Навчіться бути собою. Три кроки, щоб зрозуміти своє "я"

Не намагайтеся завжди задовольняти бажання й очікування людей. Наважтеся на те, щоб бути іншими. Будучи собою, ви зможете прийняти власне
Навчіться бути собою. Три кроки, щоб зрозуміти своє "я"

Останнє оновлення: 27 травня, 2019

Для того, щоб опанувати мистецтво бути собою, потрібно немало сміливості. Зрештою, ми живемо в суспільстві, спрямованому на те, щоб зробити всіх однаковими, і коли людина виривається із запліснявілої системи, іноді на неї починають вказувати пальцем.

Упродовж першої частини життя нами керують інші люди, які визначають наш шлях. Так трапляється з усіма, адже коли дитина маленька, її вчать відрізняти правильне від неправильного.

бути собою та любити себе

Коли ми досягаємо підліткового віку або ранньої зрілості, то починаємо порівнювати себе зі своїми ровесниками й прагнемо, щоб нас прийняли та визнали. Досить часто невідповідний вигляд чи недотримання встановлених норм призводить до відторгнення.

Так чи інакше, у житті кожної людини бувають важкі часи. В усіх траплялися моменти, коли вони відчували, що перестали бути собою, перетворившись на те, що хочуть бачити люди навколо.

Однак також завжди приходить час, коли ми зупиняємося та ставимо собі важливе запитання: Ким я є насправді?

Це аж ніяк не філософське запитання. Воно важливе та потребує належної уваги.

Коли ви зрозумієте, ким ви є насправді, то почнете усвідомлювати, що багато речей і людей навколо більше не вписуються у ваш світогляд. Вони мислять по-іншому й не відповідають вам. Саме тоді настане час змінювати щось.

Ми радимо подумати про це більше, переглянувши 3 кроки, описані далі.

1. Бути собою – це прийняти своє “я”

Бути собою – це мати прекрасну й особливу часточку в серці, яка, однак, дуже крихка. Якщо не бути вірними своїм переконанням, це пошкоджує її. Запам’ятайте:

  • ваша особистість не складається із зовнішніх тимчасових речей. Інакше кажучи, якщо ви втратили роботу, не варто насаджувати  собі образ невдахи;
  • так само, якщо нещодавно трапилося так, що ви пережили розрив стосунків, це не означає, що ви “не заслуговуєте на те, щоб вас любили”.

Бути собою – це живитись із глибин своєї душі, черпати щось із усього, через що ви пройшли та відчули, щоб сформувати власний погляд на речі, позитивний і цілісний.

Передусім, запам’ятайте: коли ви відкриєте своє справжнє “я”, потрібно буде неухильно дотримуватися принципів, які його визначають.

То чому ж ми іноді розриваємо цю угоду із самими собою?

  • Ми вважаємо, що важливіше задовольняти бажання інших людей і бути тими, ким вони хочуть нас бачити.
  • Через страх. Іноді ми боїмося цілком і повністю бути собою, розчарувати інших або не виправдати їхніх очікувань.
  • Деяким людям не подобається те, якими вони є. Якщо не приймати себе фізично й емоційно, це, без сумніву, стане небезпечним джерелом розчарування.

2. Ярлики, які інші вішають на нас, нічого не означають

зображення жінки

Суспільство, у якому ми живемо, має певний дефект: воно звинувачує, судить і вішає ярлики.

Людині властиво оцінювати інших і ділити їх на категорії, адже це дає змогу відчути над ними контрольЯкщо ми повішаємо на когось ярлик “дивний і недолугий”, люди навколо повірять у це й здобудуть більше влади над ним.

Буває й таке, що спершу ми дозволяємо безпідставним судженням інших людей керувати собою. Однак потрібно зробити крок уперед і побачити, чим насправді є осудливі переконання інших: просто шумом і порожніми словами.

Те, що інші кажуть чи думають про вас, – лише їхня проблема. Це їхній маленький світ. Він не має впливати на вас, адже єдине, що принесе вам щастя, – відчуття свободи та гордість за те, ким ви є.

3. Бути собою – це робити зміни

Що означає бути собою

Якщо ви почуваєтеся в гармонії зі своїм “я”, це не означає, що так буде завжди й нічого не зміниться. Зрештою, усі хто відмовляються змінити щось у собі, ніколи не виростуть. Також вони не зможуть адаптуватися до свого оточення.

Карл Роджерс був одним із найвпливовіших психологів двадцятого століття. Його гуманістичний підхід вирізнявся незвичною увагою до кількох надзвичайно важливих речей:

  • люди розвивають свої особистості, щоб досягти власних життєвих цілей;
  • коли ми приймаємо своє “я”, то дозволяємо собі змінитися, щоб здійснити власні мрії.

Ця ідея може здаватися вам досить суперечливою. Але просто подумайте про такий невеликий приклад:

Ви перебуваєте в дуже складних стосунках. Нарешті, вирішуєте зробити крок і завершити їх. Ви робите так, бо знаєте, чого хочете, а чого ні. Ви прагнете “бути собою” й не миритися із сурогатом щастя та стосунками, у яких ви не підходите одне одному. Залишивши іншу людину, ви робите зміни у своєму внутрішньому “я”. Стаєте сильнішими. Навіть якщо любов не згасла, ви пам’ятали, що заслуговуєте кращого.

Змінитися – це дозволити собі вирости, щоб залишитися вірними власним переконанням.

Щоб опанувати мистецтво бути тим, ким справді хочеться, потрібно, передусім, прийняти себе. Потім ви пройдете через низку поразок і перемог, які дадуть змогу далі будувати свою особистість.

Завжди намагайтеся зустрічати кожен день зі щастям й ставте собі за ціль бути кращою людиною.

Випробуєте наші поради на практиці?


Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.