Учіть своїх дітей мріяти, а не боятися

Усі наші страхи й комплекси були закладені в дитинстві. Тому дуже важливо навчити дітей мріяти, щоб потім їм було легко долати страхи та досягати висот.
Учіть своїх дітей мріяти, а не боятися

Останнє оновлення: 26 травня, 2019

Навчити дітей мріяти це не те саме, що заохочувати в них нереальні очікування та відривати від дійсності, щоб вони не вміли бачити життя об’єктивно та відповідально.

Щоб виховувати дітей таким чином, потрібно дозволяти їм мати мрії, яких вони прагнутимуть досягнути, та навчити почуватися вільними й створювати власні горизонти.

Якщо ростити дитину в страху – це створює атмосферу незахищеності та непевності, яка заковує її серце і ноги в кайдани.

Страх спричиняє біль і рани. Він у жодному разі не є засобом виховання.

Хоча більшість людей не має педагогічної освіти та знань у галузі дитячої психології, усі батьки повинні знати, що в кожної дитини є потреби й немає кращого способу реагувати на них, ніж слідувати за власним серцем.

Будьте близькими зі своєю малечею, станьте особливим дороговказом, який хоче постійно вести дитину до щастя, а не страхів.

Сьогодні ми хочемо поговорити на цю цікаву тему докладніше: чому настільки важливо навчити дітей мріяти.

Піклуйтеся про своїх дітей, адже вони дуже крихкі, як і їхні мрії

Мозок дитини постійно прагне вчитися, відкривати щось нове, сприймати світ і мріяти. Його нейропластичність просто вражає та залишається надзвичайно активною до чотирьох або п’яти років.

Усе, що трапилося в такому ранньому віці, без сумніву, залишає значний слід у мозку. Саме тому настільки важливо підтримувати тісний зв’язок із малечею в перші роки, дарувати відчуття любові та захисту й навчити дітей мріяти.

Можливо, наша фраза про те, що діти дуже вразливі, привернула вашу увагу й ви запитали себе, чи аж настільки вони “крихкі”? Певною мірою це так через такі причини:

  • вплив раннього досвіду в дитинстві може визначити розвиток дитини в майбутньому;
  • наприклад, якщо не реагувати на плач дитини – часто вона дорослішає зі значно підвищеним рівнем стресу;
  • у дитини, яку не тримали на руках і не пригортали до себе, або якщо вона не відчувала материного тіла чи тепла батька, розвинеться менше нервових зв’язків, ніж у немовляти, яке мало постійну увагу та контакт.

Діти значно вразливіші, ніж ви можете уявити, адже вони інтерпретують світ відповідно до зовнішніх стимулів. Саме тому важливо бути дуже обережними та мудрими.

як навчити дитину мріяти

Позитивне підкріплення, ілюзії та мрії

Процес виховання дитини забирає багато часу, терпіння та безліч невиправданих очікувань батьків. Досить часто трапляється так, що починає закрадатися сумнів.

Чи я стану хорошою матір’ю? А я буду хорошим батьком для своєї дитини?

Не варто перейматися цими запитаннями занадто сильно. Найчастіше саме батьки, які керуються своїми власними інстинктами, і є найуспішнішими.

Секрет у тому, що всіма їхніми вчинками та намірами керує любов і тісний зв’язок із дитиною, яку ніхто не може зрозуміти настільки добре.

  • Виховуйте без страху. Дитині, яка тільки відкривається світу, починає ходити, розмовляти та взаємодіяти з навколишнім середовищем, у першу чергу, потрібна підтримка рук і слів, що вселять в неї бажання досліджувати, пізнавати нове, бавитися та веселитися.
  • Життя дитини багато в чому має бути схожим на гру. Це спосіб змінити їхню реальність і зрозуміти її під час того, як малеча бачиться. Заохочуйте такі моменти та розділяйте їх.
  • Створюйте мрії за допомогою іграшок, книжок, бігу наввипередки на вулиці, вимазаних грязюкою рук і зібраних букетів квітів.
  • Чим більше ви розмовляєте зі своєю дитиною та проводите з нею часу, там більше мрій вселяєте в неї. У жодному разі не можна ставити бар’єри, наповнювати життя малечі мовчанням і казати :“не дратуй мене зараз”, “я не маю часу”, “ти завжди приходиш, щоб розказати мені якісь дурниці”.

У результаті така дитина виросте зі страхом почуватися неважливою.

Ніколи не можна нехтувати своїми дітьми. Найкраще, що ви можете їм дати – час.

проводити час з дитиною

У вас вийде навчити дітей мріяти та допомогти їм подолати страхи 

Зверніть увагу на цей пункт. Світ дитини дуже складний і хоча ви дбаєте про кожен його аспект і деталь, батьки не можуть контролювати все, що відбувається з їхньою малечею.

  • Коли дитина вже старша і ходить до школи, її можуть ображати однолітки, що стане причиною появи страхів і тривог. Тому ви маєте бути пильними.
  • Неодмінно виділяйте час кожного дня, щоб поговорити з дитиною та запитати, як минув її день.
  • А перед тим, як вона лягає спати, наприклад, сядьте й обговоріть різні теми. Користуйтеся своєю інтуїцією та давайте дитині можливість висловлювати власну думку.

Немає різниці, чотири роки дитині чи чотирнадцять. Вона завжди потребуватиме вашої допомоги. Тому ви маєте бути поруч.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.