7 причин вирощувати домашні рослини

Кожна рослина у вашій оселі володіє своїми корисними властивостями. Домашні рослини здатні не лише прикрашати оселю та притягувати позитивну енергію у домівку, а й покращувати фізичне та емоційне самопочуття людини.

Останнє оновлення: 26 січня, 2019

Причин вирощувати домашні рослини чимало, адже вони не лише є окрасою дому, але й позитивно впливають на самопочуття та здоров’я людини. У цій статті ми розповімо про основні переваги наявності в оселі різноманітних вазонів, які переконають вас негайно завести у власному помешканні домашні рослини.

Зверніть увагу, що під час покупки рослин у спеціалізованих магазинах необхідно віддавати перевагу тим вазонам, для догляду за якими у вас будуть всі необхідні умови та достатньо часу.

Щойно ви оберете рослини, які вам найбільше сподобаються, то зможете отримати незліченну кількість переваг від їхньої присутності у своїй оселі.

Основні причини вирощувати в оселі домашні рослини

1. Рослини очищують повітря

У 1989 році вчені із НАСА склали перелік домашніх рослин, які найкраще очищують повітря всередині приміщень різного типу.

Ця властивість рослин є неймовірно корисною, адже ми щодня зазнаємо шкідливого впливу забрудненого навколишнього середовища.

Перед покупкою рослин візьміть до уваги якість повітря у тому приміщенні, де збираєтеся розташувати вазони. Найменш вибагливими та найбільш доступними є такі рослини:

 • Бамбукова пальма (рафія): доглядати за цією рослиною дуже просто, а переваги від її наявності в оселі є просто неймовірними. Рафія володіє здатністю зменшувати рівень формальдегідів у навколишньому середовищі. Формальдегіди є дуже шкідливими для організму людини, адже цю хімічну сполуку часто використовують як бактерицидний засіб та консервант.
 • Пальма арека: ця рослина чудово підійде для утримання як у домашніх умовах, так і в офісних приміщеннях. Арека росте досить повільно та не потребує частого поливання. Листя цієї рослини не лише мають гарний вигляд, але й чудово очищують повітря.
 • Фікус: ця рослина здобула велику популярність не лише через свою здатність очищувати повітря від токсинів, але й завдяки своїй цікавій формі. Є чимало різновидів фікусу, і кожен з них характеризується особливою формою листя та стовбура. До того ж, фікуси бувають різних розмірів, тож ви зможете обрати той, який найкраще пасуватиме до вашого інтер’єру.

2. Домашні рослини приносять відчуття щастя

Деякі люди стверджують, що рослини володіють здатністю впливати на настрій та самопочуття.

Якщо ви чутлива людина і вірите, що всі живі предмети несуть позитивну або негативну енергетику, вам підійдуть такі домашні рослини:

 • Фіалки: ці квіти стануть ідеальним вибором, якщо у вашій оселі часто відбуваються конфлікти та непорозуміння, адже фіалки допомагають зняти стрес та покращують атмосферу у помешканні.
 • Плющ: згідно зі стародавніми віруваннями, плющ приносить везіння та добробут в оселю.
 • Антуріум: у народі цю рослину жартома називають “чоловічим щастям”, адже антуріум підвищує лібідо та збільшує шанси зачати потомство.

3. Рослини позитивно впливають на емоційний стан людини

Коли людина доглядати за однією або кількома домашніми рослинами, це допомагає очистити мозок від негативних думок, знижує рівень стресу та знімає надмірну нервозність, а також надихає людину на демонстрацію приязні та любові до інших.

Якщо ви мешкаєте у приватному будинку, найкраще вирощувати домашні рослини не у приміщенні, а на городі та у саду. Робота на відкритому повітрі, зокрема контакт із землею, допоможе спалити калорії, краще розвинути всі відчуття та проявити креативність.

4. Домашні рослини знижують рівень шуму

Вірте чи ні, але вазони не лише допомагають очистити повітря, але й діють як натуральний глушитель звуків. 

Саме тому часто можна зустріти живі огорожі та зелені насадження по периметру приватних будинків. Це не лише гарний спосіб прикрасити територію, але й ефективний засіб для захисту помешкання від шуму транспорту з довколишніх доріг.

5. Рослини мають здатність знімати стрес та розслабляти людей

Якщо ви хочете отримати якомога більше користі від дарів природи, заведіть у помешканні домашні рослини, які знижують рівень стресу та знімають напругу.

 • Звіробій звичайний: ця рослина містить сполуку під назвою “гіперіцин”, яка діє як натуральний антибіотик та інгібітор (речовина, що сповільнює хімічні реакції та біологічні процеси). Саме тому звіробій вважають ефективним засобом для лікування безсоння, депресії, надмірної нервозності та навіть емоційних ознак менопаузи.
 • Страстоцвіт: він володіє пом’якшувальними властивостями, допомагає розслабитися та знімає неприємні симптоми хвилювання.
 • Валеріана: ця рослина допомагає знизити рівень стресу, усуває розлади сну та бореться з безсонням, стабілізує частоту серцебиття та покращує стан людини, якщо вона пригнічена чи сильно засмучена.

6. Домашні рослини допомагають зосередитися

Окрім рослин, які призначені для релаксації та зняття напруги, існує чимало лікарських трав, які здатні стимулювати мозкову активність та покращувати здатність людини фокусувати увагу на конкретному завданні.

На основі цих трав можна готувати чаї, а також використовувати їх в ароматерапії чи під час прийняття ванни. У будь-якому випадку ці домашні рослини допоможуть вам зосередитися та зібратися для виконання важливих справ.

 • Розмарин: ця рослина володіє чисельними корисними властивостями, серед яких і здатність покращувати пам’ять, увагу та мозкову активність людини.
 • Меліса лікарська: вона здобула популярність завдяки своїй спроможності покращувати увагу, усувати симптоми депресії та боротися з безсонням.
 • Алтея лікарська: ця лікарська трава є однією з найпопулярніших рослин з потужними заспокоювальними властивостями, адже у ній містяться речовини для покращення пам’яті та уваги.

7. Рослини є джерелом позитивної енергії

Деякі філософські вчення, зокрема фен-шуй, стверджують, що домашні рослини притягують у помешкання позитивну енергію.

Якщо ви хочете, щоб у приміщенні завжди панував затишок та добробут, перетворіть своє помешкання на магніт для позитивної енергії за допомогою таких рослин:

 • Лаванда: ця рослина не лише ефективно усуває безсоння без шкоди для здоров’я, але й відновлює енергетичний баланс у помешканні та створює відчуття комфорту та затишку.
 • Папороть: вона не лише підвищує самооцінку людини, але й створює відчуття захищеності та спокою. Якщо ви переживаєте труднощі у стосунках з близькими, радимо неодмінно завести вдома папороть, і вона допоможе владнати проблеми.
 • Хризантема: ця красива квітка створює у помешканні відчуття комфорту, завдяки чому усі люди, що регулярно перебувають у приміщенні, почуваються впевнено та позитивно налаштованими.

Як бачите, усі вищеперелічені рослини є неймовірно корисними для створення затишку у помешканні та покращення власного самопочуття.

Ви отримаєте користь від кожної з цих лікарських трав. Вони не лише зроблять вашу оселю гарною, але й покращать емоційне та фізичне здоров’я усіх членів родини та притягнуть у помешкання позитивну енергію.

Це може вас зацікавити ...
Моє здоров'яRead it in Моє здоров'я
Як облаштувати оселю за правилами фен-шуй

Якщо у вашій спальні є дзеркала, вони можуть заважати вам отримувати повноцінний відпочинок. Облаштуйте свій дім за правилами фен-шуй.