Які види високих підборів шкідливі для вашого здоров'я?

Більшість дівчат обирають для щоденного носіння взуття на підборах. Але часто воно викликає не лише біль в ногах, але і інші проблеми зі здоров'ям.
Які види високих підборів шкідливі для вашого здоров'я?

Останнє оновлення: 21 грудня, 2018

Так, вони і справді дуже гарно виглядають. Втім, це аж ніяк не означає, що носіння підборів не є шкідливим. “Модний і привабливий вигляд вартий болю”, – скаже більшість жінок. Але страждати через погані туфлі необов’язково. У цій статті ми розповімо про різні види туфлів для різних життєвих справ, і про те, скільки часу варто проводити на високих підборах.

Найгірші туфлі для жінок

Згідно з нещодавнім дослідженням Асоціації ортопедів Нью-Йорка, найгірші туфлі для жінки – це туфлі на височенному тонкому підборі (які іноді називають “шпилькою”). Причина в тому, що вся вага тіла переноситься на передню частину стопи, а це означає, що на одну точку здійснюється дуже великий тиск. Крім того, ваші коліна та вага тазу також переносяться вперед і це погіршує загальний баланс тіла та негативно впливає на здоров’я ніг та спини.  Носіння такого типу підборів шкодить вашому організму, від щитолотки і аж до спини.

У випадку взуття на платформі, яке є досить популярним сьогодні, також не обійтися без проблем. Багато хто скаже, що вага тіла “розподіляється” по всій стопі, але це не так. Так само, як і у випадку тонкої та довгої шпильки, тиск здійснюється на передню частину стопи, хоча і товстий каблук все ж трохи більше захищає вашу п’яту. Носіння взуття на платформі спричиняє виникнення мозолів, наростів шкіри та болів у щиколотці та спині.

види підборів

Ботильйони не такі шкідливі, але ними теж не варто зловживати. Дослідження виявили, що 25% ваги тіла, яка припадає на область пальців ноги, збільшується разом зі збільшенням підбора. Тобто, чим більший підбор, тим більше шкоди він завдає здоров’ю.

Балетки також дуже популярні, адже їх можна одягнути як на роботу, так і на зустріч з друзями. Втім, будьте обережними, тому що, хоч вони і не мають високих підборів, балетки не підтримують вашу стопу за допомогою супінатора, а це змушує її працювати вдвічі важче. Це може спричинити запалення, болі у спині та п’ятах, або навіть переломи.

А ще кросівки, які взувають на заняття в залі або прогулянки. Вони найкраще підтримують стопу. Втім, їх не варто носити занадто часто, адже вони можуть спричинити виникнення грибку, особливо, якщо ви не носите бавовняні шкарпетки.

високі підбори

Більше інформації про носіння підборів

Згідно зі статистикою, жінки страждають від проблем з ногами в чотири рази частіше, ніж чоловіки. Справа у взутті, яке вони носять, особливо, у підборах. Якщо стати босою ногою на землю, на передню частину стопи припадає 43% ваги тіла, а на п’яту – решта 57%.

Якщо ви носите 4-сантиметровий каблук, цифри змінюються. Коли каблук 6 см, максимальний тиск на пальці 75%. У випадку якщо каблук понад 10см, 90% ваги тіла припадає на передню частину стопи.

взуття

Це призводить до незбалансованості тіла і, в загальному, змінює вашу поставу. Перший суглоб, який потерпає від високих підборів – щиколотка. Саме тому жінки, які носять підбори, набагато частіше страждають від розтягнень. Через те, що нижня частина ноги змушена брати на себе вагу, центр якої зміщено, її м’язи стискаються і скорочуються, а це призводить до дискомфортних відчуттів та перенапруження м’язів в районі литки.

Втім, не лише щиколотка страждає від підборів. Під час носіння підборів жінки забувають ще й про колінний суглоб, а тиск збільшується вгору від стопи. Ви частіше згинаєте коліна на підборах, ніж коли ви босоніж, а це призводить до дисбалансу квадрицепсу та передніх м’язів ноги.

Список можна продовжити: підбори дезадаптують тазостегновий суглоб, а через це виникають болі у спині та області тазу. По суті, ваша постава повністю змінюється. На ваших стопах з’являється кісточки, а на пальцях – мозолі та деформації, крім того після важкого дня на підборах вам не уникнути набряків та болів.

босоніжки

Як уникнути проблем пов’язаних із носінням підборів

Тепер ви знаєте про ризик через носіння взуття на високих підборах. Втім, якщо таке взуття дуже вам подобається, ви любите носити його на роботу, або вражати своїм виглядом людей навколо (завдяки підборам ваші ніжки виглядають більш стильними, тому вони чудово підходять для вечірок, також вони додадуть вам зросту та ін). Багато людей можуть подумати, що єдине рішення – перестати носити підбори. Але правда в тому, що носити лише взуття на низькій підошві теж не зовсім корисне.

Найкраще носити десь 2-сантиметрові підбори, так вага рівномірно розподілиться між передньою частиною стопи і п’ятою. Якщо ви жити не можете без туфлів на високих підборах, краще обирайте взуття на платформі, воно менш шкідливе для стоп.

висота підборів

Якщо ви одягаєте взуття на високих підборах дуже рідко, для особливих випадків – немає жодних проблем. Ми застерігаємо вас від того, щоб носити таке взуття цілодобово, кожного дня, на роботу, наприклад. Якщо на роботі ви не можете носити нічого іншого, покладіть собі у сумку змінне взуття. По дорозі з і на роботу носіть зручне взуття, а вже на роботі можете перевзутися у взуття на підборах. Поки ви сидите за столом, можете також його зняти і  одягти тоді, коли приходить начальник або ви мусите іти на зустріч.

Також варто знати, що чим вужче взуття, тим менше шкоди воно завдасть вашому здоров’ю. При виборі матеріалу варто звертати увагу на шкіру (бажано штучну). У такому взутті ваші ноги будуть нерухомими і не рухатимуться “вільно”.

Зображення люб’язно надані Mervi Eskelinen, Jocely Saurini, Larry Johnson, Heather Dow, Maria Morri Thomas R Koll, Alison Here.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.