Навіть у тих, хто у відчаї, завжди є другий шанс

Не варто вважати людей, які впали у відчай, слабкими духом. Насправді більшість з них володіє неймовірною внутрішньою силою, яка допомагає встати з колін та продовжити рух вперед. Навіть для тих, хто пізнав сильний відчай та горе, завжди є другий шанс на щастя.
Навіть у тих, хто у відчаї, завжди є другий шанс

Останнє оновлення: 12 жовтня, 2022

Люди, які впали у відчай, нічим не відрізняються ані від авторів, ані від читачів цього блогу. Єдиною їхньою відмінністю є розбите серце. Вам може здаватися, що ці люди втратили надію на світле майбутнє. Утім, зламані долею люди також повертаються до життя, беруть себе в руки та продовжують рухатися далі. 

Звісно, життя після пережитого горя вже ніколи не буде таким, як раніше. Зрештою, будь-який попередній життєвий досвід залишає у свідомості людини глибокі рубці. Те, ким ви були у минулому, неодмінно матиме позитивний або негативний вплив на те, ким ви станете у майбутньому.

Утім, навіть для тих, хто давно облишив сподівання коли-небудь знову стати щасливим, завжди є другий шанс.

Люди, які впали у відчай, не обирали собі такий життєвий шлях

як отримати другий шанс та не впасти у відчай

Розбите серце є лише жертвою несприятливих обставин. Погодьтеся, у житті кожної людини трапляються моменти, коли ситуація виходить з-під контролю, і на зовнішні обставини не можна вплинути. Ми говоримо про людей, які зазнали образи, жорстокого поводження, зневаги чи приниження, і яких це поранило до глибини душі.

Біль є значно сильнішим, якщо він йде зсередини. Душевний біль розриває тіло людини на тисячі дрібних уламків. Ніхто не зможе склеїти ці уламки докупи. Ніхто, окрім вас самих.

Як жити далі після зґвалтування? Як навчитися довіряти людям після токсичних стосунків? У таких випадках найрозумнішим рішенням є звернення за порадою до спеціаліста. Тільки психолог зможе надати вам ефективні рекомендації та поради, як рухатися вперед після пережитих негараздів.

Утім, не варто забувати, що ваше життя більше ніколи не буде таким, як раніше.

Насправді ви не зробили нічого поганого. У тому, що сталося, немає ані краплини вашої вини. Повірте, якщо у вас є сильне бажання жити далі, ви зможете взяти себе у руки та стати ще сильнішою людиною.

Дуже важливо розраховувати на підтримку інших людей та розуміння вашої ситуації з їхнього боку. Нині більше, аніж коли-небудь раніше, ви потребуватимете присутності поруч із собою сильних людей, які допоможуть піднятися після того, як ви упадете на самісіньке дно.

Потрібно навчитися заново йти по життю, крок за кроком. З часом ви зможете оговтатися від злості та збентеження. Повірте, настане день, коли ви зможете припинити ставити собі те сумне запитання: “Чому це трапилося саме зі мною?”.

Історія Надії Мурад

історія Надії Мурад про другий шанс

Пригадуєте воєнний конфлікт, котрий нещодавно відбувся у Сирії? Саме його стосується наша історія про Надію Мурад. Її вдалося врятувати разом з іншими жінками після того, як їх викрали та продали в сексуальне рабство.

Попри всі негаразди, Надія Мурад змогла взяти себе в руки та стати активісткою. Нині їй всього 21 рік, проте жінка вже бореться за права людей. Ось що вона нещодавно сказала у своїй промові:

“Мені довелося бачити тисячі біженців, які пережили такі ж труднощі, що й моя родина. Ми були розкидані по всьому світу. Нам всім відомо, що Ісламська Держава намагається нас винищити. Я не можу припинити про це думати. Утім, всі ці випробування дали нам силу боротися та жити далі”.

Безумовно, усе, через що довелося пройти Надії, все, що знищувало її зсередини водночас стало її головним рушієм та стимулом рухатися далі. До того ж Надія віднайшла силу боротися з негараздами та проблемами, які траплялися на її життєвому шляху.

Насправді безліч інших людей можуть потрапити в таку ж ситуацію, як Надія та інші жінки із Сирії. Постійно думаючи про це, Надія намагалася відшукати справедливість, адже тільки їй було відомо, що пережили всі ці жінки та наскільки сильно розбилися їхні серця.

Утім, чи стане Надія врешті щасливою? Іншими словами, що трапиться, коли все завершиться, і більше не буде за що боротися?

Другий шанс на щастя для тих, хто впав у відчай

Поняття щастя люди, які впали у відчай, сприймають зовсім інакше, аніж ті, хто почувається повноцінною людиною. Для того, щоб це зрозуміти, достатньо ще раз прочитати історію Надії Мурад. Погодьтеся, вона є надзвичайно відданою своїй справі.

Утім, чи робить її ця вічна боротьба по-справжньому щасливою людиною?

У цьому відео ви побачите Надію, яка відверто розповідає про цю проблему:

Зупиніть відео на 1:18, і ви побачите, як репортер запитує Надію, чи до вподоби їй нове життя. На це запитання Надія відповіла зі щирим, проте відвертим притиском: “Ні”.

Насправді не кожна людина здатна зрозуміти, наскільки суворою є реальність. До того ж іноді складно усвідомити, скільком людям довелося зіткнутися з тими ж труднощами, що і вам.

Якщо вам розбили серце, це не означає, що ви є слабкою людиною. Навіть люди з розбитими серцями є сильними духом борцями. Утім, щастя та насолода від життя можуть залишатися в далекому минулому, поки людина буде повільно себе відбудовувати по шматочках.

Повірте, навіть ті, хто впав у відчай, мають надію на другий шанс та щасливе майбутнє. Вони щиро хочуть повернути контроль над власним життям. Цей процес може бути довгим та складним, проте надія ніколи не згасає.


Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.