли небудь чули про вмивання обличчя яблучним оцтом? Яблучний оцет – це органічний продукт, який має безліч корисних для шкіри властивостей. Завдяки вмісту кислот та антиоксидантних сполук він чудово видаляє плями, чорні цятки й акне.

Яблучний оцет – це один із органічних продуктів, який має чимало застосувань удома. Він також дуже відомий завдяки своїм кулінарним властивостям, адже його часто додають у різні страви. Тим не менш, у нашій статті ми хочемо поговорити про нього як про косметичний засіб. Він надзвичайно корисний для шкіри й ефективно покращує її стан.

Читайте далі, щоб дізнатися, чому варто використовувати яблучний оцет для догляду за собою. Хоча є багато традиційних косметичних продуктів, цей натуральний інгредієнт має дуже цікаві переваги.

Насправді протягом останніх років він набув неймовірної популярності. Сьогодні багато зірок зізнаються, що саме у ньому секрет їхнього дивовижного вигляду. Крім того, яблучний оцет доступний усім людям, оскільки він дуже дешевий і продається майже в кожному супермаркеті.

Але чи знали ви, чому вмивання обличчя яблучним оцтом настільки корисне? Якщо ви ще не використовуєте його для догляду за собою, обов’язково почніть. У нашій статті ми розповімо про кілька причин зробити це.

Які переваги вмивання обличчя яблучним оцтом

у чому користь вмивання обличчя яблучним оцтом

Завдяки вмісту органічних сполук та антиоксидантів яблучний оцет є чудовим засобом для красивої та здорової шкіри. При зовнішньому нанесенні він діє як альтернатива деяких магазинних очисних продуктів. Секрет ефективності яблучного оцту в таких властивостях:

Бореться з надлишком жиру

Органічні кислоти, які містяться в яблучному оцті, допомагають регулювати рівень pH шкіри, зменшуючи надмірне вироблення жиру. Ці сполуки мають потужний в’яжучий ефект, який знімає блиск і захищає шкіру від бруду.

Зменшує акне

Вмивання обличчя яблучним оцтом допоможе видалити відходи, що накопичуються в порах.

Якщо виконувати цю процедуру регулярно, вона стане чудовим альтернативним рішенням проти чорних цяток і прищів.

Очищає шкіру від вікових плям

чому корисне вмивання обличчя яблучним оцтом

У яблучному оцті містяться альфа-гідроксикислоти або, іншими словами, AHA-кислоти. Вони видаляють відмерлі клітини, через які утворюються плями. Тому щойно шкіра обличчя засвоює оцет, активізується кровообіг і регенерація клітин.

Полегшує опіки

Вмивання обличчя яблучним оцтом також зменшує шкоду, якої зазнає шкіра через засмагу або ненавмисний сонячний опік.

Завдяки вмісту антиоксидантів і протизапальним властивостям яблучний оцет знімає опіки та пришвидшує одужання.

Діє як тонізуючий засіб

Ось ще одна перевага використання оцту. Якщо вмивати ним обличчя, він діє схоже до тоніка.

Річ у тім, що після засвоєння шкірою оцтова кислота й AHA-кислоти звужують розширені пори. Крім того, вони тонізують тканини, запобігаючи млявості та передчасній появі зморшок.

Запобігає інфекціям

У цьому різновиді оцту дуже багато антимікробних сполук, які захищають шкіру від мікроорганізмів, що спричиняють інфекції.

Крім того, яблучний оцет підходить для чутливої шкіри й має заспокійливий ефект, який знімає алергії.

Як вмивати обличчя яблучним оцтом

у чому переваги вмивання обличчя яблучним оцтом

Не хвилюйтеся. Усе дуже просто!

Вам потрібно лише купити 100% яблучний оцет, оскільки рафіновані варіанти мають значно меншу поживну цінність.

 • Непастеризований оцет містить натуральні ферменти, пектини й олігоелементи, які надзвичайно важливі для здоров’я та лікування шкіри.
 • Його використовують не лише в кулінарії. Яблучний оцет можна наносити місцево й іншими способами застосовувати для лікування.
 • Зазвичай на дні пляшки він виглядає більш каламутним й аромат також сильніший.

Інгредієнти

 • 5 столових ложок органічного яблучного оцту (75 мл)
 • 1 склянка холодної води (250 мл)

Приготування

 • Розчиніть 5 столових ложок яблучного оцту в склянці води.

Примітка. Яблучний оцет завжди потрібно розбавляти водою, оскільки його кислоти дуже сильні й за безпосереднього нанесення можуть подразнювати шкіру.

Як використовувати яблучний оцет

 • Увечері, одразу після того, як ви зняли макіяж, нанесіть розбавлений оцет на шкіру обличчя.
 • Бажано зробити невеликий тест на одній ділянці, щоб упевнитися, що оцет не спричиняє небажані реакції (пам’ятайте, що всі типи шкіри різні).
 • Якщо все гаразд, увітріть оцет ніжними масажними рухами в шкіру, доки він повністю не поглинеться.
 • Залиште оцет на 30 хвилин, а потім змийте холодною водою.
 • Повторюйте процедуру 5 днів, зробіть перерву на 2 дні й знову продовжте.

Хвилюєтеся через запах? Це не проблема. Коли ви розчините оцет у воді, різкий запах суттєво зменшиться. Тож не бійтеся випробувати цей натуральний засіб. Його надзвичайні властивості неодмінно вас здивують.

Це може вас зацікавити ...
Яєчні маски для красивої шкіри
Моє здоров'яRead it in Моє здоров'я
Яєчні маски для красивої шкіри

Якщо ви хочете потішити шкіру косметичними засобами для догляду, радимо приготувати натуральні яєчні маски. У цій статті ми зібрали рецепти 5 яєчних масок. • Yagnik, D., Serafin, V., & J Shah, A. (2018). Antimicrobial activity of apple cider vinegar against Escherichia coli, Staphylococcus aureus and Candida albicans; downregulating cytokine and microbial protein expression. Scientific reports, 8(1), 1732. doi:10.1038/s41598-017-18618-x
  https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5788933/
 • Johnston C, et al. (2006). Vinegar: Medicinal uses and antiglycemic effect.
  ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC1785201
 • Gopal J, et al. (2017). Authenticating apple cider vinegar’s home remedy claims: Antibacterial, antifungal, antiviral properties and cytotoxicity aspect. DOI:
  10.1080/14786419.2017.1413567