5 способів віднайти мотивацію, коли ви розбиті

Почуваєтеся розбитими? Незадоволені своїм життям? Візьміть ситуацію у свої руки та почніть змінювати щось. Здійсніть свої мрії та поступово досягніть такого життя, якого вам хочеться.
5 способів віднайти мотивацію, коли ви розбиті

Останнє оновлення: 16 листопада, 2018

Навіть якщо ви – найпозитивніша людина у світі, іноді буває важко віднайти мотивацію. Часом ви просто йдете протоптаним шляхом, і здається, що зміни на краще – це занадто велика розкіш.

Не хвилюйтеся. Надія є.

Вірите чи ні, утім існує низка кроків, які, як доведено наукою, допомагають позбутися депресії та почати прогресувати в житті.

Мотивація – це процес, який потребує часу, повторення та дисципліни.

Навіть найуспішніші люди у світі переживали апатію та зневіру і зуміли з цього вибратися. Хороша новина в тому, що кожен може подолати брак мотивації та досягти своїх цілей.

Саме тому важливо пам’ятати, що ніколи не пізно знайти натхнення жити.

Якщо ви візьмете собі на замітку 5 простих кроків, вони допоможуть вам здійснити позитивні зміни, необхідні у вашому житті, щоб подолати перешкоди та досягти своїх цілей.

1. Майте чітку мету

Якщо ви почуваєтеся в депресії, проблема може бути в тому, що ви просто втомилися та розбиті, адже берете на себе більше, ніж можете винести. Можливо, ви навалили на себе купу справ і забули про власні цілі та свободу вибору.

Перш за все, важливо постійно зосереджуватися на своїй меті. Завдяки цьому ви можете спрямувати всі зусилля та самовідданість на неї і втілити зміни, яких так прагнете в житті.

Хочете позбутися зайвих кілограмів? Сподіваєтеся почати більше читати? Чи, може, хотілося б прокидатися раніше?

Визначте, чого ви прагнете, запишіть це та будьте максимально чіткими. Наприклад: я хочу схуднути на 5 кілограмів до 1 січня.

1. Хороше самопочуття

Якщо ви працюєте чи дивитесь фільми допізна, а на сон у вас залишається лише декілька годин, то скоріш за все, коли зранку о 8:00 продзвенить сигнал будильника – ваша мотивація буде на нулі. Якщо ми не виспались – в нас немає навіть найменшого бажання щось робити.

З іншого боку через швидкий темп життя ми іноді нехтуємо їжею. Хтось починає втамовувати голод цукерками, а хтось взагалі забуває про приймання їжі. Таке харчування неодмінно відіб’ється на вашому самопочутті.

Тож перше, що вам слід зробити – висипатись (у кожного своя норма сну) та не забувати якісно й регулярно харчуватись. В іншому випадку у вас просто не буде сил на мотивацію.

2. Віднайти мотивацію

Це означає, що потрібно знайти пальне, яке заряджатиме вас енергією, аби ви могли самі себе мотивувати. Люди запрограмовані таким чином, щоб уникати болю й шукати те, що дарує задоволення.

Короткостроковий біль може бути хорошою стратегією, якщо ви намагаєтеся зробити зміни, які в перспективі покращать якість вашого життя і допоможуть віднайти мотивацію.

Щоб пережити біль у вас немає іншого вибору, як змінитися. Можливо, саме це потрібно вашій свідомості, щоб рухатися далі.

Визначте, що задає вам болю, а що приносить задоволення, та пов’яжіть це із записаною ціллю.

3. Виконуйте низку дій, які допоможуть досягти успіху

Як віднайти мотивацію

Щойно ви визначили свою ціль, важливо усвідомити, що деякі чинники зовсім не сприяють пошуку мотивації.

Якщо ви зламаєте щоденні звички та запровадите нові, кращі, то зможете обернути всі ваші дії собі на користь, замість того, щоб потрапляти в пастку шкідливих звичок.

Не обов’язково робити суттєві зміни, щоб побачити покращення. Можна почати поступово і з часом дотримуватися нового режиму стане легше і ви зможете віднайти мотивацію.

Наприклад, просто почніть виконувати фізичні вправи впродовж 2 хвилин кожного дня та поступово збільшуйте тривалість та інтенсивність, коли вирішите, що це необхідно.

Запрограмуйте свою свідомість на те, щоб змінити звички та робити те, що приносить користь. Також добре встановити відповідні нагадування на телефоні.

4. Візьміть на себе відповідальність за власні дії

Дівчина бігає

Наприклад, якщо ви біжите марафон, запросіть своїх друзів долучитися або поставте невелику суму на свою перемогу. Це стимулюватиме вас докласти максимальних зусиль, щоб досягти обіцяного результату.

Не потрібно ставити собі за мету стати професійним атлетом чи посісти перше місце. Так само не варто робити це заради інших.

Пам’ятайте, що це ваша особиста ціль, і досягти її потрібно, у першу чергу для того, щоб пишатися собою.

Розкажіть людям про свою мету, публікуйте свій прогрес у соціальних мережах або навіть знайдіть собі знайомих із такими самими прагненнями в реальному житті. Завдяки цьому ви відчуватимете зв’язок із людьми, які будуть постійно підтримувати та заохочувати вас, і так ви віднайдете мотивацію.

5. Пам’ятайте, для чого ви це робите

Дуже легко втратити запал, який ви мали спочатку, коли щойно знайшли мотивацію і зосередилися на власній цілі. Потрібно постійно нагадувати собі, чому ви це почали.

Використовуйте фрази для нагадування, які також мотивуватимуть вас, як-от: mens sana in corpore sano (“у здоровому тілі здоровий дух”).

Чудово допомагає повторювання мантр. Прикріпіть їх десь на видному місці, щоб бачити перед сном і читати, щойно прокинувшись.

Можна піти ще далі і записати мотиваційне відео для “майбутніх себе” з нагадуванням про мотиви змінитися та причини не здаватися, навіть коли буває важко.

Єдиний спосіб завжди усвідомлювати важливість змін та покращень – це нагадування собі про те, чому ви це робите.

Почуваєтеся розбитими? Незадоволені своїм життям? Візьміть ситуацію у свої руки та почніть змінювати щось. Утільте свої ідеї в реальність і поступово досягніть такого життя, якого вам хочеться.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.